Διαφήμιση

Xiaomi Mi Notebook Pro. Η νέα πρόταση 15,6 ιντσών που τα βάζει με το MacBook Pro

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Xiaomi Mi Notebook Pro. Η νέα πρόταση 15,6 ιντσών που τα βάζει με το MacBook Pro

      Αν θες να σου βγαζει δεξια κατω τις επιλογές για το dolby atmos θα βαλεις τους drivers της καρτας ήχου. Αν θες να παιζει ηχω στις 4k ταινιες ο media pleyer των windows ή βιντεο h265 θα κανεις εγκατάσταση απι το store το hevc add .

      Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • μου περασε φιλος σπασμενα windows γιατι εγω δε καταφερα να το αλλαξω !
      το εργαλειο πραγματικα ειναι ενα κοσμιμα! μετρας την ωρα να γυρισεις απο τη δουλεια για να το ανοιξεις!
      απιστευτη ποιοτητα κατασκευης! ταχυτατο! οθονη απιστευτη ! δε την βρισκεις ουτε σε λαπτοπ των 1200 ευρο! περασα το
      football manager ( μονο αυτο παιζω απο games ) και το τρεχει νερακι ! αθορυβο στιβαρο με εξαιρετικης αποκρισης touchpad!
      1η φορα που δουλευω λαπτοπ με touchpad και δε βριζω !

      =============== Φεβ 23rd 2018, 2:38am ===============
      μου το εξηγεις λιγο καλυτερα αυτο για το dolby? γιατι μολις περασα τα δικα μου windows εφυγε η επιλογη dolby atmos !
    • Ο/H barcelonistas1899 έγραψε:

      μου περασε φιλος σπασμενα windows γιατι εγω δε καταφερα να το αλλαξω !
      το εργαλειο πραγματικα ειναι ενα κοσμιμα! μετρας την ωρα να γυρισεις απο τη δουλεια για να το ανοιξεις!
      απιστευτη ποιοτητα κατασκευης! ταχυτατο! οθονη απιστευτη ! δε την βρισκεις ουτε σε λαπτοπ των 1200 ευρο! περασα το
      football manager ( μονο αυτο παιζω απο games ) και το τρεχει νερακι ! αθορυβο στιβαρο με εξαιρετικης αποκρισης touchpad!
      1η φορα που δουλευω λαπτοπ με touchpad και δε βριζω !

      =============== Φεβ 23rd 2018, 2:38am ===============
      μου το εξηγεις λιγο καλυτερα αυτο για το dolby? γιατι μολις περασα τα δικα μου windows εφυγε η επιλογη dolby atmos !
      Πρέπει να βάλεις τους drivers της κάρτας ήχου απο το κινεζικό site. Και aν θες να παίζεις h265 hevc αρχεία από το media player των windows πρέπει απο το windows store να κατεβάσεις ένα plugin που λέγετε hevc for windows.

      小米帮助中心-小米商城

      Θα πρέπει να κάνεις μετάφραση

      Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Και εγώ θα το παραγγείλω την αλλη εβδομάδα.
      Μετράω τις ημέρες!
      Απλώς με αγχώνει το γεγονός πως θα καταφέρω να ενεργοποιήσω τα Windows,
      έχω δει διαφορους οδηγούς και έχω ψιλομπερδευτει...
      Υπάρχει κάποιος που να έχει δοκιμάσει έναν οδηγό στο δικό του μηχάνημα και να έπιασε?

      Και μια χαζή ερώτηση!
      Το γεγονος ότι οι drivers είναι στα κινέζικα δεν μας επηρεάζει καθόλου,έτσι?
    • Πέρασα τον driver ήχου. Έχω πλέον το Dolby atmos app! Μια χαρά. Άψογα.
      ***Χτες το βράδυ μου βγάζει μια κάθετη γραμμή σαν 'χαλασμένα pixel'. Τα κάνα πάνω μου. Το έκανα restart και ευτυχώς δε το ξαναβγάλε. Αγχοθηκα πάρα πολύ όμως
    • Καλησπερα παδια...Το παρελαβα και εγω σημερα το πρωι.Να διευκρινησω οτι μενω Αγγλια και οτι εκανε 13 μερες να μου ερθει απο την στιγμη που το παραγγειλα....Μου ηρθε εξτρα χρεωση 170 λιρες για τελωνειο για τα οποια ομως θα αποζημιωθω απο το μαγαζι που το αγορασα.Πηρα την foul εκδοση με i7...Με το που τον πηρα εκανα format και περασα δικα μου windows GR Enterprise.Δεν μου αναγνωρισε τους drivers και επρεπε να τους κατεβασω χειροκινητα....Μ πηρε 2 ωρες να σεταρω πληρως το μηχανημα....Με μια λεξη....Κ Α Τ Α Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Ο....Η ποιοτητα του ειναι απιστευτη και φυσικα παει σφαιρα.....Μονο του ελαττωμα κατα την γνωμη μου οτι ειναι λιγο βαρυ..Θα το προτιμουσα κανα 300γρ πιο ελαφρυ αλλα οκ....Δεν εχω προσεξει αυτο με τους ανεμιστηρες που εχω διαβασει καπου στο νημα μεχρι στιγμης....Θεωρω οτι αν το δει καποιος απο λιγα μετρα αποσταση δεν υπαρχει περιπτωση να ξεχωρισει οτι ειναι Xiaomi netbook και οχι Macbook.....Θα επανελθω παλι μετα απο μερικες μερες αφου το χρησιμοποιησω λιγο παραπανω για να βγαλω πιο ασφαλη συμπερασματα....
    • Καλησπέρα laios23,
      Καλορίζικο!
      Όλοι οι άλλοι drivers έγιναν αυτόματα update?
      Είναι εύκολη η διαδικασία?
      Το κλειδί τελικά που έχει ήδη απο το κινέζικο λογισμικό ενεργοποιείται μετά τοή φορματ ή πρέπει να αγοραστεί καινούργιο λογισμικό?
      Ευχαριστώ
    • Διαφήμιση
    • Νασαι καλα....σε εμενα δεν εγινε driver update....Εκανα format και περασα δικα μου windows με ξεχωριστο κλειδι που εχω οποτε δεν μπηκα καν στην διαδικασια να ασχοληθω με τα κινεζικα κλειδια κτλ...Η εγκατασταση των windows ειναι πανευκολη κ αρκετα smooth....Βασικα οταν τα εγκαταστησεις αρχισε να κατεβαζεις τους drivers εναν εναν απο το site της xiaomi.Εγω προσωπικα εγκατεστησα τους chipset drivers πρωτα απολλα,μετα τους drivers της καρτας γραφικων που τους κατεβασα ομως απο το site της nvidia και οχι απο το site της xiaomi και μετα εγκατεστησα ολα τα αλλα ενα ενα με την σειρα...Το μηχανημα παει σφαιρα και μεχρι στιγμης δεν το εχω μετανιωσει λεπτο για την αγορα μου....
    • Καλησπέρα,
      Άλλες εντυπώσεις απο όσους έχουν το μηχάνημα???
      Έλεγα να το παραγγείλω και εγώ αλλά αυξηθηκε η τιμή του και λέω να περιμενω μήπως μειωθεί.
      Υπάρχει κάποιος που να δοκίμασε να ενεργοποιήσει τα Windows με το key που υπήρχε ήδη?
    • Διαφήμιση
    • Xiaomi Mi Notebook Pro. Η νέα πρόταση 15,6 ιντσών που τα βάζει με το MacBook Pro