Διαφήμιση

[XTRV-7.11.2 & ARΩMA] Έγινε η διανομή της νέας MIUI 9 XTRV & ARΩMA ROM σε όλους. (τελευτ. ενημέρωση 4/11 23:34)​

    • Σε εξέλιξη
    • ROM
    • Poll
    • Xiaomi
    • Miui Dev

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • @alxdjo
      Πιθανώς μετά από official και πέρασμα twrp να χρειαστεί και format data .. ξερεις απ'αυτο και τι πρέπει να κάνεις ??
      Ποιος installer ?? Ξανακατεβασε τη Ρομ ..
    • [XTRV-7.11.2 & ARΩMA] Έγινε η διανομή της νέας MIUI 9 XTRV & ARΩMA ROM σε όλους. (τελευτ. ενημέρωση 4/11 23:34)​

      Λοιπόν μετά από αρκετή χρήση της ρομ

      Ορισμένες φορές η αυτόματη εναλλαγή από 4g σε wifi που έχεις ξανασυνδεθει δείχνει να είναι ακατόρθωτη.

      Τρομερή καθυστέρηση στο άνοιγμα εφαρμογών. Πατάς και μετά από κάποια δευτερόλεπτα βλέπει το καρότο και αρχίζει να τρέχει.

      Υψηλή κατανάλωση μπαταρίας, και σε χρήση και σε αναμονή.

      Καθυστέρηση μέσα στις εφαρμογές. Θα έλεγα είναι σχεδόν ίδια με την καθυστέρηση που έχει και στο άνοιγμα εφαρμογών.

      Viber χαμηλή ένταση μικροφώνου σε ανοιχτή ακρόαση.

      Ενταση ηχείου σε ανοιχτή ακρόαση κλήσης μέσω παρόχου.

      Καθαροτατη εγκατάσταση.



      Στάλθηκε από το Mi-4c μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • RE: [XTRV-7.11.2 & ARΩMA] Έγινε η διανομή της νέας MIUI 9 XTRV & ARΩMA ROM σε όλους. (τελευτ. ενημέρωση 4/11 23:34)​

      Ο/H GnF έγραψε:

      Λοιπόν μετά από αρκετή χρήση της ρομ

      Ορισμένες φορές η αυτόματη εναλλαγή από 4g σε wifi που έχεις ξανασυνδεθει δείχνει να είναι ακατόρθωτη.

      Τρομερή καθυστέρηση στο άνοιγμα εφαρμογών. Πατάς και μετά από κάποια δευτερόλεπτα βλέπει το καρότο και αρχίζει να τρέχει.

      Υψηλή κατανάλωση μπαταρίας, και σε χρήση και σε αναμονή.

      Καθυστέρηση μέσα στις εφαρμογές. Θα έλεγα είναι σχεδόν ίδια με την καθυστέρηση που έχει και στο άνοιγμα εφαρμογών.

      Viber χαμηλή ένταση μικροφώνου σε ανοιχτή ακρόαση.

      Ενταση ηχείου σε ανοιχτή ακρόαση κλήσης μέσω παρόχου.

      Καθαροτατη εγκατάσταση.



      Στάλθηκε από το Mi-4c μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Στο xiaomi.eu έχουν αναρτήσει νεώτερη ρομ για το mi4c χωρίς το assistant... Την δοκιμάζω ήδη 3 ημέρες και μπορώ να πω ότι πρώτη φορά έφτασα 4 ώρες οθόνη με 5% υπόλοιπο σε 15 ώρες χρήσης με μεικτή χρήση Wi-Fi και δεδομένων... Είναι φοβερά γρήγορο το τηλέφωνο και έχει αρκετά καλύτερη διαχείριση μνήμης... Το κυριότερο για εμένα είναι ότι πρώτη φορά δεν αντιμετωπίζω τέτοιο battery drain αφού για πρώτη φορά έχασα 3% όλο το βράδυ εκεί που έχανα γύρω στο 15% με τις ίδιες εφαρμογές και ρυθμίσεις Και εννοείται με την ίδια κάλυψη σήματος...

