Διαφήμιση

[XTRV-7.9.14/16 & ARΩMA] Έγινε η διανομή της νέας MIUI 9 XTRV & ARΩMA ROM σε όλους. (τελευτ. ενημέρωση 18/09 22:28)​

    • Ολοκληρώθηκε
    • ROM
    • Poll
    • Xiaomi
    • Miui Dev

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H jimarios έγραψε:

      Πρώτα δηλαδή να βάλω την παλιά ρομ, μετά νά τρέξω το backup και μετά πάλι πέρασμα την xtrv ;η παλιά ρομ όμως που είχα θά περαστεί κανονικά όπως ήταν ή θα περαστεί περίεργα όπως η νέες;

      Στάλθηκε από το 2014811 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Λοιπον τρέξε την Ρομ με την οποία δεν είχες κανένα πρόβλημα αν έχεις μπακαπ βαλτώ άνοιξε κανονικά το τηλεφωνο αν όλα καλά όπως παλιά κατέβασε την καινούργια πάλι μήπως δεν έχει κατέβει σωστά κάνε μόνο φακτορυ ρισετ και ριμπουτ ρικαβερυ και ινσταλ την Ρομ που λες όλα θα πάνε καλά όπως εμένα και εγώ έτσι το έκανα γιατί από βιασύνη κάτι να μην κάνεις θα έχεις θέμα περιμένω νέα!!!!!!! :thumbsup:
      Ηλίας
    • Ο/H Kratos έγραψε:

      Καλησπέρα σε όλους ,συγχαρητήρια σε όλο το TEAM πέρασα απ’ την 7.6.8 dev στην 7.9.14 με καθαρή εγκατάσταση, πολύ καλά ως τώρα ,το μόνο πρόβλημα που εντόπισα μέχρι στιγμής είναι στα μηνύματα ,δεν μπορώ να στείλω μήνυμα μου εμφανίζει ‘’δυστυχώς η εφαρμογή Μηνύματα’’ και στην περίληψη μου εμφανίζει την παρακάτω αναφορά που επισυνάπτω. Λαμβάνω κανονικά μηνύματα αλλά όταν πάω να τα διαβάσω που εμφανίζει πάλι την παραπάνω αναφορά , έχει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα ή γνωρίζει κάποιος κάποια λύση παρακαλώ να βοηθήσει
      Νέο πρόβλημα εντοπίστηκε, προσπάθησα να ξανακάνω εγκατάσταση την 7.9.14 μήπως και διορθωθεί το πρόβλημα με τα μηνύματα και αντί να μπει στο recovery μπαίνει σε fastboot ,παρακαλώ κάποια βοήθεια
    • Ο/H Kratos έγραψε:

      Ο/H Kratos έγραψε:

      Καλησπέρα σε όλους ,συγχαρητήρια σε όλο το TEAM πέρασα απ’ την 7.6.8 dev στην 7.9.14 με καθαρή εγκατάσταση, πολύ καλά ως τώρα ,το μόνο πρόβλημα που εντόπισα μέχρι στιγμής είναι στα μηνύματα ,δεν μπορώ να στείλω μήνυμα μου εμφανίζει ‘’δυστυχώς η εφαρμογή Μηνύματα’’ και στην περίληψη μου εμφανίζει την παρακάτω αναφορά που επισυνάπτω. Λαμβάνω κανονικά μηνύματα αλλά όταν πάω να τα διαβάσω που εμφανίζει πάλι την παραπάνω αναφορά , έχει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα ή γνωρίζει κάποιος κάποια λύση παρακαλώ να βοηθήσει
      Νέο πρόβλημα εντοπίστηκε, προσπάθησα να ξανακάνω εγκατάσταση την 7.9.14 μήπως και διορθωθεί το πρόβλημα με τα μηνύματα και αντί να μπει στο recovery μπαίνει σε fastboot ,παρακαλώ κάποια βοήθεια
      Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με τα μηνύματα, το οποίο εμφανίστηκε ξαφνικά ενώ είχα μια ρομ από εδώ του Μαρτίου. Τελικά περνώντας την πρώτη dev 9 άρα που βγήκε για το Kenzo το πρόβλημα λύθηκε. Εννοείται βέβαια ότι το φλασαρισμα έγινε μετά 3 τα wipes (cache, dalvik και data)

      Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Kratos έγραψε:

      Ο/H Kratos έγραψε:

