Διαφήμιση

Συχνό πρόβλημα με BOOT LOOP

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Συχνό πρόβλημα με BOOT LOOP

      Γεια σας , τους τελευταίους μηνες η συσκευη μου κατα την λειτουργία (εχοντας πολλα προγράμματα εγκατεστημενα) δείχνοντας να 'σέρνεται' απο γεμάτη cashe?ram? πολλες φορες ετυχε να κανω επανεκκίνηση η να το κλεισω-ανοιξω και να κολλησει σε φαση Boot Loop , Αλλες φορες ενω προσπαθούσε μονο του λιγα λεπτα τελικά ανοιγε..., αλλη φορα κανοντας wipe cache & dalvik (καθηστερωντας μερικα λεπτα ώσπου να πετυχει ομως το wipe cache) και έχοντάς βγαλμενη μπαταρια για μισή μερα Μονο να τυχει να ανοίξει αλλα να κολλαει πολυ .. και επειδή μια παλια εγκατάσταση ρομ με αναβάθμιση που ειχα κανει μαλλον δεν ειχε γινει καλα αφου δεν δουλευαν καλα το bluetouth τελευταία εκανα φρεκια εγκατασταση τις...
      xiaomi-miui-hellas-4.4_lcsh92_wet_jb9_XTRVbeta1_Stable_V8.2.3.0.zip (Fixed)
      .... ολα καλα μετα για λιγο καιρό παλι ομως πριν 4 μερες σερνόταν απο ανοιχτα προγράμματα και κανοντας reboot κανει μονο boot loop , δεν θελω να χασω και καποιες τελευταίες προσφατες επαφες και στοιχεια προγραμμάτων μεταξυ του τελευταίου backup με Τi που ειχα κρατησει και προσπαθω καπως να το συνεφερω με καποιο τροπο , αν υπάρχει .



      Τι μπορει να φταιει για αυτο το φαινόμενο και τι θα ηταν καλο να κανω κατα την γνώμη σας ? ?
      Έπειτα εχω μπερδευτεί και με τις ρομ στο download για Xiaomi Redmi Note 3G/WCDMA (lcsh92_wet_jb9 , υπαρχουν δυο ποστ με διαφορετικες ρομ αλλα με ιδια χαρακτηριστικά ως XTRV κ STABLE αλλα με αλλα νουμερα version, ποια ειναι τι και καλύτερη ?
    • Το καλύτερο, κατά τη γνώμη μου, είναι να βάλεις μία fastboot rom, η οποία υπάρχει και σε ελληνική XTRV (λίγο παλιά, αλλά κάνει για αρχή και για ολικό καθαρισμό του τηλεφώνου σου) από ΕΔΩ και μετά να περάσεις την τελευταία recovery rom, από ΕΔΩ. :)
      Αν δεν ξέρεις τις διαφορές της FASTBOOT από την RECOVERY rom, απλά κάνε κλίκ επάνω τους.
      Η MIUI είναι η Χαλκιδική των ROMs...
      ...και σαν την Χαλκιδική....ΔΕΝ ΕΧΕΙ!! ;)
    • Ευχαριστω για την απαντηση ! καποια προβληματα ομως... η συσκευη μου δεν εχει fastboot mode στην επιλογη volume down + power βγαζει ενα μενου με κινεζικα. και επειδη δεν πρεπει να χασω τα προγράμματα και τις ρυθμίσεις δεν ξερω αν επανέρχονται τα backup apo to mi cloud ανεξαρτήτου miui έκδοσης :/
    • Διαφήμιση