Διαφήμιση
Διαφήμιση

Γενική συζήτηση για το Mi Note 3 (Jason)

>> Ενημέρωση VIP μελών <<

Είναι έτοιμες οι 20 νέες XTRV-9.9.3/6 ROM για την που σας έχoυν σταλθεί μέσω του VIP mail.

Αυτές είναι κάποιες από τις τελευταίες MIUI 10 ROM.
    Θα σας δώσουμε νέες MIUI 11 ROMs όταν έχουμε διαθέσιμο Source.

>> Ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας <<
    *** Xiaomi Miui Hellas Team ***

• Σε σχέση με τα modules από το Telegram: είμαι με την τελευταία xtrv dev 9.8.22 και αφού πρώτα απενεργοποίησα όλα τα modules του magisk πλην youtube vanced, έβαλα τα 2, 3, 5. H gcam arnova 6.1.021_Advanced 1.6.190614.0200 με τις στάνταρ ρυθμίσεις (αρχείο .xml) δουλεύει πλην εμπρός κάμερας που δεν με απασχολεί ιδιαίτερα μια και δουλεύει η "μαμά". Η ταχύτητα φαίνεται ακόμα καλύτερη αλλά μπορεί να είναι η νέα rom, για μπαταρία και ήχο θα τα πούμε στην πορεία...
      "στα πενήντα σου συνειδητοποιείς ότι ένα ρολόι των 50€ δείχνει την ίδια ώρα με ένα των 50.000€"
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Firem@n έγραψε:

Ο/H kwstpap έγραψε:

5. SoundExplosionMod-MIUIPie-v2.1 : Handset volume is enhanced.raised values a bit ,boosted headphone ,volume a bit,adjusted values (το προτεινω)
      Έχοντας τεράστιο πρόβλημα με το ακουστικό ( σχεδόν από τον Ιανουάριο ) σε σημείο που μίλαγα πλέον μόνο με ανοικτή ακρόαση δοκίμασα με την σειρά τα εξής: έβρεξα μπατονέτα με οινόπνευμα και καθάρισα εξωτερικά το ακουστικό, στην συνέχεια (κάπου εδώ μέσα το είχα διαβάσει) το φύσηξα με αέρα (τον ειδικό ε;;; όχι από αεροσυμπιεστή...) και στο τέλος έβαλα και το πρόγραμμα που έβαλε ο φίλος. Αποτέλεσμα; πλέον ακούω μια χαρά. Δεν έχω ιδέα πιο από όλα έκανε δουλειά, μπορεί και όλα...μπράβο πάντως στον φίλο!!!
      δεν ξερω αν αυτα με την μπατονετα κτλ εκαναν οντως δουλεια....εγω με το ηχειο της κλησης ειχα θεμα .ακουγα πολυ σιγα ..μετα με το Mode αυτο οπως κ με καποια αλλα κατακαιρους βρηκα την υγεια μ.....ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΜΟΝΟ .MHN βαζετε τερμα την ενταση γιατι απο προσωοικη εμπειρια εχει επιστροφη ο ηχος στον αλλον που σας περνει τηλ.(ακυει την φωνη του)

Ο/H cacau έγραψε:

Σε σχέση με τα modules από το Telegram: είμαι με την τελευταία xtrv dev 9.8.22 και αφού πρώτα απενεργοποίησα όλα τα modules του magisk πλην youtube vanced, έβαλα τα 2, 3, 5. H gcam arnova 6.1.021_Advanced 1.6.190614.0200 με τις στάνταρ ρυθμίσεις (αρχείο .xml) δουλεύει πλην εμπρός κάμερας που δεν με απασχολεί ιδιαίτερα μια και δουλεύει η "μαμά". Η ταχύτητα φαίνεται ακόμα καλύτερη αλλά μπορεί να είναι η νέα rom, για μπαταρία και ήχο θα τα πούμε στην πορεία...
      δεν εχω θεμα εγω κατι τετοια. αν και δεν χρησιμοποιω την arnova αλλα f.celsoazevedo.com/file/cfiles…ay_4Lens-04f1-snapcam.apk με τις ρυθμισεις που εχω στο dropbox στο βιντεακι.

