Διαφήμιση

Αγορα RN4X απο ελληνικο καταστημα (8 cores) και φαινεται οτι ειναι Bricked!

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Αγορα RN4X απο ελληνικο καταστημα (8 cores) και φαινεται οτι ειναι Bricked!

      Γεια σας,
      αρχικα ηθελα να πω οτι ειμαι καινουργιος εδω. Καλη χρονια με υγεια σε ολους!!!
      Η αδεφη μου αγορασε (Skroutz >>> 8 Cores. Στη σελιδα του καταστηματος ελεγε οτι το κινητο διαθετει Ελληνικο Μενου) τις προαλλες το Redmi Note 4X (Mido-2016101) και ενω μιλουσαμε στο τηελφωνο (σπουδαζει αλλου) και μου ελεγε τι εκανε (τελειως ασχετη απο "τεχνολογια") μου λεει περιμενω εδω και ωρα και εχει κολλησει στο logo της Xiaomi. Απο εκει καταλαβα οτι μαλλον το κινητο ειναι Bricked... Μετα απο λιγες μερες ειχα το κινητο στα χερια μου. Ο Bootloader φαινεται κλειδωμενος (οταν παω να flashαρω απο adb (fastboot flash boot <file loc>, μου λεει οτι οι ενεργειες δεν επιτρεπονται). Να σημειωθει οτι πηγα να flashαρω Official ROM απο το website της Xiaomi. Παρολα αυτα τιποτα.... Παλι τα ιδια οτι δεν εχω προσβαση! Το κινητο εχει 2ετη εγγυση, ομως και καλα επειδη εχει ανοιχθει η συσκευασια (τα αυτοκολλητακια ειναι ολα στη θεση τους, 0 φθορες) και εχει χρησιμοποιηθει ο φορτιστης, φοβαμαι μπας και δεν ισχυσει ή κατι τετοιο... Ακομα και να μας το ανταλλαξουν με καινουργια συσκευη, απο περιεργεια και μονο θα ηθελα να δω εαν καποιος μπορει να με βοηθησει να το φτιαξω. Ακομα να σημειωθει οτι κατεβασα Drivers απο το ιντερνετ και ολα πηγαν καλα. Δηλαδη, το κινητο οταν ειναι σε fastboot αναγνωριζεται απο το "fastboot devices" (15 seconds adb installer) καθως και οταν ειναι στη Recovery[;;] (εβαλα ερωτηματικο γιατι πρωτη φορα βλεπω τετοια Recovery ή ο,τι ειναι τελος παντων. Εχει Reboot, Wipe Data και να συνδεθω με το Mi PC Suit. Το εκανα και αυτο αλλα δεν αναγνωριζε το προγραμμα το κινητο) αναγνωριζεται απο το "adb devices"
      . Οποιος μπορει να βοηθησει, θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα.
      Ευχαριστω για το χρονο σας.
    • Κάνε από το recovery το wipe data = factory reset

      Λογικά θα ανοίξει, κάπου κόλλησε η εγκατάσταση ή η αναβάθμιση εάν έκανε αναβάθμιση.
      Η συσκευή είναι πολύ καλή, ειδικά με τον snapdragon, έχει πολύ καλή διαχείριση μπαταρίας, έκανε πολύ καλή επιλογή ;)

      Καλώς ήρθατε στην παρέα μας :)