Διαφήμιση

[XTRV-7.11.9/10 & ARΩMA] Έγινε η διανομή της νέας MIUI 9 XTRV & ARΩMA ROM σε όλους. (τελευτ. ενημέρωση 10/11 21:30)​

    • Ολοκληρώθηκε
    • ROM
    • Poll
    • Xiaomi
    • Miui Dev

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Νομίζω πως δεν θα μπορέσω να το καταφέρω . Υπάρχει κανείς από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ που θα μπορούσε να βοηθήσει ?? :)
    • Παιδιά έχω 3 μικρά "bugs" (νομίζω), να αναφέρω, που παρατήρησα στην 7.11.10 Aroma (RedMi Pro/Omega).

      1) Το wifi για κάποιο λόγο είχε αποσυνδεθεί ενώ υπήρχε στην λίστα το δίκτυο μου και ενώ ήμουν συνδεμένος και παρατήρησα από τις ρυθμίσεις ότι για κάποιο λόγο απενεργοποιήθηκε (;) η αυτόματη σύνδεση.
      Μικρό το κακό και αφότου ξαναέβαλα την αυτόματη σύνδεση ξανά ως επιλογή, δεν μου επανεμφάνισε θέμα αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αποσυνδέθηκε. Επίσης νομίζω ότι μετά την αποσύνδεση, δημιουργήθηκε ένας φάκελος στα "αρχεία" με την ονομασία mtklog και είχε κάτι σαν crash-log μέσα και νομίζω ότι είχε σχέση με αυτό το θέμα, αλλά έκανα την μαλ... και τον διέγραψα :(.

      2) Δεν το παρατήρησα για τον ήχο κλήσης, αλλά η ένταση ήχου στις ειδοποιήσεις που την έβαλα στο ίδιο επίπεδο όπως την είχα τόσους μήνες με τις προηγούμενες ROM, (περίπου λίγο πιο πάνω από τη μέση), είναι αρκετά πιο χαμηλή και όταν το βάλω σχεδόν τέρμα ακούγεται έτσι όπως το είχα παλιά στη μέση. :/

      3) Επίσης η δόνηση στα πλήκτρα. Μια πιάνει, μια δεν πιάνει. Έλεγξα και τις ρυθμίσεις και τις έχω όπως ήταν και στις παλιές ROM και δούλευε τέλεια.
      Στην οθόνη κλειδώματος όταν πληκτρολογείς τον κωδικό δεν κάνει δόνηση καθώς και σε κάποια σημεία στο μενού, πότε πιάνει και πότε όχι.
      Πιο πολύ παρατήρησα αυτή την αλλαγή, που έχω περασμένο το πληκτρολόγιο "Fleksy", στο οποίο έχει μέσα ρυθμίσεις δικές του για δόνηση της συσκευής κάθε φορά που πληκτρολογείς τα γράμματα. Στις default ρυθμίσεις του -που μέχρι τώρα δεν είχα πειράξει ποτέ- έχει την δόνηση πιο κάτω από την μέση στο "Keypress Vibration" και στο "Spacebar Vibration" και γινόταν πολύ αισθητή κατά την πληκτρολόγηση.
      Με τη νέα ROM όμως, στα ίδια επίπεδα ρυθμίσεων (default), η δόνηση απλά δεν υπάρχει ούτε στο ελάχιστο και αν θέλεις να υπάρχει, πρέπει να βάλεις τις ρυθμίσεις αυτές στο τέρμα για να υπάρχει μια πολύυυυυ μικρή αίσθηση δόνησης.

