Διαφήμιση

Νεο Xiaomi Mi Mix 2 στον δρόμο απο νέο χρήστη Xiaomi γενικά.

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Νεο Xiaomi Mi Mix 2 στον δρόμο απο νέο χρήστη Xiaomi γενικά.

      Καταρχήν ως φρέσκος στο φορουμ θα ήθελα να σας ευχαριστήσω για την αποδοχή και το απίστευτο υλικό που έχετε δημιουργήσει.

      Έχω παραγγείλει το Xiaomi Mi Mix 2 με 256GB απο grbst και το αναμένω πως και πως!!!

      Θα είναι το πρώτο μου xiaomi και η πλάκα είναι οτι μετα απο την παραγγελία και διαβάζοντας δεξιά και αριστερα μου άρχισαν οι απορίες.
      Βρήκα το φόρουμ και αρχικά αγχώθηκα ιδιαίτερα. Άσχετο δε με λες αλλά απο MIUI, φλασαρίσματα, roms, global, dev, china και άλλα πολλά δεν είχα ασχοληθεί και μου ήρθαν βουνό.
      Με έπιασε μια έντονη ανησυχία. Τι πήρα, που έμπλεξα και κυρίως να μην το καταστρέψω!!

      Διάβασα διάβασα ξαναδιάβασα και κάτι άρχισα να καταλαβαίνω.

      Κατέληξα πρώτα στο τι θέλω αρχικά να έχω.

      Ιδανικά θα ήθελα να έρθει με global stable που αν κατάλαβα σωστά η τελευταία έχει και ελληνικά, Google Apps και να είναι κομπλέ.

      Βασικά για να είμαι σωστός στα αγγλικά τα έχω τα λειτουργικά στα κινητά μου... τα ελληνικά τα θέλω για την επικοινωνία... στο γραψιμο δηλαδή!!!

      Τώρα αν θα έρθει με global stable δεν το ξέρω. Αναφέρει για international αλλα τα σχόλια και οι ερωτήσεις/απαντήσεις με μπέρδεψαν.

      Αν δεν έρθει με global τότε πάμε στα υπόλοιπα, έλεγχος αν είναι ξεκλείδωτο, βάζοντας τα tools στο pc κλπ για έλεγχο.

      Αν είναι κλειδωμένο πάμε για ξεκλείδωμα με τη γνωστή διαδικασία (γνωστή τρομάρα μου...!!!)

      Να ρωτήσω εδώ κάτι που έκανα ήδη και δε ξέρω αν έπρεπε. Έκανα account και αίτηση για unlock με απάντηση ok ήδη στον αριθμό που έχω με το email που χρησιμοποιώ. Είναι οκ ή θα είναι πρόβλημα;; Θα περιμένω και πάλι 72ώρες ή όχι;;

      Σε αυτές τις 72 ώρες δουλέυεις κανονικά το τηλέφωνο ή πρέπει να το έχεις εκτος λειτουργίας;;

      Τώρα κάτι σημαντικό ή κουφό: Εαν ξεκλειδώσεις και βάλεις official global, θα παίρνει ενημερώσεις κανονικά μετά, σωστά;

      Έχει νόημα να το ξανακλειδώσεις μετά;;; Υποθέτω οτι μεταγενέστερα τα ίδια κάνεις αν θέλεις να ξεκλειδώσεις και πάλι για κάποιο άλλο λόγο.


      Αυτά... σας τρέλλανα για αρχή!!!!

      Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    • Μην αγχώνεσαι καθόλου, περίμενε με το καλό να παραλάβεις και τα βλέπουμε τότε ένα-ένα όλα ;)
    • ολα όσα αναφέρεις είναι σωστά.
      Καλά έκανες και ζήτησες άδεια για ξεκλειδωμα. Δυστυχώς οι ώρες μετρούν από τη στιγμή που θα "δει" ο λογαριασμός σου το κινητό σου...
      Το ξεκλειδωμα είναι καλό να γίνει για να το γλιτώσεις σε περίπτωση που γίνει στραβή. Έχεις περισσότερες πιθανότητες να το μαζέψεις.
      Πάρτο στα χέρια σου και όλα γίνονται, δεν υπάρχει φόβος.

      =============== Ιαν 24th 2018, 1:15pm ===============
      Μολις έρθει ανέβασε ένα screenshot από το about phone για να δούνε τα παιδιά την έκδοση.
    • Διαφήμιση
    • Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις!!

      Περιμένω λοιπόν και βλέπουμε...