      Καλησπέρα σε όλους ,συγχαρητήρια σε όλο το TEAM πέρασα απ’ την 7.6.8 dev στην 7.9.14 με καθαρή εγκατάσταση, πολύ καλά ως τώρα ,το μόνο πρόβλημα που εντόπισα μέχρι στιγμής είναι στα μηνύματα ,δεν μπορώ να στείλω μήνυμα μου εμφανίζει ‘’δυστυχώς η εφαρμογή Μηνύματα’’ και στην περίληψη μου εμφανίζει την παρακάτω αναφορά που επισυνάπτω. Λαμβάνω κανονικά μηνύματα αλλά όταν πάω να τα διαβάσω που εμφανίζει πάλι την παραπάνω αναφορά , έχει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα ή γνωρίζει κάποιος κάποια λύση παρακαλώ να βοηθήσει
      Νέο πρόβλημα εντοπίστηκε, προσπάθησα να ξανακάνω εγκατάσταση την 7.9.14 μήπως και διορθωθεί το πρόβλημα με τα μηνύματα και αντί να μπει στο recovery μπαίνει σε fastboot ,παρακαλώ κάποια βοήθεια
      Φιλε το ίδιο θέμα είχα και εγώ αλλά γύρισα στην σταθερή 8.1.4.0 που είχα βέβαια έβαλα πάλι το twrp μέσω adb γιατί μόνο φαστμπουτ παίζει ........τώρα πάλι με την 7.9.21 λύθηκε το θέμα με τα μηνύματα αλλά έχει θέμα ότι δεν φορτώνει γράφει την υπηρεσία αναβάθμισης ............το recovery ξέχνα το και σε αυτήν την Ρομ από ότι μου συνέβη όσες μέρες είχα πάλι την stable 8.1.4.0. το recovery ήταν εκεί ......μόλις έβαλα 7.9.21. ξαναχαθηκε..........δεν ξέρω εσύ αλλά έχει χαθεί και το εργοστασιακό recoveryπου φόρτωνε πριν το twrp αν θέλεις δοκίμασε βάλε πάλι recovery 7.9.21 και δες εσένα τι σου κάνει εγώ θα το υπομείνω μερικές μέρες και ίσως βρουν τα παιδιά μια λύση για το recovery που χάνεται......αλλιώς βάλε σταθερή η οποία έχεις backup και περίμενε........αν θέλεις γράψε να δουν και αλλοι τι :thumbup: εκανες
      Ηλίας
    • Ο/H em56464 έγραψε:

      Ο/H Kratos έγραψε:

      Ο/H Kratos έγραψε:

      Καλησπέρα σε όλους ,συγχαρητήρια σε όλο το TEAM πέρασα απ’ την 7.6.8 dev στην 7.9.14 με καθαρή εγκατάσταση, πολύ καλά ως τώρα ,το μόνο πρόβλημα που εντόπισα μέχρι στιγμής είναι στα μηνύματα ,δεν μπορώ να στείλω μήνυμα μου εμφανίζει ‘’δυστυχώς η εφαρμογή Μηνύματα’’ και στην περίληψη μου εμφανίζει την παρακάτω αναφορά που επισυνάπτω. Λαμβάνω κανονικά μηνύματα αλλά όταν πάω να τα διαβάσω που εμφανίζει πάλι την παραπάνω αναφορά , έχει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα ή γνωρίζει κάποιος κάποια λύση παρακαλώ να βοηθήσει
      Νέο πρόβλημα εντοπίστηκε, προσπάθησα να ξανακάνω εγκατάσταση την 7.9.14 μήπως και διορθωθεί το πρόβλημα με τα μηνύματα και αντί να μπει στο recovery μπαίνει σε fastboot ,παρακαλώ κάποια βοήθεια
      Φιλε το ίδιο θέμα είχα και εγώ αλλά γύρισα στην σταθερή 8.1.4.0 που είχα βέβαια έβαλα πάλι το twrp μέσω adb γιατί μόνο φαστμπουτ παίζει ........τώρα πάλι με την 7.9.21 λύθηκε το θέμα με τα μηνύματα αλλά έχει θέμα ότι δεν φορτώνει γράφει την υπηρεσία αναβάθμισης ............το recovery ξέχνα το και σε αυτήν την Ρομ από ότι μου συνέβη όσες μέρες είχα πάλι την stable 8.1.4.0. το recovery ήταν εκεί ......μόλις έβαλα 7.9.21. ξαναχαθηκε..........δεν ξέρω εσύ αλλά έχει χαθεί και το εργοστασιακό recoveryπου φόρτωνε πριν το twrp αν θέλεις δοκίμασε βάλε πάλι recovery 7.9.21 και δες εσένα τι σου κάνει εγώ θα το υπομείνω μερικές μέρες και ίσως βρουν τα παιδιά μια λύση για το recovery που χάνεται......αλλιώς βάλε σταθερή η οποία έχεις backup και περίμενε........αν θέλεις γράψε να δουν και αλλοι τι :thumbup: εκανες
      Σε εμένα πάλι και με την 7.9.14 και την 7.9.21 το recovery υπάρχει κανονικά (TWRP). Απλώς δεν δουλεύουν οι συντομεύσεις από το power menu εδώ και μήνες.

      Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • τελικα το θεμα λυθηκε...για αλλη μια φορα με την βοηθεια του @gkalen!! και την παλια ρομ πουειχα βαλαμε, αλλα τιποτα δε εγινε.με την νεα παλι τιποτα.οποτε μεσω fastboot περασαμε νεο twrp και αφου τοτε εκατσε καλα η ρομ που ειχα, περασαμε απο πανω την νεα xtrv!! τωρα το γιατι εγινε αυτο δε ξερω....Ευχαριστω πολυ και παλι φιλε για την βοηθεια που μου παρεχεις τοσα χρονια !!!
    • Σιγά μη δεν έβρισκε τη λύση ο @gkalen.

      Συμβαίνουν αυτά, γι'αυτό άλλωστε υπάρχει και η fastboot rom ;)
      Τα κινητά μας θέλουν καμιά φορά τη μαμά τους για να στρώσουν :P
      Open-source is the future
    • Διαφήμιση
    • Λύση για twrp recovery
      Μέσω του adb πέρασα το twrp recovery3.0.2.0 στην συνέχεια με factory reset την 7.9.21 καθαρισμό εγκατάσταση ξανά του twrp 3.0.2.0 φαίνεται ότι δουλεύει .Δυστυχώς το θέμα με τα μηνύματα δεν λύθηκε και πλέον δεν φορτώνει την υπηρεσία αναβάθμισης