Διαφήμιση

Xiaomi Redmi Note 4 (snapdragon 625) 4/64 vs Xiaomi Redmi Note 4x 4/64 (snapdragon 625)

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Xiaomi Redmi Note 4 (snapdragon 625) 4/64 vs Xiaomi Redmi Note 4x 4/64 (snapdragon 625)

      Καλησπέρα στην ομάδα και συγχαρητήρια για την εξαιρετική δουλειά που έχετε κάνει εδώ μέσα. Κάτοχος ενός lenovo A6000 εδώ και δυο χρόνια, αποφάσισα να αγοράσω καινούργιο κινητό και κατέληξα σε xiaomi. Είμαι ανάμεσα σε δυο μοντέλα. Το Redmi Note 4 (4/64 snapdragon 625) και Redmi Note 4X (4/64 snapdradon 625). Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι η διαφορά τιμής που βρίσκω στο skroutzadiko αυτή τη στιγμή που γράφω. Συγκεκριμένα το Redmi Note 4 παίζει απο 174€+ ενώ το Redmi Note 4X από 236€+ πράγμα που μου κάνει εντύπωση. Εχω διαβάσει ότι πάνω κάτω τα κινητά είναι ίδια, απλά το Χ βγήκε για την κινέζικη αγορά. Θα ήθελα την γνώμη σας πριν κάνω την αγορά, γιατί αυτή η διαφορά τιμής, αν έχει αλλάξει κάτι ουσιαστικό στα κινητά και υπάρχει αυτή η χρηματική διαφορά .

      Ευχαριστώ, Γιάννης.
    • ιδιο Κριβως τηλέφωνο είναι, αφού έχει τον snapdragon. Κοίταξε μόνο αν κάποιο υποστηρίζει την B20 η οποία μπορεί να σου φανεί χρήσιμη στην Ελλάδα.
      Redmi note 4 ή 4x?
    • Ο/H jopan74 έγραψε:

      Καλησπέρα στην ομάδα και συγχαρητήρια για την εξαιρετική δουλειά που έχετε κάνει εδώ μέσα. Κάτοχος ενός lenovo A6000 εδώ και δυο χρόνια, αποφάσισα να αγοράσω καινούργιο κινητό και κατέληξα σε xiaomi. Είμαι ανάμεσα σε δυο μοντέλα. Το Redmi Note 4 (4/64 snapdragon 625) και Redmi Note 4X (4/64 snapdradon 625). Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι η διαφορά τιμής που βρίσκω στο skroutzadiko αυτή τη στιγμή που γράφω. Συγκεκριμένα το Redmi Note 4 παίζει απο 174€+ ενώ το Redmi Note 4X από 236€+ πράγμα που μου κάνει εντύπωση. Εχω διαβάσει ότι πάνω κάτω τα κινητά είναι ίδια, απλά το Χ βγήκε για την κινέζικη αγορά. Θα ήθελα την γνώμη σας πριν κάνω την αγορά, γιατί αυτή η διαφορά τιμής, αν έχει αλλάξει κάτι ουσιαστικό στα κινητά και υπάρχει αυτή η χρηματική διαφορά .

      Ευχαριστώ, Γιάννης.
      Τα -ακριβά- 4Χ που βλέπεις πωλούνται από μαγαζιά που έχουν εισαγωγές της infoquest η οποία τα έχει ονομάσει αυθαίρετα 4Χ. Τα σκέτα φθηνότερα Note 4 είναι "παραεισαγωγές". Εφόσον τα δεύτερα έχουν την Β20 (συνήθως τον τελευταίο καιρό την έχουν) πρόκειται για το ίδιο ακριβώς τηλέφωνο και στις 2 περιπτώσεις.
    • Διαφήμιση
    • Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια. Τελικά κατέληξα σε αυτό....XIAOMI REDMI NOTE 4 (SNAPDRAGON) 4/64GB DUAL GOLD GLOBAL VERSION EU στα 183€ τελική από skroutzadiko. Απλά μένει ένα τηλεφώνημα για το Β20 πριν το κλείσω, αν και λέει global version eu δεν ξέρω κατά πόσο παίζει ρόλο στο αν έχει Β20 για 4G.
    • Το έχω στα χέρια μου εδώ και μια ώρα. Πρέπει να το ψάξω για ξεκλειδώματα αναβαθμίσεις κλπ κλπ. Πάντως που το άνοιξα το κινητό για να μου φύγει η έννοια.... 4G κομπλέ μέσα στη Χαλκίδα.
    • Ο/H jopan74 έγραψε:

      Το έχω στα χέρια μου εδώ και μια ώρα. Πρέπει να το ψάξω για ξεκλειδώματα αναβαθμίσεις κλπ κλπ. Πάντως που το άνοιξα το κινητό για να μου φύγει η έννοια.... 4G κομπλέ μέσα στη Χαλκίδα.
      Έχει γίνει μεγάλη παρανόηση σε αυτό το ζήτημα. Το ότι άνοιξες το κινητό κάπου και βλέπεις 4G σήμα, δεν σημαίνει οπωσδήποτε ότι υποστηρίζει Β20. Όπως επίσης ένα κινητό που διαπιστωμένα υποστηρίζει Β20, δεν σημαίνει ότι παντού ακόμα κι εκεί που δεν υπάρχει κάλυψη θα πιάνει 4G! Η Β20 είναι μια από τις μπαντες που εκπέμπουν οι εταιρείες 4G. Υπάρχουν και άλλες όμως οι οποίες μάλιστα χρησιμοποιούνται μάλλον πιο συχνά. Εσύ στη Χαλκίδα που δοκίμασες μπορεί να συνδέθηκες π.χ. στην 2100MHz συχνότητα και όχι στην 800MHz. Άρα συμπέρασμα δεν μπορείς να βγάλεις...
    • Διαφήμιση