Αναμενουμε να δωσει η xiaomi το source του kernel.Τοτε θα δουμε πολυ καλη δουλεια σε Mods σε miui pie
    • ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Center Clock Mod (διαλεξτε και κατεβαστε μονο το αρχειο για την συγκεκριμενη εκδοση miui pie που εχετε γιατι αλλιως θα εχετε Bootloop)

*το προσθεσα και στο αλλο ποστ που τα εχω ολα μαζεμενα
    • Η κάμερα που αναφέρεις εμένα δεν μου δουλεύει καθόλου, κρασάρει. Επιβεβαιώνω ότι ο ήχος είναι πολύ πιο δυνατός και πράγματι δεν θέλει τέρμα γιατί παραμορφώνει, well done - ξήλωσα viper κ.λ.π. Επίσης το ρολόϊ στην μέση πολύ μου αρέσει! Ευχαριστούμε

Υ.Σ. Το link για το dropbox μου βγάζει error: too many requests...
      "στα πενήντα σου συνειδητοποιείς ότι ένα ρολόι των 50€ δείχνει την ίδια ώρα με ένα των 50.000€"
    • Διαφήμιση
    • Ο/H cacau έγραψε:

Η κάμερα που αναφέρεις εμένα δεν μου δουλεύει καθόλου, κρασάρει. Επιβεβαιώνω ότι ο ήχος είναι πολύ πιο δυνατός και πράγματι δεν θέλει τέρμα γιατί παραμορφώνει, well done - ξήλωσα viper κ.λ.π. Επίσης το ρολόϊ στην μέση πολύ μου αρέσει! Ευχαριστούμε

Υ.Σ. Το link για το dropbox μου βγάζει error: too many requests...
      χαιρομαι που δουλευει ο ηχος

τωρα για την καμερα.....εχω την 9,8,22 με tlt module και Mi+Note+3+Pie+GCam+Fix+v12.0 και λειτουργουν ολα....σου προτεινω βγαλε ολα τα Module πλην ρολογιου ηχου και περασετα παλι με την σειρα...tlt ρεβοοτ και το fix Για την καμερα ρεμπουτ..μετα Install το apk και δωσε ολα τα δικαιωματα

Υ.Γ ΤΟ ΛΙΝΚ ΔΙΟΡΘΩΘΗΚΕ (περιορισμου του dropbox δυστυχως τα ανεβασα στο mega)
    • Γενική συζήτηση για το Mi Note 3 (Jason)

Θα το προσπαθήσω άλλη μια... Όταν λες να τα βγάλω, απλά απενεργοποίηση από το magisk με restart ή κάπως αλλιώς?
    • Ο/H cacau έγραψε:

Θα το προσπαθήσω άλλη μια... Όταν λες να τα βγάλω, απλά απενεργοποίηση από το magisk με restart ή κάπως αλλιώς?
      στο magisk manager πατα τον καδο.reboot τσεκαρε να δεις οτι λειπουν .μετα πατα το σταυρο και bale to tlt και reboot .κανε το ιδιο και για το fix και ρεβοοτ.περνα την καμερα και τσεκαρε.αν δεν ανοιξει κανε αλλο ενα reboot.λογικα θα ανοιξει η gcam.(αν εχεις επιλεξει hdr+ enchange να κλεισεις το φλας)

ενημερωσεμε .αν και παλι εχεις θεμα στειλε screenshot τα Modules που βαζεις
    • Διαφήμιση

Λοιπόν... Έχω βγάλει τα πάντα, ο κατάλογος των modules είναι κενός αλλά εξακολουθώ να έχω ενεργό api2. Ο λόγος προφανώς είναι ότι κάποιο zip το έτρεξα από twrp, αλλά δεν θυμάμαι ποιο. Τώρα τι κάνουμε?

Την έβαλα, έχασα το root αλλά μάλλον είμαι ο πρώτος που έχω api2 χωρίς root και magisk
    • Διαφήμιση
    • Αν έχεις κ τώρα μάλλον το έχει ενεργό η Ρομ.

Μήπως θέλει κάποια wipe? Όταν την έβαλα σίγουρα δεν είχε.