Διαφήμιση

Hard brick xiaomi redmi note 3g

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Hard brick xiaomi redmi note 3g

      Καλημερα σας και χρονια πολλα..καλη χρονια...

      Εδω και πολλες ωρες εχω θεμα με το xiaomi 3g...εκει που λειτουργουσε καλα..ξαφνικα αρχισε να κλεινει εφαρμογες την μια μετα την αλλη βγαζοντας συνεχομενα μνμ οτι τα app σταματησαν να λειτουργουν...προσπαθησα να κανω rr αλλα κολλησε στο mi logo...οποτε ειπα να ξανα-flashαρω την mui8 που το ειχα ξανακανει και στο παρελθον με επιτυχια...χρησιμοποιησα το sp flashtool με την επιλογη donwload only αλλα στο τελος μου πεταγε ενα μνμ του στυλ brom error s_chksum1041 και απο τοτε το κινητο ειναι dead με ολη την σημασια...δεν ανταποκρινεται στα πληκτρα .. ουτε δειχνει να φορτιζει ουτε τπτ ... το μονο που κανει ειναι να συνδεεται/αποσυνδεεται οταν το συνδεω στον σταθερο...

      μερικα στοιχεια μπας και σας βοηθησει στο να μου λυσετε το θεμα:

      1.ο σταθερος αναγνωριζει την συσκευη σαν mediatek usb
      2.δοκιμασα ακομα και τις κινεζικες original rom αλλα τπτ
      3.εχω αλλαξει καλωδια και εχω χρησιμοποιησει ολες τις θυρες usb του σταθερο (μπρος-πισω)
      4.καμια φορα μου φλασαρει με επιτυχια την rom εκδοσης 38.0.0 αλλα και παλι δεν bootαρει.

      σορρυ αν προυπαρχει ηδη ενα τετοιο ποστ αλλα προσπαθω εδω και 12 ωρες να επαναφερω το κινητο χωρις επιτυχια!!

      ευχαριστω εκ των προτερων!
    • Καλημέρα φίλε μου να υποθέσω ότι έχεις driver στο PC και έχεις ξεκλειδώσει, ανέβασε λίγο φωτογραφία με το λάθος που σου βγάζει και ποια rom είχες όταν το έπαθες, θα βοηθούσε για να βρεθεί λύση στο πρόβλημα σου
    • Hard brick xiaomi redmi 3g

      Έχει ξανακάνει την διαδικασία, το κινητό είναι ξεκλείδωτο από μαμά Xiaomi Χρήστο , φαίνεται πιο βαθύ το πρόβλημα δυστυχώς :(
      Το βρήκα δυστυχώς στο XDA.
      checksum error 1401 is a fatal error for ur devices..RIP it
      Πηγή.
      [Q] Failed to flashing rom S_CHKSUM_ERROR (1041)
    • Διαφήμιση
    • Rip it ε? αυτο φοβομουν γτ διαβασα στο ιντερνετ οτι σε τετοιο μνμ ...ειναι καμμενη η emmc...αλλα δεν ηηθελα να το πιστεψω γτ το κινητο δουλευε αψογα εδω και 2 χρονια χωρις να εχει θεμα!!!!
    • Ειχα κ γω θεμα με την EMMC κ μεσω του sp tool επιλογης την ρομ που θελεις να φορτωσεις ξετικαρεις τα userdata το android και το preloader κ μετα μπαινεις στο recovery για να βαλεις οποια εκδοση θελεις. Προσωπικα ειχα δοκιμασει κ εκδοση 8 αλλα μου εβγαζε σφαλμα σε αρκετες εφαρμογες με το που τις ανοιγα (μηνυματα, ρυθμισεις κ.α). Δοκίμασα μια εκδοση miui 7 απο εδω (πρωτη επιλογη) κ μετα απο 15 μερες δοκιμων το κινητο δεν εβγαλε κανενα απολυτως προβλημα. Για οτιδηποτε εδω ειμαστε.
    • Τα ιδια προβληματα και εγω με βασικο τις συνεχεις αποσυνδεσεις.υπαρχει καποια λυση για αυτο?