      Στάλθηκε από το Mi-4c μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • @gkalen Καλημέρα. Δεν έβαλα τον Flash (securty resons) και του έκανα ολικό format( Data/cache/dalvik και format data). και ναι έβαλα την εφαρμογή του forum



    • Διαφήμιση
    • RE: [XTRV-7.11.2 & ARΩMA] Έγινε η διανομή της νέας MIUI 9 XTRV & ARΩMA ROM σε όλους. (τελευτ. ενημέρωση 4/11 23:34)​

      Ο/H GnF έγραψε:

      Λοιπόν μετά από αρκετή χρήση της ρομ

      Ορισμένες φορές η αυτόματη εναλλαγή από 4g σε wifi που έχεις ξανασυνδεθει δείχνει να είναι ακατόρθωτη.

      Τρομερή καθυστέρηση στο άνοιγμα εφαρμογών. Πατάς και μετά από κάποια δευτερόλεπτα βλέπει το καρότο και αρχίζει να τρέχει.

      Υψηλή κατανάλωση μπαταρίας, και σε χρήση και σε αναμονή.

      Καθυστέρηση μέσα στις εφαρμογές. Θα έλεγα είναι σχεδόν ίδια με την καθυστέρηση που έχει και στο άνοιγμα εφαρμογών.

      Viber χαμηλή ένταση μικροφώνου σε ανοιχτή ακρόαση.

      Ενταση ηχείου σε ανοιχτή ακρόαση κλήσης μέσω παρόχου.

      Καθαροτατη εγκατάσταση.



      Στάλθηκε από το Mi-4c μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Και στο mi5s ακριβώς τα ίδια. 6 μέρες τώρα ρουφάει μπαταρία με τρελούς ρυθμούς και κολλάει πολύ το κινητό. Αύριο να δούμε την επόμενη μπας και στρώσει

      Στάλθηκε από το MI 5s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • [XTRV-7.11.2 & ARΩMA] Έγινε η διανομή της νέας MIUI 9 XTRV & ARΩMA ROM σε όλους. (τελευτ. ενημέρωση 4/11 23:34)​

      China dev rom δεν θα έχει αυτή την εβδομάδα; Το en.miui.com δεν έχει βγάλει μήνυμα με την λίστα με τις αλλαγές αυτής της εβδομάδας. Εκτός και αν κάνω λάθος γιατί είδα μόνο για global rom.


      Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Εγώ βλέπω πάντως ότι έχει βγει για το mi6 global dev 7.11.6 .. Οπότε μάλλον θα βγει και ελληνική .. Πάντως παιδιά εγώ με την 7.11.2 είμαι υπέρ ευχαριστημένος .. Κανένα κόλλημα και η αυτονομία του σούπερ !! Με της δίκες μου εφαρμογές που έχω πάντα και με το android στην μπαταριά να είναι κάτω από το 10 % είδα 2 φορές σε 2 κύκλους πάνω από 7 ώρες sot οθόνης που εδώ και πάνω από χρόνο που δουλεύω το miui δεν έχω ξαναδεί πότε τέτοιους χρόνους.. :thumbsup: Αφού μου έχει κάτσει τόσο καλά το σκέφτομαι να βάλω άλλη... :grin: :D :mrgreen:
      Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...


      Xiaomi Redmi note 12 Pro :thumbsup: s21u Γιώργος






    • Διαφήμιση
    • Καλησπέρα .
      Σε Redmi 3s απο τις πρώτες διανομές της 9 είχα θέμα με κολλήματα και αναγκαζόμουν να κάνω επανεκκίνησεις . Ετοιμος ήμουν για stable μέχρι αυτήν που απο την Κυριακή που την έβαλα το τηλέφωνο δεν έχει ξανακολλήσει .
      Η μπαταρία βέβαια εξαφανίζεται σταθερά με ενα ρυθμό 20% γρηγορότερα . Επίσης παρατηρω μια δυσκολία να κλειδώσεi σε γνωστό wifi . Ανοίγεις wifi και περιμένεις μπορεί και 10 sec να συνδεθει στο οικιακό δίκτυο . Μικρό το κακό αλλά είναι αισθητή η διαφορά . Σε όλη την 9 μου το κάνει αυτό .
      Κατα τα άλλα καλά πάμε .

      Θα ήθελα να ρωτήσω , αυτό το θέμα με τα κολλήματα που ειχα δει να έχουν και αλλα 3S έφτιαξε τυχαία (αν έφτιαξε τελικά) ή βρέθηκε η πηγή του κακού ? Γιατι στο change log δεν είδα να αναφέρεται κάτι . Ευχαριστώ