Διαφήμιση

Είστε ευχαριστημένοι από τις ευρυζωνικές υπηρεσίες της Wind (Internet)

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H theopan έγραψε:

      Δεν είναι ευθύνη της Wind το ότι κλειδώνεις 10Mbps. Είναι πρόβλημα του τηλεφωνικού δικτύου χαλκού και της απόστασης που προφανώς έχεις από το Α/Κ και σε όποιον πάροχο και να πας με adsl τα ίδια θα έχεις. Άσε που υπάρχουν και πολύ χειρότερα. 10Mbps adsl και σε "επαρχιακή πόλη" (που μάλλον σημαίνει εναέριο δίκτυο) καλά είναι.

      Βασικά δεν το ξέρεις αυτό. Ο πάροχος μπορεί να σε έχει βάλει σε ένα προφίλ π.χ.10mbps ενώ η γραμμή σου να δίνει δυνατότητα π.χ. για 15mbps. Sorry για το μικρό off-topic αλλά θα το παρακολουθώ το θέμα γιατί με ενδιαφέρει :)
    • Ο/H Night_68 έγραψε:

      Σταθερή : απλά χάλια !!!! Αγιους Αναργύρους 3,8 όταν στο ίδιο κτήριο (ίδιο ΚΑΦΑΟ) COSMOTE 9, CYTA 7 VOdafon 8 ίδ
      ίδια βλάβη (θορυβος γραμμης + συνακρόαση ) cosmote την άλλη ημέρα το πρωί αποκατάσταση

      WIND = αποκατάσταση μετά από 3 επισκέψεις τεχνικών της + 4 επισκέψεις τεχνικών ΟΤΕ + 1 συνδιαστική επίσκεψη χρονική περίοδος αποκατάστασης = 68 ημέρες !!!! όλες τις γιορτές χωρις σταθερό και internet

      οι λογαριασμοί έρχοταν κανονικά !! και σε παράπονο μου μου αφάιρεσαν 10 € !!!! όταν τους πήρα και τους ανέφερα ότι παώ για καταγγελία στην ΕΕΤΕ εκεί που δεν έβγαινε κανείς υπέθυνος στο τηλέφωνο με πήραν σε 5 ' να μου πουν ότι θα τα αφαιρέσουν (ακόμα περιμένω το λογαριασμό ...... , αλλά η καταγγελία θα γίνει )

      WIND = ΑΎΞΗΣΗ με το έτσι θέλω στον λογαριασμό !!! ( ξέρετε όταν κάνατε συμφωνία για 22,90 € τον μήνα εμέις σας είχαμε πει ότι σας κάνουμε έκπτωση 35% επί του εκάστοτε παγίου = αναληθές -> η επόμενη καταγγελία

      επίσης με το έτσι θέλω ξεχωριστή χρέωση σε αναγνώριση κλήσεων , αναμονή κλήσεων απόρριψη ενοχλητικών κλπ τα
      όταν ζήτησα να αφαιρεθούν από το λογαριασμό όλα εκτός από την αναγνώριση η απάντηση ήταν ότι η αναγνώριση είναι το βασικό πακέτο ψηφιακών (τρομαρα τους) ευκολιών και τα άλλα στο δευτερεύων αλλά δεν αφαιρείτε το δευτέρευων !!!!! μόνο αλλά μαζί με το βασικό πακέτο

      και πάμε στο κινητό

      Αθήνα στις εύκολες περιοχές οκ
      στις Δύσκολες (Γαλάτσι κλπ) = ξέχνα το 4g σου κάνω οικονομία μην χαλάς και MB

      ΕΚΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ = Εάν βρεις 4g ή σήμα επαρχία σφύρα μου να έρθω να χαλάσω τα Mb !!!!
      Καλοκαίρι σε Μεσσηνία, Πρέβεζα, νότια Κρήτη = όταν η cosmote είχε full 4g και η vodafon 3g εγώ με wind δεν είχα ούτε σήμα , αναγκάστηκα και πήρα καρτοκινητό cosmote για να μιλάω !!!!


      ΜΑΚΡΙΑ από εμένα ( και όχι αγαπημένοι - 8 μήνες ακόμα να λήξει και το σταθερό να φύγω)

      δεν δάγκωνα την γλώσσα μου !!! που είπα ότι έφτιαξαν την βλάβη !!!! ;( ;(
      μια από τα ίδια = θόρυβος στην γραμμή και απόσύνδεση του ιντερνετ όταν ανοίγει ή καλούν ) το σταθερό !!

      δεν το είδα νωρίτερα γιατί απλά επειδή γυρνάω αργά σπίτι τότε ανοίγω το ρουτερ και λόγω της ώρας δεν γινοταν χρήση του σταθερού .

