Διαφήμιση

CUBOT NOTE S -Search Services

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • CUBOT NOTE S -Search Services

      Χαιρετω από αλλη γωνιά στο φόρουμ. Έχω ένα cubot noteκι s για κάποιες μινιμουμ απαιτήσεις.Ειναι ενα στιβαρό στην λειτουργία του κινητό που ούτε καν root μπορω να το κάνω.
      Μου παρουσιάζει τελευταία αυτό το μήνυμα και δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι μικρόβιο ή αν απλώς αναγνωρίζει λάθος. Ούτε καν σε τι ακριβώς αναφέρεται δεν μπορώ να καταλάβω και παρόλο που λέει οτι το εχει κάνει εκκαθάριση αυτό επανέρχεται. Καμιά ιδέα επ αυτού ? :!: :?:
    • Κάτι του σπάει τα κ@κ@λ@ προφανώς.
      Ποιά rom έχεις;
      Εγώ φοράω αυτήν Μ800_CUBOT_V.6.0_20160924 πάνω από χρόνο και δεν έχω θέμα. Ούτε επαναφορά δεν έχω κάνει.
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.
    • M800_CUBOT_V5.0_20160912
      Οσο και να ψαχνω δεν μπορώ να εντοπισω τι τπ δημιουργεί.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H flytouch1111 έγραψε:

      M800_CUBOT_V5.0_20160912
      Οσο και να ψαχνω δεν μπορώ να εντοπισω τι τπ δημιουργεί.
      Ε...τις περισσότερες φορές που συμβαίνει αυτό...ψάχνεις ψάχνεις ψάχνεις...και αφού σου σπάσουν τα συκώτια...πατάς μία επαναφορά και τελειώνει το θέμα :D

      Υ.Γ
      Θα σου πρότεινα να βάλεις Android 6.
      Εγώ με την τα 5άρια είχα ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΑ θέματα (κλείσιμο τηλεφώνου, πάγωμα οθόνης, επανεκκινήσεις, διακοπές συνομιλίας κ.α). Κόντευα να το πετάξω το τηλέφωνο!
      Με το που φλάσαρα την 6...η συσκευή δουλεύει ΥΠΟΔΕΙΓΜΑΤΙΚΑ. Stock Android και όλα στην εντέλεια.
      Μάλιστα η εταιρία έχει δώσει ΕΔΩ καινούριο update που έχει περασμένα τα "τελευταία" patch ασφαλείας. =O
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.
    • Μεχρι στιγμής μονο αυτό είναι που μου παρουσιάζει, αλλά αν λες ότι είναι οκ λεω να το δοκιμάσω. Αν και δεν θελω πολλά πολλά από το κινητό αρκεί να δουλεύει απρόσκοπτα χωρίς κολλήματα επειδή το εχω για την εργασία μου. :thumbsup:

      =============== Νοε 20th 2017, 8:25pm ===============

      @pavlidisc

      Ειπα και εγω σήμερα να το κανω μια αναβάθμιση, ( μου εσπασε τα νευρα το δικτυο κινητής, με την πρώτη ψιχαλα επεφτε το σημα δεν ειχα τηλέφωνο και μου κοστισε καποια χρήματα για ν φορά) αλλά εκεί στο sp tool καπου το εχασα, Windows 10 με τα drivers γι αυτά και καπου στο ψάξιμο χαθηκα στην μεταφραση.Η μιση ώρα που είχα όλο κι όλο στην διάθεση μου εξανεμιστηκε και τα πιτσιρίκια μου εφορμησαν για να τα βοηθήσω το καθένα σε αυτό που ήθελε. Μετα απ αυτο ενα χμμμ Grant's γεμίσε το ποτήρι μου, αν και αλήθεια είναι θα προτιμούσα ενα Tullamore Dew αλλά φευ, και ετσι αφησα τον εαυτό μου στην πολυτέλεια να βουλιαξω στον καναπέ. Γι αυτό λοιπον....ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ :D :D :P :Squidward_Sad:
    • Καλά ξηγήθηκες!!!! Άραξε στον καναπέ και GM το Cubot. Θέλει χρόνο και ηρεμία. :D
      Εγώ είμαι του τσίπουρου... :evil:

      edit:
      @flytouch1111 Να ξέρεις (εάν δεν το γνωρίζεις ήδη) ότι τα MTK κινητά flashάρονται πολύ πιο εύκολα από τα SD. Ρίσκο μηδέν. Πλύνε βάλε είναι ;)
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.
    • Θέμα εχω με το sp tool και τα
      Drivers, όχι τώρα αλλά και παλαιότερα, πολυ σπαστικό εργαλείο!
    • Διαφήμιση
    • @flytouch1111

      Καλημέρα!
      Εγώ είχα κάνει δουλειά τότε έχοντας Windows 7. Με Windows 10 δεν δοκίμασα ποτέ (δεν έφτασε η ώρα ακόμα :D )

      Θα σου δώσω μερικά link για να βρείς τα αρχεία που χρησιμοποίησα εγώ για να flashάρω. Ίσως βοηθηθείς.

      Windows 10 drivers (ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΑΝ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ)

      Ένα φιλαράκι από διπλανό forum έκατσε και έφτιαξε έναν οδηγό για να μας ξεστραβώσει : ΕΔΩ

      Και ΕΔΩ τα αρχέια για Root.

      Τότε, flashάριζες την αρχική έκδοση Android 6 (V.4) και μετά πήγαινες μέσω updater πρώτα σε V5 και μετά σε V.6. Εσύ λογικά θα πάς στην τελευταία κατευθείαν.

      Υ.Γ έχω κρατημένες και τις rom που φλάσαρα. Εάν δεν βγάλεις άκρη με αυτήν που έχει στο site της Cubot μπορώ να σου δώσω αυτήν που έβαλα εγώ που είναι 3 αρχεία. Η αρχική v.4 και οι δύο άλλες v.5 και v.6 που περνάνε από updater.
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.
    • :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :Patrick: :Patrick:
      Το βράδυ πάλι που ελπίζω να εχω ενα μισάωρο ελεύθερο να το πετυχω.Η διαδικασία λογικά δεν είναι τίποτα αρκεί να λειτουργήσει το sp tool. :thumbsup:
    • Ο/H flytouch1111 έγραψε:

      Η διαδικασία λογικά δεν είναι τίποτα αρκεί να λειτουργήσει το sp tool. :thumbsup:
      Ακριβώς. :)
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.
    • @pavlidisc
      Λιγο ψάξιμο ηταν για τα drivers και την διαδικασία αλλά στο τέλος πέτυχε η διαδικασία.
      Ευχαριστώ πολύ για την επεξήγηση και την βοήθεια :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
    • Διαφήμιση