Διαφήμιση

χαμηλη αποδωση wifi - sms 160 χαρακτηρων.???

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • χαμηλη αποδωση wifi - sms 160 χαρακτηρων.???

      Παίδες είστε γενικά ευχαριστημενοι από την αποδοση του wifi γιατί έμενα μου έχει σπάσει τα νεύρα εδώ και ένα χρόνο που το έχω, όποτε βρίσκει ένα τοίχο και σε μια απόσταση 6-8 μέτρων, το σήμα έρχεται και φεύγει, έλεος!! η γυναίκα μου δίπλα με το iphone δεν έχει κανένα θέμα και με δουλεύει και μου λέει τα γνωστά για κινεζιές και τα ρεστα..... και ακομα....ΔΕΝ ΕΝΟΧΛΕΙ ΚΑΝΕΝΑ εδώ μέσα που δεν μπορεί να γράψει ΕΝΑ (-1-) μήνυμα με 160 χαρακτήρες???? Από τότε που σταμάτησε ο @dnomikos να βγάζει τα modακια , πάνε όλα, ακούω ότι είναι ενσωματωμένο το mod άλλα που, τίποτα. Εδω και 6 μήνες περιμένω να διορθωθεί το ''πρόβλημα από την xiaomi. Άντε να δούμε... :evil: :evil: :evil: :evil: X( X( X( X(
      Η φαντασία είναι πιο σημαντική από τη γνώση.
      Albert Einstein :shock:
    • Με το WiFi του Mi4s δεν εχω θεμα γενικα. Αλλα οταν ειμαι στον πανω οροφο στο σπιτι μου, οπου εχω ενα Xiaomi WiFi Amplifier 2, ειναι εκνευριστικο που δεν "κολλάει" μαζί του ολο το βραδυ. Δλδ το πρωι που ξυπναω, δεν συνδεεται με το amplifier αυτοματα και αν συνδεθει, δεν θα εχει παρει service (πχ δεν θα εχω λαβει κανενα απο τα whatsapp μνμτα που ισως μου εστελναν). Ο μονος τροπος να δουλεψει, ειναι πρωτα να παω κοντα στη σκαλα, να συνδεθω στο κανονικο WiFi ssid του κατω ρουτερ, να μπω σε μια σελιδα ιντερνετ, να συνδεθω με το ssid του amplifier και μετα ολα καλα... Με όποια αλλη συσκευη έχω (ακομα και ταμπλετ 4ετιας και ipad 5ετιας), δεν συμβαινει αυτο και το πρωι είναι ολα συγχρονισμενα.

      Για τους 160 χαρακτηρες, με ενοχλουσε και το εψαχνα μεχρι πριν κανα 2 χρονια... Οι απαντησεις στα διεθνη φορα με το ιδιο προβλημα ήταν απο αστειες (που προσπαθουν να μαζεψουν likes) μεχρι εκνευριστικες. Τωρα τυχαινει να μην στελνω ποτε, αλλα και οταν στελνω ειναι δωρεαν με τα προγραμματα που εχω.
      Συμφωνω οτι πρεπει να αντιμετωπιστεί ή να βγει το claim οτι μπορουμε να γραφουμε με 160 χαρακτηρες (δεν εχω βρει πουθενα την ρυθμιση).

      ΜΦΧ
    • Διαφήμιση
    • οχι σε κανενα... εψαξα καποιο stay live Setting ή κατι τετοιο, αλλα δεν βρηκα...
      δεν το κανει ομως ουτε στα ταμπλετ, ουτε στο λαπτοπ (οκ αυτο κλεινει και ανοιγει το πρωι αλλα το βρισκει αμεσως), ουτε στο iphone.
      εχω καπου το redmi 1 μου (το σκυλι!), ισως δοκιμασω να στησω εκει πχ το μειλ μου και να το αφησω το βραδυ να δω αν τα κατεβασε ολα.
    • Αν μπορούσαμε να βρούμε ποιο chipset φοράει έτσι ώστε να μπορέσουμε να το αποφύγουμε σε τυχών αγορα νέας συσκευής...

      Στάλθηκε από το MI 4S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Η φαντασία είναι πιο σημαντική από τη γνώση.
      Albert Einstein :shock:
    • @skepasti21 @dfoust Απλα γρήγορο update εδω, οτι με την Stable_V8.5.2.0 που περασα, το θεμα με τον WiFi repeater λυθηκε.
      Οταν συνδεθει με αυτο, ολο το βραδυ δεν χανει τιποτα απο μνμτα, μειλ κλπ και το πρωι ειναι άμεσα διαθεσιμο.
      Στον repeater δεν αλλαξα τιποτα, οποτε τουλαχιστον για μενα ήταν καποιο θεμα με την Stable_V8.2.1.0 που ειχα πριν.
      Ισως αξιζει να δοκιμασεις ενα upgrade. Οι ταχυτητες και σταθεροτητα οταν συνδεεται απευθειας στο ρουτερ μου ειναι το ιδιο (πολυ καλες).

      Το θεμα με τους 160 χαρακτηρες ειναι ακομα εκει. Πρεπει να βγει απο τα "χαρακτηριστικα" της ρομ νομίζω (νταξ, δεν θα κανουμε και καταγγελια για false advertising! :D :D )

      A, και κατι τελευταιο, εντυπωσιακη πτωση της θερμοκρασιας του κινητου κατω απο φορτίο... Και μονο που μπορω να το βαλω στην τσεπη μου οταν βγαινω απο το αμαξι, αξιζε το upgrade! 8)
      Το δοκιμασα και σε εντονο browsing σε "βαριες" σελιδες, και με εφαρμογες αλλα και με το μεγαλο τεστ στο αμαξι. Οταν οδηγω, ειναι σε συνεχη χρηση και το bluetooth και το GPS και το 4G/3G (εφαρμογη για μποτιλιαρισματα και καμερες). Οταν δε, πρεπει να μιλησω και στο τηλεφωνο και κολλαω και φορτιστη πανω, μπορεις να κλεισεις το καλοριφερ! Εννοειται οτι η εφαρμογη υπερθερμανσης χτυπουσε τιλτ!
      ΜΕτα το upgrade ομως, σταματησε το φαινομενο. Ναι, ανεβαζει πολυ ελαφρα θερμοκρασια αλλα νομιζω ειναι φυσιολογικο με BT, GPS και data σε συνεχη χρηση για 1-2 ωρες.