Διαφήμιση

WiFi HotSpot δεν διαμοιράζει internet

>> ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ <<

Έγινε η διανομή της νέας XTRV-9.6.13 ROM για 34 συσκευές. Η ROM για το RedMi Note 6 PRO θα παραδοθεί όταν έχουμε Source ROM.

Τα VIP μέλη μας έχουν λάβει και το mail μα τις ROM.

Για τα απλά μέλη μας η αναβάθμιση μέσω OTA θα γίνει διαθέσιμη μετά από 12-24 ώρες αργότερα....

>> Ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας <<
    *** Xiaomi Miui Hellas Team ***

• WiFi HotSpot δεν διαμοιράζει internet

Καλημέρα σε όλη την παρέα και καλή χρονιά.

Πριν από λίγες μέρες αγόρασα το Redmi Note 4x (από eshop - παράλληλη εισαγωγή)
      για μένα και το Redmi 5a για τον υιό (από εξουσιοδοτημένο σημείο πώλησης του επίσημου αντιπρόσωπου Ελλάδος).
      Λόγω φύσεως του επαγγέλματος χρειάζομαι το WiFi HotSpot συνεχώς. Ούτε στο δικό μου ούτε στο δεύτερο κινητό
      δεν γίνεται διαμοιρασμός του Internet (όλες οι περιφερειακές συσκευές συνδέονται κανονικά αλλά το κινητό δεν
      διαμοιράζει το internet).
      Έχω διαβάσει για το app df tethering fix , το οποίο εγκατέστησα αλλά ζητά root privil. τα οποία παρόλο που έχω
      κάνει τα παρακάτω:
      α. Ενεργοποίηση αυτόματης έναρξης για τη παραπάνω εφαρμογή (συνεχίζει και λέει πως δεν έχει root service)
      β. Έχω προσπαθήσει με usb debugger να δώσω την εντολή settings put global tether_dun_required 0 (από σχετικό οδηγό)
      αλλά στο dos shell η εντολή adb devices δεν επιστρέφει κανένα κινητό παρόλο που σαν κάρτα στα windows το βλέπω.
      γ. Έχω δοκιμάσει και με sql debugger να αλλάξω τη γραμμή στο σχετικό αρχείο αλλά η διαδρομή
      /data/data/com.android.providers.settings/databases/settings.db που αναφέρεται στον σχετικό οδηγό δεν υπάρχει,
      (υπάρχει μόνο το χχχ.android.providers.downloads/xxx)

Αυτά συμβαίνουν και στα δύο κινητά (και από eshop και από την επίσημη αντιπροσωπεία)
      Να αναφέρω τέλος το γνωστό σε όλους πως αυτό το πρόβλημα δημιουργείται μόνο σε κάρτα
      Vodafone και όχι σε κάποιο άλλο πάροχο.
      Ο πάροχος αναφέρει πως φταίει η συσκευή και οι πωλητές πως φταίει η Vodafone..
      Τι άλλο θα μπορούσα να κάνω;

Ευχαριστώ για την βοήθεια εκ των προτέρων.
    • Διαφήμιση
    • Παιδες βρήκα λύση

1) Settings-->SIM cards & mobile networks-->your provider (Vodafone for me)-->Access point names-->Vf mobile internet 2) scroll down, 3) change MVNO type to SPN.