      1η κλήση στην wind =
      -κάνουμε αναβάθμιση στα συστήματα μας και δεν μπορούμε ούτε να καταγράψουμε το πρόβλημα !!!
      - μα καταγράψτε το σε ένα χαρτί και το καταχωρείτε όταν έχετε σύστημα !!
      - δεν μας επιτρέπεται από την διαδικασία (προφανώς υπάρχει διαδικασία πως να εξοργίσουμε τον πελάτη :D :D , γιατί άλλη διαδικασία δεν νομίζω να έχουν :P ) , καλέστε μας μετά τις 2:30 (τα ξημερώματα !!!)

      2η κλήση wind :
      ξεκινήσαμε πάλι από την αρχή : βγάλτε ότι συσκευή έχετε ...... κλπ .... :pinch: :pinch:
      όταν τους είπα ότι έχω ρίξει τρία διαφορετικά ρούτερ της εταιρείας σας πάνω στο κεντρικό κουτί της πολυκατοικίας και στην συνέχεια κλήση από το κινητό στο σταθερο και ρίχνει την γραμμή η απάντηση ήταν ............. θα δώσουμε την βλάβη στους τεχνικούς μας να σας καλέσουν ?( , δηλαδή όταν καλώ την τεχνική υποστήριξη με τι μιλάω με το κυλικείο της wind ??

      όταν μετά από τις 7-8 επισκέψεις τεχνικών μου τα διορθώσουν για 2-6 ημέρες θα επανέλθω

      (ελπίζω τα 10 πρώτα επεισόδια του σήριαλ μου με την wind να βοήθησαν κάποιους στην επιλογή του παρόχου του)
    • Ο/H ev3rflow έγραψε:

      Βασικά δεν το ξέρεις αυτό. Ο πάροχος μπορεί να σε έχει βάλει σε ένα προφίλ π.χ.10mbps ενώ η γραμμή σου να δίνει δυνατότητα π.χ. για 15mbps. Sorry για το μικρό off-topic αλλά θα το παρακολουθώ το θέμα γιατί με ενδιαφέρει :)
      Κανένας πάροχος δεν θέλει να έχει δυσαρεστημένους πελάτες. Σε "κομμένο" προφίλ σε βάζει ο πάροχος μόνο αν υπάρχουν προβλήματα στη γραμμή, τα οποία οφείλονται με τη σειρά τους σε προβληματικό δίκτυο χαλκού για το οποίο ποτέ δεν ευθύνεται ο πάροχος αλλά οι υποδομές που υπάρχουν εδώ και 10ετίες στημένες από τον ΟΤΕ.
    • Διαφήμιση
    • Πολυ δυσαρεστημενος. κακη συνδεση και επισης αρχισε και καινουρια κολπα η wind.δεν σε αφηνει να μπεις σε ορισμενες σελιδες.. Κανει και το χωροφυλακα τωρα. 10 χρονια συνδρομητης αλλα αυτο το τελευταιο ηταν το κερασακι στην τουρτα. θα με χασει ως πελατη.Τα zte router που δινει ειναι της πλακας. Δεν το εβλεπε ουτε το ps4 ουτε το redmi note που εχω. στο τελος πηγα και βρηκα ενα παλιο ρουτερ της hol που ειχα καταχωνιασμενο και ολα κομπλε. επισης ειχαμε συμφωνησει double play προγραμμα ιντερνετ και σταθερο στα 17 ευρω το μηνα και καθε τοσο μου ανεβαζουν το μηνιαιο λογαριασμο 10 με 20 cents χωρις να εχω υπερβει το δωρεαν χρονο στα σσταθερα και στα κινητα. οσον αφορα για το κινητο η κατασταση ειναi απαραδεκτη. μεσα στο κεντρο εχω σημα τελειο και 4g. εαν βγω παραεξω καθολου 4g και ιντερνετ. οποτε φιλοι και φιλες οποτε ερθετe χανια για διακοπες εχετε και δευτερη sim αλλης εταιρειας μαζι σας.
      τα υπερ εινα οτι επειδη εχω double play μου εχουν δωσει μια σιμ me 1 gb καθε μηνα. επισης μου δινουν και 120 λεπτα ομιλιας στο καρτοκινητο μου.
      nokia 3210→nokia 3310→nokia 6310i→nokia 6600→hp messager→pda Qtek→pda O2→Htc hd→Samsung s3 mini→Lenovo a536→ xiaomi redmi note 2redmi note 7
    • Ο/H bilnas7 έγραψε:

      Στο σπίτι, επαρχιακή πόλη, κλειδώνει στα 10 Mbps με SNR στο 6 με το ζόρι. Δεν χρειάζεται να γράψω κάτι άλλο χάλι μαύρο.
      Δεν φταίει μόνο η wind για αυτό! ;)

