Διαφήμιση

Microsoft Launcher για Android. Γεφυρώνοντας το χάσμα μεταξύ PC και smartphone

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Microsoft Launcher για Android. Γεφυρώνοντας το χάσμα μεταξύ PC και smartphone



      Σήμερα, ο συγκεκριμένος launcher λαμβάνει μια πολύ σημαντική αναβάθμιση, με την κυκλοφορία του Microsoft Launcher.

      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Για όποιον τον εγκαταστήσει και θέλει να τον ξηλώσει 5 λεπτά μετά και διαπιστώσει ότι δεν μπορεί γιατί είναι ανενεργή η επιλογή "κατάργηση εγκατάστασης" (εγώ αυτό έπαθα) ένα hint:
      Πρέπει στις ρυθμίσεις του Arrow Launcher (έτσι λέγεται) να κλείσει μια επιλογή για το double tap στην οθόνη που έχει. Μόλις το κάνει θα ενεργοποιηθεί η δυνατότητα απεγκατάστασης. Προφανώς αυτή ήταν που πήγε και έδωσε δικαιώματα device administrator στον launcher με αποτέλεσμα να μην γίνεται απεγκατάσταση.
      Η εντύπωσή μου κατά την 10λεπτη συμβίωσή μας συνοπτικά: μην κάνετε τον κόπο.
    • Ήμουν από τους πρώτους beta testers του arrow launcher, ήταν κάτι διαφορετικό. Με πολλά προβλήματα όμως. Τα οποία όμως δεν λυνόταν, και το παράτησα. Έβαλα και την νέα έκδοση, να δω τι άλλαξε. Συνεχίζει να υπάρχει η μαύρη τρύπα που ρουφάει την ram. Κατά τα άλλα όπως είπα είναι κάτι διαφορετικό, όπως και το MIUI είναι κάτι διαφορετικό, σε κάποιους θα αρέσει, σε άλλους όχι. Έχω και nova prime, pixel launcher. Πάντα στο MIUI γυρνάω, όμως. Δεν έχω βρει κάτι καλύτερο που να μου κάνει "κλικ" ακόμα. Μόνο AOSP μπορώ να δουλέψω εκτός από το MIUI. :thumbup:

      * Όταν τα πράγματα φαίνονται να είναι όπως δεν θα ήθελαν να φανούν ότι δεν είναι. *
    • Διαφήμιση
    • Δεν αξίζει τον κόπο για όσους έχουν δοκιμάσει Miui.

      Είναι πισωγύρισμα πιστεύω. :D

      Η Miui και ο launcher της για εμένα δεν έχει ανταγωνισμό στην ομορφιά και την πρακτικότητά του. :thumbsup:
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Καλησπέρα,

      Διάβασα με προσοχή αυτά που γράφετε παραπάνω, αλλά έχω την ακριβώς αντίθετη γνώμη. Έβαλα την νέα έκδοση το Σάββατο, και λειτουργώ ακόμα το τηλέφωνο με τον Microsoft launcher και γενικά τον βρίσκω πολύ πιο εύχρηστο από όλους τους άλλους που έχω κατά καιρούς δοκιμάσει (nova, miui).
      Μπορεί να φταίει η ηλικία, αλλά νομίζω ότι είναι ο καλύτερος (μέχρι τώρα!!!)
      Xiaomi Redmi Note 3, 32GB
      Xiaomi Redmi 5 plus
    • Δεν είπε κανείς ότι είναι κακός. Φυσικά σε συνδέει με το οικοσύστημα της Microsoft αλλά αυτό ήταν κάτι περισσότερο από αναμενόμενο. Εγώ προσωπικά τον βάζω κοντά στο MIUI. Αλλά, προτιμώ το κανονικό MIUI, το οποίο βρίσκεται μπροστά σε χαρακτηριστικά και ειδικά για εμάς που έχουμε και πολλές άλλες συσκευές της xiaomi, αναντικατάστατο.

      * Όταν τα πράγματα φαίνονται να είναι όπως δεν θα ήθελαν να φανούν ότι δεν είναι. *
    • Διαφήμιση
    • ρε παιδιά τι καλό έχει ο launcher της miui ;
      ποια είναι τα "χαρακτηριστικά" του ;
      έχει αλλάξει τόσο και δε το πήρα χαμπάρι ;
      δεν είναι μια ππππππππππ και μισή που π.χ. ήθελε πείραγμα απλά για βάλεις περισσότερα εικονίδια ; ;

      (αυτή τη βλακεία εικόνα , εν έτη 2017, με τα 4 εικονίδια ήταν βαρετή πριν 3 χρόνια , τώρα με κινητά 5.5 και άνω θα έπρεπε ο Κινέζος/Iphonas και δε ξέρω γω ποιος άλλος απλά να χτυπάει το κεφάλι του στον τοίχο)
    • Tι λες βρέ, θα πέσει το σπίτι (φόρουμ) να μας πλακώσει. :P

