Διαφήμιση

Συνεχείς διακοπές από το bluetooth

Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

  • Συνεχείς διακοπές από το bluetooth

    Εχω πρόβλημα με τη σύνδεση bluetooth μου. Εχω δοκιμάσει δύο διαφορετικά bluetooth plantronics και ανά λεπτό στις περισσότερες κλήσεις διακόπτεται το bluetooth χωρίς καμία προειδοποίηση και πρέπει να πατήσω ακουστικό και μετά bluetooth για να συνδεθεί.

    Εχω Redmi Note 4 με την 8.5.6 stable rom. Εχω αγανακτήσει μ αυτή την κατάσταση και πιστεύω ότι είναι πρόβλημα της έκδοσης και όχι του bluetooth. Δεν μπορώ να μιλήσω πια με bluetooth και αναγκάζομαι και μιλάω ή με καλώδιο που είναι απίστευτα δύσχρηστο ή με το κινητό στο αυτί. Υπάρχει καμία λύση;
  • Καλησπέρα και Καλή Χρονιά με υγεία και ευτυχία!!!

    Αντιμετωπίζω και γω το ίδιο θέμα. Έχω το bluetooth ακουστικό Plantronics ML20 και δουλεύει κανονικά με οποιαδήποτε άλλη συσκευή smartphone, tablet (android, ios) ακόμα και με laptop Winodws 10 λειτουργεί άψογα. Όταν το συνδέω με το Xiaomi Redmi Note 4x έχω συνέχεια αποσυνδέσεις μέχρι που φτάνει και σε σημείο να μην μπορώ να ακούσω και να με ακούσουν με κλειστό το bluetooth. Έχω miui 9.2.2.0

    Με το miui 8 το bluetooth ακουστικό δούλευε κανονικά.
  • Υπάρχουν αρκετά παράπονα με την συγκεκριμένη μάρκα συσκευών και τα xiaomi σε σημείο που ίσως θα πρέπει να αρχίσουμε να μιλάμε για ασυμβατότητες :(

    Έχεις δυνατότητα να δοκιμάσεις bluetooth άλλης εταιρείας ?
  • Διαφήμιση
  • Καλημέρα σε όλους!

    Χωρίς να ξέρω εάν μπορεί να βοηθήσει το παρακάτω...το επισυνάπτω εδώ γιατί ο φίλος τελικά βρήκε λύση με την συνεχή αποσύνδεση (με κασετόφωνο αυτοκινήτου)

    Bluetooth αποσυνδεσεις
    Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.
  • Ο/H pavlidisc έγραψε:

    Καλημέρα σε όλους!

    Χωρίς να ξέρω εάν μπορεί να βοηθήσει το παρακάτω...το επισυνάπτω εδώ γιατί ο φίλος τελικά βρήκε λύση με την συνεχή αποσύνδεση (με κασετόφωνο αυτοκινήτου)

    Bluetooth αποσυνδεσεις
    Το link δεν είναι προσβάσιμο από τον λαό! Μάλλον παραπέμπει στο VIP forum.
    Βασική συσκευή: Xiaomi Mi 9T Pro (Raphael) - ROM: EEA Stable ROM
    Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (Whyred) -- ROM: Global Stable
    Παροχέας κινητής: Deutsche Telekom / Wind
  • Για τον λαό

    Ο/Η ExTaCy1337 έγραψε:

    Λοιπον παλι καλα που σκαμπαζω κατι παραπανω απο τον μεσο χρηστη και βρηκα την ακρη.
    Ακολουθησα για αρχη αυτον τον οδηγο και τα αλλαξα οπως τα εχει:
    guide-redmi-note-3-sd-mtk-multi-tasking-t335843
    (ειχα δει καπου για το MIUI Optimization και το Battery saver ψαχνοντας για παρομοια προβληματα, οποτε μολις ειδα αυτο το ποστ που συμπεριλαμβανει και αυτα ειπα να τα κανω ολα, παει και καλυτερα το κινητο μπορω να πω!Πριν τα κανω το instagram μου κολλουσε..μετα απο Fresh install με Instagram και Messenger μονο εγκατεστημενα).
    Δουλεψε, το youtube στον browser τελεια.
    Με τοπικο αρχειο απο το προγραμμα Music δουλευε αλλα "ρεταρε" κοβοταν δηλαδη για ενα κλασμα και συνεχιζε, οπως οταν κολλαει ενα PC και παιζει η μουσικη, καπως ετσι.
    Πατησα και στην συνδεση με το JVC στα Bluetooth και εβγαλα το "Contact Sharing" που ητανε Enabled και το ειχα δει παλι καπου στο google και ολα καλα και με το τοπικο αρχειο :D.
    Επισης δουλευει και το Messenger, με κανουν κληση και βγαινει ο χρηστης που καλει και μπορω να το σηκωσω επιτελους, δεν ξερω αν εφταιγε η Dev ή οι ρυθμισεις που εκανα, διοτι με την Stable δεν το ειχα δοκιμασει καθολου!
    Οποτε καλα ελεγα, εχουν φορτωσει ενα σωρο μ***ιες να πω την αληθεια (Την εποχη που λειτουργουσα το JVC με Bluetooth αυτο το MIUI Optimization στα Developer options δεν υπηρχε καν, και τα permissions ητανε διαφορετικα), απο την μια ειναι καλο διοτι μπλοκαρει "ιους" κτλ να εχουν προσβαση, απο την αλλη ειναι ολα τοσο σκορπια που πρεπει να ψαξεις παρα πολυ για να τα ρυθμισεις...
    Ευχαριστω για την προσπαθεια παιδια. Καλες γιορτες!
    [/quote]