Διαφήμιση

Είστε ευχαριστημένοι από τις ευρυζωνικές υπηρεσίες της Wind (Internet)

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • OffTopic
      Ζήτω η ADSL2+ :P , Forthnet πλέον με όσους μπήκανε από τότε που έβαλα από το 2006, πάω σταθερά ΚΑΛΑ ΚΑΤΩ


      Να αναφέρω επίσης ακόμα και με αυτά:
      n/m up: 6 db
      atte up: 16 db
      n/m down: 6 db
      att down: 30 db
      κατέβαζα ΤΟΤΕ ~1.1-1.2 mb/s


      Τουλάχιστον μπορώ να κάνω τρελό Upload :P
      Images
      • Super-ADSL2+.JPG

        11,59 kB, 439×33, viewed 1.015 times
    • Ο/H Thracia έγραψε:

      Παλια δεν ειχε vdsl στην περιοχη μου :lol:
      Από τον Ιουλιο -Αύγουστο ηρθε :beer:
      είσαι τυχερός γιατί η περιοχή σου έχει ανατεθεί στην cosmote !!
      για δες την δική μου (Αγιοι Ανάργυροι ) που την έχουν δώσει στην Wind !!!
      όλοι γύρω - γύρω έχουν πάρει vdsl
      εδώ τα έργα θα τα κάνει H wind όταν σταματήσουν τα μνημόνια :) :)
      Images
      • vdsl.PNG

        1,7 MB, 1.920×1.035, viewed 443 times
    • Εγώ έχω σπίτι και κινητά wind. Μέσα στην Αττική με 4g δεν θα έχει κανείς κάποιο θέμα καθώς παντού έχει καλή κάλυψη. Σε κάποιες περιοχές πρέπει να γίνει η ταχύτητα καλύτερη όπως στο Γαλάτσι έχω 24 αρι πακέτο αλλά με τι ζορι 8-9 mbps ταχύτητα αλλά αυτό είναι θέμα υποδομής του ΟΤΕ αλλά αυτό ελπίζω να βελτιωθεί. Γενικά είμαι ευχαριστημένος. :)
      Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...


      Xiaomi Redmi note 12 Pro :thumbsup: s21u Γιώργος






    • Διαφήμιση
    • Μεχρι πριν απο 6 μηνες ημουνα στην wind τωρα ειμαι στην cosmote....στο σπιτι το ιντερνετ 24 εμπαινε περιπου με 10 οπως μπαινει και τωρα με τον οτε...στο κινητο το σημα επιεικως αθλιο και το ιντερνετ στην καλυτερη ηταν H και στη χειρότερη G... Με αλλα λογια ειχα 3 gb το μηνα δωρεάν και ξοδευα τα 100 mb...μιλαω για Λάρισα και περιξ.Πολυ χάλια ....
    • Ο/H MIUI_ART έγραψε:

      Παλιά είχε 50/10 :D

      Σε VDSL από A/K μόνο (για όσους η απόσταση από αυτό τους επέτρεπε VDSL). Από καμπίνα έδινε και δίνει 50/5.

      Επί του θέματος. Είχα ADSL από τη Wind για 3 χρόνια (και μέχρι πριν 2 χρόνια που μεταφέρθηκα στη Vodafone). Ιδιαίτερα προβλήματα δεν είχα γιατί πάντα είχα σχετικά καλή απόσταση από το Α/Κ και άψογο βρόχο. Συνεπώς την τεχνική υποστήριξη τη χρειάστηκα ελάχιστες φορές. Όσες φορές τη χρειάστηκα διαπίστωσα όμως ότι ήταν για γέλια και για κλάμματα. Οι άνθρωποι που απαρτίζουν το τεχνικό τμήμα της Wind ήταν -διαχρονικά- τελείως μη καταρτισμένοι. Το κυριότερο πρόβλημα που αντιμετώπισα (αναγνώριση κλήσεων που δούλευε όποτε ήθελε και με όποια νούμερα ήθελε) δεν κατάφεραν να το επιλύσουν ποτέ και τις 6-7 φορές που δήλωσα βλάβη απά έχασα το χρόνο μου υπακούοντας στις βλακείες τους (τα γνωστά "βγάλε φίλτρο-βάλε φίλτρο-τη συσκευή μόνη της στην κεντρική πρίζα" κλπ.). Ήταν ο κύριος λόγος που αποχώρησα με φορητότητα προς τη Vodafone. Και όπως ήταν αναμενόμενο, το πρόβλημα λύθηκε την ίδια μέρα και οριστικά (ασφαλώς ήταν πρόβλημα της Wind).
      Όσον αφορά την κινητή, έχω Wind αλλά και Cosmote σε καρτοκινητά πλέον. Άσχημα δεν τα πάει στο λεκανοπέδιο τουλάχιστον, αλλά δεν μπορώ να χωνέψω ότι στη δουλειά μου 50 μέτρα από την Πλ. Κολωνακίου εντός κτιρίου δεν έχω ούτε 4G, ούτε 3G παρά μόνο οριακό 2G. Η Cosmote στη 2η SIM ασφαλώς τέρμα 4G στον ίδιο χώρο. Δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτά. Κάποτε το f2g ήταν εντυπωσιακά φθηνότερο. Τον τελευταίο καιρό η "ψαλίδα" με την κοσμοκάρτα έχει κλείσει όμως πλέον.
    • Ο/H theopan έγραψε:

      Από καμπίνα έδινα και δίνει 50/5.
      Ναι από Καμπίνα μεσολαβούσε ο ΟΤΕ ο οποίος και έδινε μόνο 5 Upload. :D
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Διαφήμιση
    • Σε ότι αφορά το σταθερό, η ταχύτητα στο 50άρι VDSL είναι καρφωμένη στα 45Mbps από την πρώτη μέρα... (Upload σχεδόν 5Mbps όπως προβλέπεται).
      Προβλήματα με τη σύνδεση, ελάχιστα έως καθόλου. Τα περισσότερα αφορούν τη συνδεσημότητα (με ίντερνετ) κάποιον συσκευών με το ρούτερ, οπότε είναι θέμα εξοπλισμού και όχι της γραμμής.
      Σε ότι αφορά το κινητό όμως τα πράγματα δεν είναι τόσο καλά. Πέρα από το γεγονός ότι το σήμα δεν είναι σταθερό, το μόνο που είναι ουσιαστικά αξιόπιστο ως σύνδεση είναι το 2G!
      Το 3G εντός Αθήνας είναι αλλού καλό και αλλού οριακό, (μια δυο γραμμές), ενώ συνήθως το 4G ή θα είναι τέλειο ή ανύπαρκτο!
      Στη δε επαρχία, (συγκεκριμένα σε περιοχή μεταξύ των χωριών Κρέστενα, Βρίνα, Κρουνοί που με ενδιαφέρει), έχω μόνο 2G!
      Να σημειώσω εδώ ότι η συσκευή μου δεν έχει την μπάντα B20, οπότε δεν είμαι 100% σίγουρος ότι δεν καλύπτεται η περιοχή.
      3G μια φορά δεν πιάνω, ενώ η Cosmote εκεί έχει πολύ καλό 4G σήμα με ταχύτητες κάπου στα 35Mbps.
      Εν τέλη, σίγουρα θα μπορούσαν να είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα στο Mobile Broadband.
      Με το βλέμμα στη Marinaleda...
    • Η 24άρα γραμμή που έχω κυμαίνεται μεταξύ 10-11. Υπάρχουν αποσυνδέσεις κάποιες φορές και σε γενικές γραμμές η εμπειρία μου είναι μέτρια. Κινητό wind δεν έχω. Από εκεί και πέρα, μιας και έληξε το συμβόλαιο μου,είμαι καθοδόν για αλλαγή παρόχου, γιατί οι άνθρωποι τους παλιούς πελάτες αντί να τους προσέχουν τους κλωτσάνε!!! Με χρέωσαν γύρο στα 4.50€ παραπάνω στον τελευταίο λογαριασμό, προφανώς για να με πιέσουν για ανανέωση. Αν την δουν να μου γράψουν, απαράδεκτοι!!! Άντε γειά WIND!! :thumbdown:
    • Γενικά σαν εταιρεία δεν στέκει καλά.
      Σήμα κινητής μέτριο. Δεν είμαστε στο 1999 για να λέμε πως ακόμα χτίζει το δίκτυο. Απαράδεκτο η Cosmote και η Vodafone να είναι καμπαναριά και για να πιάσεις σήμα της Wind να πηγαίνεις να κάνεις αίτηση στο ΚΕΠ.
      Τμήμα τεχνικής υποστήριξης ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. Τους αναφέρεις ένα πρόβλημα και οι απαντήσεις που παίρνεις είναι μια απλή αναγνωση του τεχνικου εγχειρίδιου του router. Με το μπαρδόν αλλά γραφή κι αναγνωση ξέρουμε κι εμείς.
      Τμήμα μάρκετινκ εξαιρετικό (στην απάτη). Σου τάζουν λαγούς με πετραχείλια και μετά σου λένε δεν καταλάβατε καλα.

      Σαν σύνολο είναι ότι χειρότερο από τις μέτριες τηλεπικοινωνίες της χώρας μας.
      Δυστηχως ο ΟΤΕ είναι όαση και για όποιον δεν έχει θέμα με 5-10€ τον μήνα του επιπλέον κόστος είναι χαζό να ψάχνεται.


      Even dead i will fight.
    • Αρχικά είχα VDSL 24άρι, σέρνονταν με το ζόρι 8 - 10, άλλαξα και έβαλα 50άρα σύνδεση με την υπόσχεση πως θα τα πιάνει, έχω σταθερά 45 - 48 και μιλώ για LAN σύνδεση.
      Τώρα στο 4G μέσα στο σπίτι έχω θέμα με τις κλήσεις, δεν έχω σήμα, ίσως και να φταίει ότι είμαι μονοκατοικία και έχω γύρω μου ψηλά κτήρια!!!
    • Διαφήμιση
    • Της κοντής .... τα μαλιά της φταίνε.
      Βάλε στο ίδιο τηλέφωνο μια sim άλλης εταιρείας και θα δεις πως και να μιλάς μπορείς και δεδομένα θα έχεις και το σήμα θα ξεχειλίζει.


      Even dead i will fight.