      Δεν νομίζω να είναι από δικό μου λάθος, γιατί όπως τις είχα τις ρυθμίσεις όλο αυτό τον καιρό με τις προηγούμενες ROM και δούλευαν μια χαρά, έτσι τις έχω και τώρα, απλά αντιμετωπίζω αυτά τα θεματάκια και πιστεύω ότι είναι bug. Αν γίνεται @MIUI_ART και η ομάδα ανάπτυξης της ROM να ρίξετε μια ματιά αν όντως είναι bugs τα παραπάνω και να βρεθεί μία λύση στις επόμενες εκδόσεις:)

      Ευχαριστώ!
    • Ο/H lizardous έγραψε:

      Εγκατασταθηκε χωρίς πρόβλημα στο redmi note 2 από Παρασκευή. Σχετικά καλά πάει από θέμα μπαταρίας απλά το θέμα παιδιά είναι με τις εφαρμογές.. κολλάει παρα πολύ κατά την εναλλαγή με αποτέλεσμα να μην μπορώ να έχω πάνω από δύο εφαρμογές ανοιχτές. Πολλά fc επίσης.
      Το ιδιο πρόβλημα εχω και εγω. Με facebook, messenger, youtube ανοιχτα μαζι κολλαει πολυ..

      Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Ο/H SpirakosGeo έγραψε:

      Νομίζω πως δεν θα μπορέσω να το καταφέρω . Υπάρχει κανείς από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ που θα μπορούσε να βοηθήσει ?? :)
      @GR_Macedon είναι Θεσσαλονίκη στον Εύοσμο
    • Σε redmi pro η omega λειτουργεί πολύ καλά χωρίς κάποιο αξιοσημείωτο πρόβλημα πλην του κατά προσωπική άποψη υψηλό battery drain. Ελπίζω ότι σε κάποια μεταγενέστερη αναβάθμιση, θα διορθωθεί!
    • [XTRV-7.11.9/10 & ARΩMA] Έγινε η διανομή της νέας MIUI 9 XTRV & ARΩMA ROM σε όλους. (τελευτ. ενημέρωση 10/11 21:30)​

      Η ROM είναι φοβερή με πολύ καλή μπαταρία. Από τότε που έβαλα το MIUI9 στο redmi pro έγινε ακόμα καλύτερο. Πάει σφαίρα. Προβλήματα δεν έχω. Πάντως αν ήμουν xiaomi, θα ζητούσα από όλες τις κοινότητες που με υποστηρίζουν να συμμετέχουν στην έκδοση των rom. Είναι κρίμα που δεν αναγνωρίζεται αυτό το έργο από την εταιρεία. Η ίδια εταιρεία δεν μπορεί να δώσει rom για το redmi pro και δίνεται εσείς. Respect που λέει και η γιαγιά στο χωριό μου.

      Στάλθηκε από το P6000 5.0 01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Εγώ δεν έχω κολλήματα στο RN2 όπως άλλοι.

      Έχω να παρατηρήσω για το update, ότι όταν πήγε να κατεβάσει τη ROM με update ΟΤΑ δεν κατέβηκε, αλλά όταν το διέκοψα και πήγα από τις ρυθΜίσεις και την κατέβασα.
    • [XTRV-7.11.9/10 & ARΩMA] Έγινε η διανομή της νέας MIUI 9 XTRV & ARΩMA ROM σε όλους. (τελευτ. ενημέρωση 10/11 21:30)​

      Καλησπερες ! Και στο δικο μου RN2 συχνα τα lugs και υπομονη μεχρι την ερχομενη ρομ...και παλι ομως ευχαριστουμε ....

      Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
    • Και το δικο μου rn2 ειναι μια χαρα. Κανενα προβλημα.
      Σταλθηκε απο το Redmi Note 6 pro μου, χρησιμοποιωντας τα δαχτυλα μου.
    • Σε kenzo όλα φαίνονται καλά εκτός από την εφαρμογή της Ryanair που κρασάρει. Και από όσο βλέπω υπάρχουν αρκετοί με το ίδιο πρόβλημα
      Xiaomi Redmi Note 3 Pro (kenzo)
      MIUI 10 - Global Stable 10.1.1.0
    • Διαφήμιση
    • η κατανάλωση μπαταρίας είναι άνω ποταμών.... κοινώς χαλιά......redmi 4a.

      " Γεωπόνος”