Διαφήμιση

Gretel A7 3G Οδηγός για Root ?

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Gretel A7 3G Οδηγός για Root ?

      Καλησπέρα παιδιά!

      Ο Αδερφός μου έχει το παραπάνω κινητό , συγκεκριμένα αυτό .
      Και τον τελευταίο καιρό από ότι μου λέει και παρατηρώ και εγώ , έχει κολλήσει κάποιο είδος " ιού " . το βάζω σε εισαγωγικά γιατί δεν γνωρίζω πολλά από αυτά , και από ότι είχα διαβάσει , γενικά δεν πιάνουν malware κτλπ τα android.

      Anyway , αυτό που παρατηρούμε λοιπόν είναι , πέραν απο κάποια lagαρίσματα σε εφαρμογές , έχουμε ένα συγκεκριμένο πρόβλημα. Κάθε φορά που ανοίγει το chrome ή κάποιο άλλο browser στο κινητό , γίνεται ανακατεύθυνση σε διάφορες άκυρες σελίδες που δεν έχουμε ξαναμπεί ποτέ .

      έψαξα και στο google αλλά δεν βρήκα λύση ή κάποιο παρόμοιο πρόβλημα.

      Προσπαθήσαμε διάφορα πραγματάκια όπως malwarebytes , avg , factory reset , hard reset κτλπ , αλλά τίποτα δεν έχει επιτυχία.
      Οπότε σκέφτηκα μήπως ο " ιός " έχει κολλήσει στην Rom και για να βγεί θέλει κάποιο flash , ή να περάσω κάποια άλλη Rom.

      Το αμέσως επόμενο θέμα λοιπόν , είναι πως δεν βρήκα κάποιον οδηγό για να κάνω root το συγκεκριμένο κινητό , αλλά ούτε και ξέρω ποια rom θα πρέπει να κατεβάσω.

      Έχει κάποιος καμιά ιδέα?

      Υ.Γ : Κάτι που έχει παρατηρήσει μόνο ο αδερφός μου ( μιας και το κινητό είναι δικό του , και δεν μένουμε κοντά ) είναι πως για κάποιο λόγο το κινητό του τρώει τα data ( MBs ) που έχει στον λογαριασμό του.
      Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει , αλλά ίσως είναι κάτι που μπορεί να βοηθήσει.

      Ευχαριστώ!
    • Θα έλεγα καλύτερα να περάσετε μία stock rom για αρχή.
      Δεν το ξέρω σαν κινητό αλλά βρήκα αυτό για αρχή: How To Install Official Stock ROM On Gretel A7