Διαφήμιση

Κιτρινισμένη οθόνη

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Κιτρινισμένη οθόνη

      αγορασα το Redmi Note 4 snapdragon (ενω ειχα το Redmi Note 4χ mediatek) και οταν το ανοιξα δουλευει κανονικα αλλα η οθονη δεν ειναι ζωντανα τα χρωματα και εχει μια κιτρινη αποχρωση

      διπλα διπλα με το mediatek, το mediatek εχει ζωντανα χρωματα ενω το snapdragon ξεφτισμενα χρωματα

      το ερωτημα ειναι, ετσι ειναι το snapdragon ή εγω επεσα στη περιπτωση και ειναι προβληματικη η οθονη?

      ειδα οτι υπαρχει και θεμα στο νετ
      Redmi Note 4 Yellow Display Tint Fix - Redmi Note 4 - Xiaomi MIUI Official Forum

      καθως και video με αυτο το προβλημα



      εχει κανενας αλλος αυτο το προβλημα?

      με τι ρυθμιση στο cool παντως δε φτιαχνονται τα χρωματα
    • RE: Κιτρινισμένη οθόνη

      Ο/H aledjo έγραψε:

      αγορασα το Redmi Note 4 snapdragon (ενω ειχα το Redmi Note 4χ mediatek) και οταν το ανοιξα δουλευει κανονικα αλλα η οθονη δεν ειναι ζωντανα τα χρωματα και εχει μια κιτρινη αποχρωση

      διπλα διπλα με το mediatek, το mediatek εχει ζωντανα χρωματα ενω το snapdragon ξεφτισμενα χρωματα

      το ερωτημα ειναι, ετσι ειναι το snapdragon ή εγω επεσα στη περιπτωση και ειναι προβληματικη η οθονη?

      ειδα οτι υπαρχει και θεμα στο νετ
      Redmi Note 4 Yellow Display Tint Fix - Redmi Note 4 - Xiaomi MIUI Official Forum

      καθως και video με αυτο το προβλημα



      εχει κανενας αλλος αυτο το προβλημα?

      με τι ρυθμιση στο cool παντως δε φτιαχνονται τα χρωματα
      Καλησπέρα, ξέρω ίσως ακούγεται προφανές και να το έχεις κοιτάξει, αλλά μήπως είναι ενεργοποιημένο το Read Mode? Στην ουσία αφαιρεί το μπλε χρώμα και όλα μοιάζουν κιτρινισμενα

      Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
      Current device: Redmi Note 4Χ
      LineageOS 14.1
    • Δεν είναι ίδιες συσκευές και δεν έχουν την ίδια οθόνη, οπότε σαν μέτρο σύγκρισης είναι λογικό να υπάρχουν διαφορές.

      Αν θες να κάνεις πραγματική σύγκριση πρέπει να βρεις ακριβώς την ίδια συσκευή και φυσικά καλό θα ήταν να έχει και την ίδια ρομ :)
    • Διαφήμιση
    • @ koproskulo οχι δεν το εχω σε read mode

      @NasDriver μου φαινεται περιεργο να εχουν τοση μεγαλη διαφορα στην οθονη.

      επισης ξεχασα να αναφερω οτι και η ανταποκριση στο touch δεν ειναι τοσο καλη οσο με το mediatek

      θα ψαξω να βρω καποιο ιδιο εστω και σε εκθεση, κωτσοβολος, plaisio, public κτλ για να τα συγκρινω...


      thanks

      =============== Ιαν 18th 2018, 1:48pm ===============
      βρηκα ιδια συσκευη και τα εβαλα διπλα διπλα

      οντως υπαρχει αυτη η διαφορα στην οθονη

      αρα ισχυει οτι βγηκαν μερικα μοντελα με αλλη οθονη πιο κικτρινισμενη