      Στην Αττική με hol πρίν γίνει Vodafone σε συμβόλαιο 24αρας είχα 5 mbps και ναι, δεν την άλλαζα με τίποτα ,γιατί ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος από όλα τα υπόλοιπα σαν εταιρεία. :thumbup:
      Το πρόβλημα ήταν η απόσταση και ο αρχαίος πλέον χαλκός :thumbdown:

      Τώρα με 49,99 mbps μετράω τις μέρες για να φύγω από την wind! :D

      @Night_68 Στην περιοχή σου υπάρχουν ελεύθερες γραμμές για νέα σύνδεση; Ψάξε το λίγο μπορεί εκεί να είναι το πρόβλημα ;)
      You may think you can fly - but you better not try
    • Χάλια ήμουν ΟΤΕ με 30 vdsl. μου έδωσαν καλύτερη προσφορά και για vdsl αλλά δυστυχώς ανακάλυψαν όταν έγινε η σύνδεση ότι δεν υποστηρίζει η γραμμή vdsl και μου έστειλαν router για adsl και με το ζόρι πιάνει 15.5 με πολλές αποσυνδέσεις κάθε μέρα. Φυσικά δεν αναφέρω ότι σέρνεται τις περισσότερες φορές Καλαμάτα περιοχή.
    • Ο/H Thracia έγραψε:

      @Night_68 Στην περιοχή σου υπάρχουν ελεύθερες γραμμές για νέα σύνδεση; Ψάξε το λίγο μπορεί εκεί να είναι το πρόβλημα ;)

      δεν το κατάλαβα αυτό ?( ?( ?(
      για βοήθα λίγο :)
    • Διαφήμιση
    • Επειδή όλη μέρα είμαι με το φορτηγό μπορώ να πω ότι το 4G της Wind είναι για κλάματα.. Οδηγώ εντός Αττικής και πολλές φορές αναγκάζομαι να κλείσω το 4G για να πάρω τηλέφωνο από το κινητό μου.. Ακόμα και όταν το έχω κλειστό το 4G σε δύο σημεία που πάω για δουλειά, κόβεται το σήμα και δεν μπορώ να μιλήσω .. Μόλις λήξει η σύνδεση μου θα πάω Vodafone...
    • Ο/H Night_68 έγραψε:

      δεν το κατάλαβα αυτό
      Αν δεν υπάρχει διαθέσιμη (ελεύθερη) γραμμή για νεα σύνδεση έχουν την δυνατότητα να ενεργοποιούν τηλεφωνική σύνδεση επάνω σε άλλη γραμμή. ;)

      Δηλ, από την γραμμή που εσυ παίρνεις ιντερνετ και σταθερο να δίνουν σταθερο και σε ένα άλλο σπίτι! ;(
      You may think you can fly - but you better not try
    • Ο/H Thracia έγραψε:

      Ο/H Night_68 έγραψε:

      δεν το κατάλαβα αυτό
      Αν δεν υπάρχει διαθέσιμη (ελεύθερη) γραμμή για νεα σύνδεση έχουν την δυνατότητα να ενεργοποιούν τηλεφωνική σύνδεση επάνω σε άλλη γραμμή. ;)
      Δηλ, από την γραμμή που εσυ παίρνεις ιντερνετ και σταθερο να δίνουν σταθερο και σε ένα άλλο σπίτι! ;(

      ok κατάλαβα οπότε έτσι δημιουργεί τα προβλήματα
      αλλά για να το δώ αυτό μάλλον μόνο μέσω ΟΤΕ θα μπορώ ???
    • Ο/H Thracia έγραψε:

      Ο/H Night_68 έγραψε:

      δεν το κατάλαβα αυτό
      Αν δεν υπάρχει διαθέσιμη (ελεύθερη) γραμμή για νεα σύνδεση έχουν την δυνατότητα να ενεργοποιούν τηλεφωνική σύνδεση επάνω σε άλλη γραμμή. ;)
      Δηλ, από την γραμμή που εσυ παίρνεις ιντερνετ και σταθερο να δίνουν σταθερο και σε ένα άλλο σπίτι! ;(
      Σε φερέσυχνο αναφέρεσαι αν κατάλαβα καλά. Παλιά συνέβαιναν αυτά. Καταργήθηκαν πλέον καθώς απαραίτητη προϋπόθεση για να λειτουργήσει το φερέσυχνο είναι να μην υπάρχει adsl, πράγμα το οποίο είναι εξαιρετικά σπάνιο φαινόμενο πλέον. Αν δεν υπάρχει ελεύθερο όριο στο καφάο περιμένεις να ελευθερωθεί κάποιο από διακοπή και μέχρι τότε απλά δεν μπορείς να έχεις τηλέφωνο (ούτε ίντερνετ εννοείται).
    • Διαφήμιση