Διαφήμιση

[XTRV-7.10.12/13/14 & ARΩMA] Έγινε η διανομή της νέας MIUI 9 XTRV & ARΩMA ROM σε όλους. (τελευτ. ενημέρωση 16/10 19:29)​

    • Ολοκληρώθηκε
    • ROM
    • Poll
    • Xiaomi
    • Miui Dev

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • [XTRV-7.10.12 & ARΩMA] Έγινε η διανομή της νέας MIUI 9 XTRV & ARΩMA ROM σε όλους. (τελευτ. ενημέρωση 13/10 19:22)​

      Καλημέρα, μπορεί κάποιος που έχει την ρομ να δει αν υπάρχει η quickcard δυνατότητα που υπάρχει στην Chinese developer rom;



      Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H ChristosS έγραψε:

      Τι μπορει να προκαλει το προβλημα ομως ? (τσεκαρω ταυτοχρονα τον οδηγο κατω απο το σχολιο σου μηπως βρω κατι που μου ξεφυγε)

      Edit: Ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση προς το παρων δεν βρηκα λυση αρα περιμενουμε μηπως βγει καποια εκδοση που να μην δημιουργει προβλημα η τροπος να αντικαταστησω τα αρχεια.
      Καλημέρα
      Κατέβασε και βάλε αυτή την έκδοση "xposed-v87.1-sdk23-arm64--MIUI9-edition-by-SolarWarez-20170612-mod_by_us3r.zip" από το forum.xda-developers.comΔουλεύει άψογα σε Miui 9
    • Καλημέρα κι από μένα ευχαριστούμε πολύ για την υποστήριξη. Έβαλα την αρωμα σε nikel χωρίς fr μόνο cache όλα καλά μέχρι στιγμής μόνο που βγάζει ένα σφάλμα αν γνωρίζει κάποιος?
      Images
      • Screenshot_2017-10-14-07-31-48-358_com.ksmobile.launcher.png

        787,04 kB, 1.080×1.920, viewed 88 times
      • Screenshot_2017-10-14-07-52-04-278_com.miui.bugreport.png

        259,56 kB, 1.080×1.920, viewed 102 times
      • Screenshot_2017-10-14-07-52-10-434_com.miui.bugreport.png

        220,05 kB, 1.080×1.920, viewed 98 times
    • Διαφήμιση
    • Καλήμερα σε όλους. Μπήκε όλα μια χαρά σε mi5s. Μπράβο σε όλα τα παιδιά !! Δείχνει πολύ καλή !! Μόνο μία ερώτηση.
      Στα SMS παρατήρησα αλλά μπορεί να είναι και από πριν αυτό δεν ξέρω ότι δεν έχουν 160 χαρακτήρες.. Γιατί ?? Ψάχνω από ρυθμίσεις αλλά τίποτα... Έχει αναφερθεί αυτό μήπως?? Τι συμβαίνει?? Πώς θα το φτιάξουμε αυτό ?? :huh:
      Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...


      Xiaomi Redmi note 12 Pro :thumbsup: s21u Γιώργος






    • Ο/H geozn8 έγραψε:

      Καλήμερα σε όλους. Μπήκε όλα μια χαρά σε mi5s. Μπράβο σε όλα τα παιδιά !! Δείχνει πολύ καλή !! Μόνο μία ερώτηση.
      Στα SMS παρατήρησα αλλά μπορεί να είναι και από πριν αυτό δεν ξέρω ότι δεν έχουν 160 χαρακτήρες.. Γιατί ?? Ψάχνω από ρυθμίσεις αλλά τίποτα... Έχει αναφερθεί αυτό μήπως?? Τι συμβαίνει?? Πώς θα το φτιάξουμε αυτό ?? :huh:
      Γράφε μόνο με κεφαλαία και θα είναι 160 οι χαρακτήρες αυτόματα
    • Σε Kenzo (RN3PRO-QN) εγκατάσταση μέσω OTA Updates χωρίς προβλήματα.
      Προς το παρόν όλα δείχνουν να λειτουργούν κανονικά.