      Να σου πώ, το τι αρέσει και κάνει σε εμένα δεν σημαίνει ότι θα είναι και το ίδιο με όλο τον κόσμο.
      Αν πρόσεξες, εγώ μιλάω πάντα για τον εαυτό μου. Εμένα, μου κάνει την δουλειά μου η MIUI όπως είναι.
      Δεν έχω χρόνο να σκαλίζω το κινητό μου κάθε μέρα. Και πιστεύω, δεν είμαι ο μόνος.

      * Όταν τα πράγματα φαίνονται να είναι όπως δεν θα ήθελαν να φανούν ότι δεν είναι. *
    • Ο/H maxamch68 έγραψε:

      Καλησπέρα,

      Διάβασα με προσοχή αυτά που γράφετε παραπάνω, αλλά έχω την ακριβώς αντίθετη γνώμη. Έβαλα την νέα έκδοση το Σάββατο, και λειτουργώ ακόμα το τηλέφωνο με τον Microsoft launcher και γενικά τον βρίσκω πολύ πιο εύχρηστο από όλους τους άλλους που έχω κατά καιρούς δοκιμάσει (nova, miui).
      Μπορεί να φταίει η ηλικία, αλλά νομίζω ότι είναι ο καλύτερος (μέχρι τώρα!!!)
      Δεν κατάφερα να βρω ούτε πως ανοίγει ο dialer. Δεν έχει; Μόνο από τις επαφές κάνεις κλήση; Όχι βέβαια ότι με τρέλλανε και η miui... Το app drawer (που δεν διαθέτει) είναι σημαντικό για μένα.
    • Ο/H Alex_MLT έγραψε:

      Tι λες βρέ, θα πέσει το σπίτι (φόρουμ) να μας πλακώσει. :P

      Να σου πώ, το τι αρέσει και κάνει σε εμένα δεν σημαίνει ότι θα είναι και το ίδιο με όλο τον κόσμο.
      Αν πρόσεξες, εγώ μιλάω πάντα για τον εαυτό μου. Εμένα, μου κάνει την δουλειά μου η MIUI όπως είναι.
      Δεν έχω χρόνο να σκαλίζω το κινητό μου κάθε μέρα. Και πιστεύω, δεν είμαι ο μόνος.
      o launcher δεν είναι η miui
      όπως δεν είναι η Miui το άθλιο sms/dialer app :)

      αυτά τα δεν έχω χρόνο να σκαλίζω το κινητό μου δε τα δέχομαι εδώ πέρα (όταν οι περισσότεροι περνάμε μη επίσημη "πειραγμένη" ρομ) , αυτά είναι για τους "άσχετους" που δεν ξέρουν ούτε στις ρυθμίσεις να πάνε (επίσης η miui δεν κάνει για αυτούς αν πρέπει να δώσουν εξτρά δικαιώματα, να βάλουν στην αυτόματη έναρξη , να "κλειδώσουν" την εφαρμογή για να μην χάνουν ειδοποιήσεις , να βάλουν το +30 στις επαφές κλπ)

      αν ο Launcher συνεχίζει (λέω δεν ξέρω αν έχει αναβαθμιστεί) να είναι ένα τίποτα , ε είναι ένα τίποτα , βάζεις ένα τζαμπέ νοβα μια φορά και είσαι 1000 φορές καλύτερα
      το μόνο "cool" πράγμα του launcher είναι τα θέματα
    • Διαφήμιση
    • 1ον - είμαστε offtopic

      2ον - οκ, το εμπέδωσα, δεν σου αρέσει ούτε rom ούτε ο launcher...και γενικότερα η ΜΙUI, δεν δου κάνει αυτό που περιμένεις και θα ήθελες. Δεκτό.

      Τώρα, επειδή πέρασα XTRV, και αφού τελειώσω με το στήσιμο της συσκευής πρέπει να σκαλίζω το κινητό μου κάθε 2 μέρες; Αν είχα 2η συσκευή διαθέσιμη, μπορεί να το έκανα.
      Μου αρέσει και εμένα το σκάλισμα, αλλιώς θα είχα μηλόφωνο.Επέτρεψε μου όμως επίσης και το δικαίωμα της γνώμης μου και να το σκαλίζω όποτε και όπως εγώ θέλω. Αυτά.

      Φιλικά πάντα, και σταματώ το offtopic εδώ. ;)

      * Όταν τα πράγματα φαίνονται να είναι όπως δεν θα ήθελαν να φανούν ότι δεν είναι. *