Διαφήμιση

ΕΠΙΛΟΓΗ ΔΙΚΤΥΟΥ

    • Απαντήθηκε

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • ΕΠΙΛΟΓΗ ΔΙΚΤΥΟΥ

      Το μόνο πού δεν κατάφερα να εντοπισω σε αυτή τη συσκευή είναι η δυνατότητα επιλογής δικτύου και διαγραφή από τον κατάλογο. Ίσως βέβαια καί να μην υπάρχει στο συγκεκριμένο μοντέλο αλλά από την άλλη ίσως να είναι καλά κρυμμένη αυτή η επιλογή. Μου την έχει σπάσει μια ορισμενη τοποθεσία που δεν πιάνει σήμα, από την εποχη των πρώτων δικτύων panafon και telestet όταν εδώ δεν ξέρανε τι θα πει gsm. Από τότε στησανε ποσες άλλες κεραίες με τα ίδια προβλήματα. Αστραφτει στην Θεσσαλονίκη και πέφτει στον Εβρο το δίκτυο. Όταν περνάω λοιπόν απο εκείνο το σημείο για να ξαναπιασω το δικτυο με το Redmi Pro ακόμα και αν είμαι δίπλα σε κεραία με 4G πρέπει να περάσει ένα 20λεπτο.Μηπως καποιος γνωστης ξέρει να μου εξηγήσει γιατί γίνεται αυτό ? Μόνο με αυτό το μοντέλο με άλλα κινητά πιάνεις αμέσως πάλι το δικτυο μολις μπεις στην εμβέλεια
    • Το θέμα είναι δηλαδή...ότι δίκτυο να μεν θα βρει...αλλά θα αργήσει πολύ;;;;
      Και το παραπάνω συμβαίνει ακόμα και εάν είσαι 20 λεπτά κάτω από την κεραία; Δηλαδή στο ΙΔΙΟ σημείο, ένα απλό κινητό θα άλλαζε έβρισκε σήμα αμέσως, ενώ το δικό σου στο ΙΔΙΟ σημείο θέλει 20 λεπτά για να βρει; Όταν βρει...βρίσκει 4G (ίδια μπάντα με αυτή που θα έβρισκαν και τα υπόλοιπα) ή βρίσκει άλλο πράμα;

      Εάν αργεί πολύ και εν τέλη δεν βρίσκει 4G...αλλά κάτι άλλο...ίσως να φταίει η έλλειψη B20.
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.
    • Το βασικό μου ζητούμενο είναι να διαγραψω τα ξένα δίκτυα από την λίστα, αν αυτό γίνεται. Από εκεί και πέρα παρατηρώ ότι αργεί να πιάσει πάλι την cosmote όταν βρεθεί στην εμβέλεια. 4G εδω δεν υπάρχει πολύ κάλυψη 3G και Η αλλά πιάνει και 4G όταν βρεθεί.

      =============== Ιαν 20th 2018, 2:20pm ===============
      Χμμ το έψαξα λίγο και πάλι μπας και κάτι δεν κατάλαβα καλά ή δεν πρόσεξα. Εκεί στα δίκτυα που έχει την μόνη επιλογή της αυτόματης εύρεσης,είπα να το κλείσω να δω τι θα βγάλει.
      Εμ πρέπει να το κλείσεις να πονηρευτεις δηλαδή για να σου βγάλει μετά την επιλογή της χειροκίνητης.αλλα και παλι δεν με πολυικανοποιει επειδή θέλω να διαγράψω εντελώς κάποια δίκτυα της λίστας. Φευ, ειδωμεν!
      Α! Όλο τυχαία σήμερα σε κάποια περιοχή της περιοχής μου ειδα το σημα 4G στο κινητό μου χαχα όχι ότι είναι και πραγματικά αλλά ας έχει :P
    • Διαφήμιση
    • Δεν μπορείς να διαγράψεις δίκτυα κινητής, εντοπίζονται αυτόματα από την κεραία, όπως δεν μπορείς να περάσεις κιόλας.

      Μόνο η χειροκίνητη επιλογή δικτύου ίσως βοηθήσει, και καλύτερα να επιλέξεις δίκτυο 3G ώστε να κλειδώνει πιο γρήγορα.
    • Στο προηγούμενο κινητό που είχα, υπήρχε η δυνατότητα της διαγραφής και η ενημέρωση της λίστας μπορούσε και αυτή να γίνει κατ επιλογή χειροκίνητα. Υπέθεσα ότι αυτό είναι μια γενικευμενη επιλογή στα Android. Anyhow, if that's the way it be!