      Πάντως τόσο μεθοδική μελέτη εκ των προτέρων δεν έκανα ποτέ μου!!!

      =============== Φεβ 9th 2018, 9:59am ===============
      Καλημέρα σε όλες και όλους.
      Επιτέλους ήρθε!!!

      Επισυνάπτω screenshot το about phone..
      Αν καταλαβαίνω σωστά είναι με την stable global ROM που ήρθε... σωστά;;;

      Έβγαλε και update... Το κάνω σωστά;;

      =============== Φεβ 9th 2018, 10:02am ===============
      Καλημέρα σε όλες και όλους.
      Επιτέλους ήρθε!!!

      Επισυνάπτω screenshot το about phone..
      Αν καταλαβαίνω σωστά είναι με την stable global ROM που ήρθε... σωστά;;;

      Έβγαλε και update... Το κάνω σωστά;;

      =============== Φεβ 9th 2018, 7:01pm ===============
      Ερώτηση: Να ξεκλειδώσω ή δεν υπάρχει λόγος επι του παρόντος;;;
      Images
      • Screenshot_2018-02-09-09-26-18-132_com.android.settings.png

        141,98 kB, 1.080×2.160, viewed 131 times
      • Screenshot_2018-02-09-09-26-18-132_com.android.settings.png

        141,98 kB, 1.080×2.160, viewed 123 times
    • Διαφήμιση
    • Ο/H tsikki έγραψε:

      Χεχεχε μην κτυπιέσαι, αν και έχεις δίκαιο!!! ..... λογικό είναι!!! 8)
      carpe diem αν γνωρίζεις Λατινικά Καρντάση θα το καταλάβεις.
    • :thumbsup: :lol:

      =============== Φεβ 12th 2018, 1:15pm ===============
      Καλη σας μέρα...

      Κάποιες ερωτήσεις:

      Αναμένοντας για τις 72 ώρες...

      1. Έπρεπε να παραμείνω με το VPN κίνας; Δεν έμεινα... (δε ξέρω αν έπαιξε ρόλο για τα πιο κάτω...)

      2. Στο Mi Unlock Status δεν έπρεπε να εξακολουθώ να δείχνω συνδεδεμένος; Διότι κάτι τέτοιο δεν βλέπω να συμβαίνει.... Θα ενωθώ ξανά (με VPN πάλι) όταν θα πάω για Unlock;;;;

      3. και κάτι περιέργο που δεν κατάλαβα πως και γιατί, αλλά ενώ το είχα κάνει προιηγουμένως για να ενωθώ κλπ και να πάρω το μήνυμα για τις 72 ώρες, έπρεπε να ξανα πατήσω συνεχόμενα στην έκδοση για να γίνω developer (δε μου έδειχνε τα Developers options και το ξανα έκανα.... φυσικά για unlock δεν πήγα διότι οι 72 ώρες δεν πέρασαν!)

      αυτά.... και απολογούμαι αν είναι ίσως χαζά!

      =============== Φεβ 13th 2018, 7:56pm ===============

      Ο/H tsikki έγραψε:

      :thumbsup: :lol:

      =============== Φεβ 12th 2018, 1:15pm ===============
      Καλη σας μέρα...

      Κάποιες ερωτήσεις:

      Αναμένοντας για τις 72 ώρες...

      1. Έπρεπε να παραμείνω με το VPN κίνας; Δεν έμεινα... (δε ξέρω αν έπαιξε ρόλο για τα πιο κάτω...)

      2. Στο Mi Unlock Status δεν έπρεπε να εξακολουθώ να δείχνω συνδεδεμένος; Διότι κάτι τέτοιο δεν βλέπω να συμβαίνει.... Θα ενωθώ ξανά (με VPN πάλι) όταν θα πάω για Unlock;;;;

      3. και κάτι περιέργο που δεν κατάλαβα πως και γιατί, αλλά ενώ το είχα κάνει προιηγουμένως για να ενωθώ κλπ και να πάρω το μήνυμα για τις 72 ώρες, έπρεπε να ξανα πατήσω συνεχόμενα στην έκδοση για να γίνω developer (δε μου έδειχνε τα Developers options και το ξανα έκανα.... φυσικά για unlock δεν πήγα διότι οι 72 ώρες δεν πέρασαν!)

      αυτά.... και απολογούμαι αν είναι ίσως χαζά!
      ΟΛΑ ΚΑΛΑ... PHONE UNLOCKED...