Διαφήμιση

Πρόβλημα με σύνδεση Bluetooth σε αυτοκίνητο.

>> ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ !!! <<

Είναι έτοιμες οι νέες Stable MIUI 11 XTRV ROM για 8 συσκευές και έχει ήδη αποσταλεί mail σε όλα τα VIP μέλη μας.

MI6X_V11.0.2.0.PDCCNXM_v11-9 (wayne)
    MINote3_V11.0.2.0.PCHCNXM_v11-9 (Jason)
    MI9LiteMICC9_V11.3.2.0.PFCCNXM_v11-9 (Pyxis)
    MI9SE_V11.0.5.0.PFBCNXM_v11-9 (Grus)
    MI5SPlus_V11.0.2.0.OBGCNXM_v11-8.0 (Natrium)
    MIMix_V11.0.2.0.OAHCNXM_v11-8.0 (Lithium)
    HM5_V11.0.1.0.ODACNXM_v11-8.1 (Rosy)
    HM5Plus_V11.0.2.0.OEGCNXM_v11-8.1 (Vince)

Τα ΟΤΑ για τα απλά μέλη θα γίνει ενεργό στις επόμενες 12-24 ώρες.

>> Ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας <<
    *** Xiaomi Miui Hellas Team ***

• Πρόβλημα με σύνδεση Bluetooth σε αυτοκίνητο.

Εδώ και αρκετό καιρό αντιμετωπίζω ένα "σπαστικό" πρόβλημα όταν πάω να συνδέσω το κινητό στο προεγκατεστημενο με Bluetooth ηχοσυστημα του αυτοκινήτου μου (skoda rapid) . Ενώ αρχικά δεν μου το έκανε ποτέ.
      Πατάω λοιπόν να συνδεθώ και ενώ συνδέετε κανονικά και κάνει και τον χαρακτηριστικό ήχο το ηχοσυστημα μου βγάζει μήνυμα (συνδεδεμένο, χωρίς τηλέφωνο).
      Αναγκαστικά πατάω αποσύνδεση και τη δεύτερη φορά που το συνδέω δουλεύει πια κανονικά.
      Αυτό το κάνει με μια συχνότητα 6/10.
      Αλήθεια δε μπορώ να θυμηθώ αν πρώτη φορά ξεκίνησε το πρόβλημα πριν μήνες όταν για πρώτη φορά πέρασα ελληνική xtrv aroma Rom.
      Τώρα είμαι με τη τελευταία που έχει ανέβει...

=============== Ιαν 17th 2018, 4:54pm ===============
      Μόλις μπήκα στο αυτοκίνητο, εννοείται μου παρουσίασε το ίδιο και έβγαλα ένα screenshot...
      Images
      • Screenshot_2018-01-17-13-15-21-835_com.android.settings.png

154,23 kB, 1.080×1.920, viewed 136 times
      • Screenshot_2018-01-17-16-43-17-096_com.android.settings.png

77,53 kB, 1.080×1.920, viewed 92 times
    • Διαφήμιση
    • Για ρίξε μια ματιά εδώ μήπως βρεις λύση και εσύ.

Bluetooth αποσυνδεσεις
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.
    • Δυστυχώς μου γράφει ότι δεν επιτρέπεται να δω το περιεχόμενο αυτού του συνδέσμου...
    • Ο/H ExTaCy1337 έγραψε:

Λοιπον παλι καλα που σκαμπαζω κατι παραπανω απο τον μεσο χρηστη και βρηκα την ακρη.
      Ακολουθησα για αρχη αυτον τον οδηγο και τα αλλαξα οπως τα εχει:
      guide-redmi-note-3-sd-mtk-multi-tasking-t335843
      (ειχα δει καπου για το MIUI Optimization και το Battery saver ψαχνοντας για παρομοια προβληματα, οποτε μολις ειδα αυτο το ποστ που συμπεριλαμβανει και αυτα ειπα να τα κανω ολα, παει και καλυτερα το κινητο μπορω να πω!Πριν τα κανω το instagram μου κολλουσε..μετα απο Fresh install με Instagram και Messenger μονο εγκατεστημενα).

Δουλεψε, το youtube στον browser τελεια.
      Με τοπικο αρχειο απο το προγραμμα Music δουλευε αλλα "ρεταρε" κοβοταν δηλαδη για ενα κλασμα και συνεχιζε, οπως οταν κολλαει ενα PC και παιζει η μουσικη, καπως ετσι.
      Πατησα και στην συνδεση με το JVC στα Bluetooth και εβγαλα το "Contact Sharing" που ητανε Enabled και το ειχα δει παλι καπου στο google και ολα καλα και με το τοπικο αρχειο :D.

Επισης δουλευει και το Messenger, με κανουν κληση και βγαινει ο χρηστης που καλει και μπορω να το σηκωσω επιτελους, δεν ξερω αν εφταιγε η Dev ή οι ρυθμισεις που εκανα, διοτι με την Stable δεν το ειχα δοκιμασει καθολου!

Οποτε καλα ελεγα, εχουν φορτωσει ενα σωρο μ***ιες να πω την αληθεια (Την εποχη που λειτουργουσα το JVC με Bluetooth αυτο το MIUI Optimization στα Developer options δεν υπηρχε καν, και τα permissions ητανε διαφορετικα), απο την μια ειναι καλο διοτι μπλοκαρει "ιους" κτλ να εχουν προσβαση, απο την αλλη ειναι ολα τοσο σκορπια που πρεπει να ψαξεις παρα πολυ για να τα ρυθμισεις...
      Ευχαριστω για την προσπαθεια παιδια. Καλες γιορτες!
      Περιεργο που δεν μπορείς να το δεις...

=============== Ιαν 17th 2018, 10:46pm ===============
      Ειναι στο VIP φορουμ, λάθος μου, δεν το είδα...
    • Διαφήμιση
    • Για καποιο λογο το link που ειχα πανω σε εστελνε αλλου.
      Εδω ειναι το σωστο λινκ:
      [GUIDE] MIUI Battery & Multi-tasking Fix… | Xiaomi Redmi Note 3

Βεβαια το guide ειναι για Note 3 αλλα μπορεις να τα δοκιμασεις, μπας και.

Περιμενω απαντηση αδερφε αν εφτιαξε !