      Thank you XTRV Team!
      :thumbsup: :thumbup:
      R O M: XTRV ARΩMA
      Bootloader: UNLocked

    • Ο/H user_1024 έγραψε:

      Ο/H geozn8 έγραψε:

      Καλήμερα σε όλους. Μπήκε όλα μια χαρά σε mi5s. Μπράβο σε όλα τα παιδιά !! Δείχνει πολύ καλή !! Μόνο μία ερώτηση.
      Στα SMS παρατήρησα αλλά μπορεί να είναι και από πριν αυτό δεν ξέρω ότι δεν έχουν 160 χαρακτήρες.. Γιατί ?? Ψάχνω από ρυθμίσεις αλλά τίποτα... Έχει αναφερθεί αυτό μήπως?? Τι συμβαίνει?? Πώς θα το φτιάξουμε αυτό ?? :huh:
      Γράφε μόνο με κεφαλαία και θα είναι 160 οι χαρακτήρες αυτόματα
      Αυτό το ξέρω βρε από παλιά και το κάνω πάντα άλλα μου βγάζει μόνο 70 χαρακτήρες με κεφαλαία αυτό είναι το θέμα !!! :?
      Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...


      Xiaomi Redmi note 12 Pro :thumbsup: s21u Γιώργος






    • Διαφήμιση
    • [XTRV-7.10.12 & ARΩMA] Έγινε η διανομή της νέας MIUI 9 XTRV & ARΩMA ROM σε όλους. (τελευτ. ενημέρωση 13/10 19:22)​

      Σε εμένα μόλις γράψω με κεφαλαία σε ένα Μήνυμα μετά από 30 χαρακτήρες που γράφω εμφανίζεται δεξιά ο μετρητής των 160
    • Το θέμα είναι ότι σε εμένα σε mi5s δεν το δείχνει έτσι... Κουλό είναι αυτό... :( Μπορούν τα παιδιά που φτιάχνουν την ελληνική να δουν αυτό το θεματάκι παρακαλώ και να μου πει αν κανεις άλλος με mi5s έχει αυτό το θέμα ??? :S



      Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...


      Xiaomi Redmi note 12 Pro :thumbsup: s21u Γιώργος






    • @gkalen στην μπροστινή κάμερα είναι ανάποδα και με την τωρινή rom. Δε ξέρω αν εννοείς αυτό..
    • Καλημέρα!

      Περάστηκε η τελευταία xtrv (7.10.12) rom χωρίς προβλήματα σε Redmi 3 Pro (IDO) πάνω από την 7.9.21 με wipe cache+dalvick. Εντυπώσεις πολύ καλές, το σηματάκι του WiFi έχει αλλάξει και πλέον δείχνει το κατέβασμα/ ανέβασμα!

      Ο/H kostas1alina έγραψε:

      Την πέρασε κάποιος σε redmi 3 pro(ido);
      Και εάν ναι... εντυπώσεις
      Αφού τα έχουμε πει βρε, ο @gkalen έχει την ίδια συσκευή με εμάς, όποτε δεν θα έχεις πρόβλημα με τις rom! :)

      Ευχαριστούμε παιδιά, συνεχίστε την τρομερή δουλειά!

      =============== Οκτ 14th 2017, 10:03am ===============

      Ο/H geozn8 έγραψε:

      Το θέμα είναι ότι σε εμένα σε mi5s δεν το δείχνει έτσι... Κουλό είναι αυτό... :( Μπορούν τα παιδιά που φτιάχνουν την ελληνική να δουν αυτό το θεματάκι παρακαλώ και να μου πει αν κανεις άλλος με mi5s έχει αυτό το θέμα ??? :S




      Στις ρυθμίσεις της εφαρμογής (άνοιξε την εφαρμογή Μηνύματα και μετά πάτα παρατεταμένα το αριστερό πλήκτρο αφής, το Ξ, της συσκευής), κάτω κάτω στις πρόσθετες ρυθμίσεις δεν έχει την επιλογή "Μηνύματα 160 χαρακτήρων" για να την ενεργοποιήσεις;
    • Διαφήμιση
    • Καλημέρα! όλα καλά με Mi 5. Άψογη εγκατάσταση μέσω ΟΤΑ. Σας ευχαριστώ. :Patrick:
      Τα πάντα είναι φως...