Διαφήμιση

Γενική συζήτηση για το Mi Mix 2

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H chrisnik έγραψε:

      Μου φαινεται οτι η china dev εχει περισσοτερα θεματα απο την global...εγω δεν εχω καθολου drain το βραδυ... Με ανοιχτα παντα ολα κ wifi καταναλωνει 2% στο 8ωρο περιπου...
      Ειναι η ελληνική dev αλλα ναι σγρ θα εχει γιατί ειναι στο αρχικο στάδιο του Android 8.
    • Ο/H chrisnik έγραψε:

      Μου φαινεται οτι η china dev εχει περισσοτερα θεματα απο την global...εγω δεν εχω καθολου drain το βραδυ... Με ανοιχτα παντα ολα κ wifi καταναλωνει 2% στο 8ωρο περιπου...
      Εσύ ποια φοράς?

      Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Καλησπερα σας παιδια,μολις παρελαβα και εγω το κινητακι μου απο Banggood...Πρωτη εντυπωση ειναι οτι ειναι λιγο βαρυτερο απο το LG G5 που ειχα αλλα μενεις με το στομα ανοικτο βλεπωντας το...Εχει σχεδιαση και φινιρισμα πολυ ποιοτικο.Με το που το λειτουργησα εκανε αναβαθμιση...
      Μου βγαινουν τα εξης στοιχεια πλεον:
      Αndroid version: 7.1.1 NMF26X
      MIUI Version: Global 9.2 stable 9.2.3.0 (NDEMIEK)
      CPU :OCTACORE Max 2,45 Ghz
      Να σας πω οτι ειμαι παντελως ασχετος απο Xiaomi...Πρωτη φορα ασχολουμαι και εχω διαβασει μερικες σελιδες απο αυτο το νημα....
      Εχω ηδη πατησει 7 φορες πανω στο MIUI και εχω γινει developer...Πειτε μου σας παρακαλω αν πρεπει να ξεκλειδωσω κατι η να κανω καποια αναβαθμιση...Εμενα προσωπικα μαρεσει να εχω μια εκδοση η οποια να λειτουργει απροβληματιστα χωρις κολληματα και να μου πηγαινει σφαιρα...Αν μπορειτε απαντηστε μου..Σας ευχαριστω εκ των προτερων.
    • Ο/H laios23 έγραψε:

      Καλησπερα σας παιδια,μολις παρελαβα και εγω το κινητακι μου απο Banggood...Πρωτη εντυπωση ειναι οτι ειναι λιγο βαρυτερο απο το LG G5 που ειχα αλλα μενεις με το στομα ανοικτο βλεπωντας το...Εχει σχεδιαση και φινιρισμα πολυ ποιοτικο.Με το που το λειτουργησα εκανε αναβαθμιση...
      Μου βγαινουν τα εξης στοιχεια πλεον:
      Αndroid version: 7.1.1 NMF26X
      MIUI Version: Global 9.2 stable 9.2.3.0 (NDEMIEK)
      CPU :OCTACORE Max 2,45 Ghz
      Να σας πω οτι ειμαι παντελως ασχετος απο Xiaomi...Πρωτη φορα ασχολουμαι και εχω διαβασει μερικες σελιδες απο αυτο το νημα....
      Εχω ηδη πατησει 7 φορες πανω στο MIUI και εχω γινει developer...Πειτε μου σας παρακαλω αν πρεπει να ξεκλειδωσω κατι η να κανω καποια αναβαθμιση...Εμενα προσωπικα μαρεσει να εχω μια εκδοση η οποια να λειτουργει απροβληματιστα χωρις κολληματα και να μου πηγαινει σφαιρα...Αν μπορειτε απαντηστε μου..Σας ευχαριστω εκ των προτερων.
      Καλησπερα @laios23 καλοριζικο!
      Εμ για μενα προσωπικά μια χαρα εισαι με την rom που εχεις ειναι η official rom δεν θαχεις καποιο προβλημα...
      Καλο θα ηταν να ξεκλειδωσεις τον bootloader οχι για καποιο συγκεκριμενο λογο αλλα για νανε πιο ευκολο να φτιαχτει ΕΑΑΑΑΝ καποτε παθει τιποτα η κανεις τιποτα σοβαρο απο θεμα λειτουργικου-software μιλαω παντα.
      Κατα τα τ'αλλα μια χαρα θασε οπως ειναι τωρα!
      Μπορεις να διαβασεις εδω μερικους οδηγους που ισως σε βοηθήσουν γενικα αλλα και στο ξεκλειδωμα xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13853
      Τωρα αν θες να πειραματιστής και να περασεις την ελληνικη ρομ της ομαδας εχουμε αρκετους οδηγους που θα χρειαστει να διαβασεις αλλα δεν στο πρότεινα μιας και ειπες εισαι 'παντελώς αρχαριος' με τα xiaomi!
    • Ευχαριστω πολυ...Θα τον ξεκλειδωσω τοτε και το αφηνω ετσι μετα....Μια γρηγορη ερωτηση...Μπορω να βαλω wallpaper το οποιο με καθε αλλαγη οθονης θα κινειται ελαφρως??δλδ με το που σκρολαρεις προς τα δεξια να προχωραει κ η εικονα...το LG μου το ειχε αλλα εδω βλεπω οτι η εικονα ειναι στατικη.Θενκς
    • Συμφωνω με τον @SoNik+ Απλά ξεκξλείδωσε αλλά θέλει διαδικασία που όταν το αποφασίσεις εδώ είμαστε
    • Διαφήμιση
    • Ο/H laios23 έγραψε:

      Ευχαριστω πολυ...Θα τον ξεκλειδωσω τοτε και το αφηνω ετσι μετα....Μια γρηγορη ερωτηση...Μπορω να βαλω wallpaper το οποιο με καθε αλλαγη οθονης θα κινειται ελαφρως??δλδ με το που σκρολαρεις προς τα δεξια να προχωραει κ η εικονα...το LG μου το ειχε αλλα εδω βλεπω οτι η εικονα ειναι στατικη.Θενκς
      Γινεται αν εννοεις αυτο!
      Οταν διαλεξεις εικονα για wallpaper πατα ενα ταπ στην τυχη αν δεν σου δειχνει αυτην την επιλογη πανω δεξια!
    • Τελεια ευχαριστω....Θα το περιεργαστω 1-2 μερουλες και αν εχω ερωτησεις θα επανελθω για να μην σας πρηζω και εσας ολη την ωρα...Ευχαριστω και παλι...
    • Ο/H tsine έγραψε:

      Ο/H chrisnik έγραψε:

      Μου φαινεται οτι η china dev εχει περισσοτερα θεματα απο την global...εγω δεν εχω καθολου drain το βραδυ... Με ανοιχτα παντα ολα κ wifi καταναλωνει 2% στο 8ωρο περιπου...
      Εσύ ποια φοράς?
      Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
      Global developer
      Mi 11 pro
    • Ο/H chrisnik έγραψε:

      Ο/H tsine έγραψε:

      Ο/H chrisnik έγραψε:

      Μου φαινεται οτι η china dev εχει περισσοτερα θεματα απο την global...εγω δεν εχω καθολου drain το βραδυ... Με ανοιχτα παντα ολα κ wifi καταναλωνει 2% στο 8ωρο περιπου...
      Εσύ ποια φοράς?
      Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
      Global developer
      Οκ και δεν έχεις προβλήματα?

      Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Γενική συζήτηση για το Mi Mix 2

      Μια χαρά είναι η global. Έχει και το pinch to zoom στο ytube χωρίς τα μαύρα πλαίσια. Αλλά χαμηλότερο ήχο για όποιον ακούει μουσική χωρίς Root κ μοντες. Πάντως όταν όλα κυλάνε ομαλά η μπαταρία είναι πιο καλή σε China source..για μένα πάντα