Διαφήμιση

mi6 πρόβλημα στον launcher(?) μετά την αναβάθμιση σε MIUI9

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • mi6 πρόβλημα στον launcher(?) μετά την αναβάθμιση σε MIUI9

      Καλησπέρα,

      Προχθές μου ήρθε η ενημέρωση για αναβάθμιση του mi6 (gloabal rom) σε MIUI9 (9.0.2). Μόλις τελείωσα με την εγκατάσταση το κινητό άρχισε να κολλάει απίστευτα και να μην ανταποκρίνεται καθόλου. Έκανα και wipe data και factory reset αλλά δεν έγινε τίποτα. Του έκανα downgrade σε 9.0.1 αλλά και πάλι εμφάνιζε το ίδιο πρόβλημα. Προσπάθησα να ξεκλειδώσω τη συσκευή έτσι ώστε να περάσω άλλη rom αλλά, αν και πήρα την έγκριση από την Xiaomi, στην εφαρμογή που μου έδωσαν να μπω (Mi unlock) αναφέρει ότι δεν αναγνωρίζει την συσκευή. Χωρίς να κάνω κάτι άλλο πλέον η συσκευή κολλάει πάρα πολύ και ανταποκρίνεται πάρα πολύ αργά όταν θέλω να την ξεκλειδώσω μέσω δακτυλικού αποτυπώματος, χρειάεται να πατήσω το κεντρικό κουμπί αρκετές φορές και μετά από 10-15 δευτερόλεπτα ανταποκρίνεται κανονικά. Εμφανίζει συνεχώς το μήνυμα "launcher συστήματος δεν ανταποκρίνεται".
      Έχετε κάποιος παρόμοια εμπειρία? Έχετε κάποια ιδέα να κάνω κάτι να διορθωθεί?
    • Αφου δεν σε αφηνει να ξεκλειδωσεις ετσι δεν κατεβαζεις μια recovery rom global beta, βαλτην μεσα στο κινητο στον φακελο downloaded rom κ πηγαινε απο τον updater κ επςλςξε πακετο αναβαθμισης κ προσπαθησε να την περασεις. Πιστευω οτι θα γινει. Θα χασεις παλι τα παντα αλλα τουλαχιστον μηπως μπορεσεις να ξεκλειδωαεις κ να περασεις μια fastboot rom κ να καθαρίσει το κινητο απο τα παντα...
      Mi 11 pro
    • Φίλε μου μιας και έχεις την έγκριση πρέπει να πας από το developer options αφού το ενεργοποιήσεις πατώντας στην έκδοση Miui 5 φορές ταπ νομίζω και μετά μέσα από της επιλογές προγραμματιστή και επιλέγεις το ξεκλείδωμα oem μαζί με ανοιχτό τον εντοπισμό σφαλμάτων και αφού έχεις ανοιχτό το ξεκλείδωμα oem χωρίς να βγεις από το μενού τον επιλογών προγραμματιστή πατάς power button και volume up ταυτόχρονα να μπεις σε λειτουργία bootloader και μετά σύνδεσε το στο mi unlock tool.. Και κανόνικα πρέπει να στο διαβάσει και να αρχίσει να μετράει της 72 ώρες αντίστροφα για να ξεκλειδώσεις..!! :thumbup:
      Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...


      Xiaomi Redmi note 12 Pro :thumbsup: s21u Γιώργος






    • Διαφήμιση