Διαφήμιση

Redmi Note 4 MTK CAMERA PROBLEMS AFTER FLASH

Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

  • Redmi Note 4 MTK CAMERA PROBLEMS AFTER FLASH

    Παλικάρια καλημέρα,
    έχω ένα τρομερό πρόβλημα με το κινητό το οποίο ανήκει σε ένα ξαδερφάκι μου που πηγαίνει γυμνάσιο.
    Αγοράστηκε καινούργιο από εξωτερικό και δυστυχώς είχε αγγλικά εγκατεστημένα, και κάτι πείραξε ο μικρός και έκανε επανεκκίνηση και αυτό ήταν. Άνοιγε μόνο το λογότυπο της εταιρίας και εκεί πάγωνε εντελώς.
    Βρήκα και κατέβασα την επίσημη έκδοση GLOBAL για το κινητό, την οποία και εγκατέστησα, όλα πήγαν μια χαρά.
    Το πρόβλημα είναι ότι δεν βλέπει τις κάμερες καθόλου, στο τεστ που έκανα άνοιξε για λίγο η front camera αλλά μετά πάγωσε και αυτή, και φυσικά δεν άνοιξε ξανά όποτε επανέλαβα το τεστ. Η back camera δεν άνοιξε ποτέ φυσικά.
    Το ερώτημα είναι τι μπορώ να κάνω για να αποκατασταθεί αυτή η βλάβη, γιατί πιστεύω πως πρέπει να είναι software πρόβλημα και όχι hardware.
    Συγνώμη αν σας κούρασα αλλά δεν ξέρω τη άλλο να κάνω.
  • Αν μπορείς ανέβασε φώτο από το κουτί της συσκευής κα ισυγκεκριμένα το πίσω μέρος, αφού σβήσεις τα ΙΜΕΙ, να δούμε ποια συσκευή είναι :)