Διαφήμιση

Πρόβλημα με την μπαταρία Redmi Note 4

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Μαγκες το δοκιμασα και δεν ειδα κατι διαφορετικο. Με το ζορι απο το πρωι μεχρι το βραδυ και εχω 15. Τι κανουμε; Τις sim σιγουρα θα παω να τις αλλαξω γιατι θελω να τις κανω και τραμπα για να πιανει 4g αυτη που εχω στο μη 4g slot.
    • Αν δεν σε πειράζει να ξαναστήσεις το κινητό, κάνε αυτό ==>Οδηγός Επαναφοράς Εργοστασιακών Ρυθμίσεων (Factory Defaults) ;)
      Open-source is the future
    • Ο/H solidentist έγραψε:

      Μαγκες το δοκιμασα και δεν ειδα κατι διαφορετικο. Με το ζορι απο το πρωι μεχρι το βραδυ και εχω 15. Τι κανουμε; Τις sim σιγουρα θα παω να τις αλλαξω γιατι θελω να τις κανω και τραμπα για να πιανει 4g αυτη που εχω στο μη 4g slot.
      Τι 15 έχεις και τι εφαρμογές χρησιμοποιείς ? Χωρίς μια φωτογραφία από τα διαγράμματα της μπαταρίας, δύσκολο να βγει συμπέρασμα.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H BanditGR έγραψε:

      Ο/H solidentist έγραψε:

      Μαγκες το δοκιμασα και δεν ειδα κατι διαφορετικο. Με το ζορι απο το πρωι μεχρι το βραδυ και εχω 15. Τι κανουμε; Τις sim σιγουρα θα παω να τις αλλαξω γιατι θελω να τις κανω και τραμπα για να πιανει 4g αυτη που εχω στο μη 4g slot.
      Τι 15 έχεις και τι εφαρμογές χρησιμοποιείς ? Χωρίς μια φωτογραφία από τα διαγράμματα της μπαταρίας, δύσκολο να βγει συμπέρασμα
      15 μπαταρια εννοω. Κατατοπισε με. Τι να ανεβασω και απο που;
    • Από την εφαρμογή Ασφάλεια ==> Μπαταρία ==> Χρήση μπαταρίας (ανεβάζεις τα πάντα: εφαρμογές, υλικό και διάγραμμα που το βρίσκεις πατώντας το ρολογάκι πάνω δεξιά).
      Open-source is the future
    • Οριστε, οτι αλλο ειναι πειτε μου ξερωγω καμια εφαρμογη να εχει τιποτα στατιστικα η τιποτα τετοιο.
      Images
      • 22237365_1485459054866939_1446703924_n.png

        78,17 kB, 540×960, viewed 146 times
      • 22236271_1485459051533606_1568518696_n.png

        61,71 kB, 540×960, viewed 145 times
      • 22264486_1485459084866936_319992124_n.png

        64,8 kB, 540×960, viewed 160 times
      • 22236456_1485459111533600_1657494697_n.png

        100,12 kB, 540×960, viewed 142 times
    • Στην εφαρμογή ασφάλεια έχεις πατήσει βελτιστοποίηση για να γράψει 100%? Καθαρισμό που λέει ακριβώς από κάτω έχεις κάνει? Μπορείς να δείξεις μια φώτο από Ρυθμίσεις ==> Πρόσθετες ρυθμίσεις ==> Επιλ. για προγραμματιστές (το κάτω μέρος που λέει για τις εφαρμογές)? Αν δεν σου εμφανίζεται το επιλ. για προγραμματιστές πήγαινε Ρυθμίσεις ==> Σχετικά με το τηλέφωνο και πατάς μερικές φορές το έκδοση MIUI και μετά αν πας στις πρόσθετες ρυθμίσεις θα το βρεις ;)
      Open-source is the future
    • Διαφήμιση
    • Ο/H 8@nos έγραψε:

      Στην εφαρμογή ασφάλεια έχεις πατήσει βελτιστοποίηση για να γράψει 100%? Καθαρισμό που λέει ακριβώς από κάτω έχεις κάνει? Μπορείς να δείξεις μια φώτο από Ρυθμίσεις ==> Πρόσθετες ρυθμίσεις ==> Επιλ. για προγραμματιστές (το κάτω μέρος που λέει για τις εφαρμογές)? Αν δεν σου εμφανίζεται το επιλ. για προγραμματιστές πήγαινε Ρυθμίσεις ==> Σχετικά με το τηλέφωνο και πατάς μερικές φορές το έκδοση MIUI και μετά αν πας στις πρόσθετες ρυθμίσεις θα το βρεις ;)
      Εκανα τωρα αυτην την βελτιστοποιηση πρωτη φορα αλλα γενικα καθαρισμο κανω σε cache και βλακειες προσωρινες μνημες γιατι μου ερχεται ειδοποιηση οταν περναει καποιο οριο ξερωγω. Οριστε αυτα που μου ζητησες και σε ευχαριστω για που ασχολεισαι :)
      Images
      • 22236339_1485627901516721_589642650_n.png

        107,94 kB, 540×960, viewed 191 times
      • 22237051_1485627928183385_1374499874_n.png

        78,33 kB, 540×960, viewed 119 times
    • Ωραία απενεργοποίησε το "ενεργοποίηση βελτιστοποίησης MIUI" και ενεργοποίησε το "Μη διατήρ. δραστηριοτήτων". Αν θες άλλαξε και τη βελτιστοποίηση μνήμης από μέτριο σε υψηλό.

      Κάνε επανεκκίνηση το κινητό και στο όριο διεργασ. παρασκηνίου βάλε 2-3, μετά πατάς βελτιστοποίηση να ξαναγίνει 100% και κάνε και εκκαθάριση.

      Αυτά! Τώρα απλά κοίτα μέσα σε 1-2 μέρες αν υπάρχει καμιά βελτίωση ;)

      Αν όχι το επόμενο βήμα είναι ν'ακολουθήσεις αυτό τον οδηγό ==> Οδηγός Επαναφοράς Εργοστασιακών Ρυθμίσεων (Factory Defaults).
      Open-source is the future
    • Ο/H 8@nos έγραψε:

      Ωραία απενεργοποίησε το "ενεργοποίηση βελτιστοποίησης MIUI" και ενεργοποίησε το "Μη διατήρ. δραστηριοτήτων". Αν θες άλλαξε και τη βελτιστοποίηση μνήμης από μέτριο σε υψηλό.

      Κάνε επανεκκίνηση το κινητό και στο όριο διεργασ. παρασκηνίου βάλε 2-3, μετά πατάς βελτιστοποίηση να ξαναγίνει 100% και κάνε και εκκαθάριση.

      Αυτά! Τώρα απλά κοίτα μέσα σε 1-2 μέρες αν υπάρχει καμιά βελτίωση ;)

      Αν όχι το επόμενο βήμα είναι ν'ακολουθήσεις αυτό τον οδηγό ==> Οδηγός Επαναφοράς Εργοστασιακών Ρυθμίσεων (Factory Defaults).
      Τα εκανα ολα αυτα που μου ειπες και θα περιμενω να δω αποτελεσματα. Παρατηρησα οτι οταν παταω σε εφαρμογη μου λεει καποιες φορες "Περιμενετε μια στιγμη" και ψιλοαργει λογω των ρυθμισεων που καναμε.
    • Ελπίζω να έκανες επανεκκίνηση που σου είπα έτσι?

      Κοίτα αν υπάρχει διαφορά στη κατανάλωση και αν βελτιωθεί το σετάρουμε όπως σε βολεύει ;)
      Open-source is the future
    • Διαφήμιση
    • Πόσες ώρες ενεργή οθόνη έχεις με τα παραπάνω στατιστικά που μας έδειξες ? Ειλικρινά δεν βλέπω κάτι πολύ περίεργο στην κατανάλωση, βεβαίως τελικά συμπεράσματα μόνο από Gsam μπορούν να βγουν, αλλά με FB/instagram, 2 SIMS και WiFi για μεγάλο μέρος της ημέρας η κατανάλωση για nikel πάντα, φαίνεται ok, κοινώς αυτή είναι καλή ή κακή και δεν πρόκειται να κερδίσεις κάτι το δραματικό μέσω ρυθμίσεων. Ίσως με άλλη ROM αλλά και πάλι όχι δραματικές διαφορές.