Διαφήμιση

Πρόβλημα με το ηχείο-μεγάφωνο

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Πρόβλημα με το ηχείο-μεγάφωνο

      Καλημέρα παιδιά. Μια άποψη θέλω αν μπορείτε να βοηθήσετε. Λοιπόν η ξαδέρφη μου πήρε το redmi note 4X από gearbest πριν δύο μήνες. Της έπεσε το κινητό και μετά από δύο μέρες σταμάτησε να ακούγεται το ηχείο. Ώρες ώρες έπαιζε κανονικά ( μια ολόκληρη μέρα) , ώρες ώρες με διακοπές και άλλες φορές καθόλου. Το πήγα στο Qubestores Θεσσαλονίκη και μου είπε ότι μάλλον από το τράνταγμα της πτώσης κάπου χάνει επαφή το ηχείο και ότι αν μπορεί να το διορθώσει θα το κάνει αλλιώς θα αλλάξει ηχείο. Λέω μια χαρά την γλιτώσαμε. Τον παίρνω τηλέφωνο μετά από δύο μέρες που είπε και μου τα μασαγε και μου είπε ότι δεν είναι από το ηχείο γιατί στέλνει κανονικά ρεύμα και ότι δεν ταιριάζει το ανταλλακτικό που έχει και ότι πρέπει να το κρατήσει κι άλλες μέρες. Μπορείτε σας παρακαλώ να μου πείτε καμία γνώμη;; τι μπορεί να είναι και αν λέει χαζόμαρες ο τεχνικός;;
      Αν σας βοηθάει αυτό είχε Global Stable και πριν το πάω εκεί του φλασαρα Global dev μπας και άλλαζε κάτι.
      Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας.

      Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Πολύ πιθανό από το πέσιμο να έχει σπάσει κάτι μέσα το οποίο να μην φαίνεται εκ πρώτης όψεως.

      πχ. μετά από πέσιμο το πρώτο που θα σου λέγαμε είναι να το κοιτάξει τεχνικός ή και εσύ ο ίδιος αν το κατέχεις, μήπως έχει ξεκουμπώσει το ηχείο...αν αυτό δεν έλυνε το πρόβλημα αρχίζουμε και προχωράμε "προς τα μέσα", να έσπασε το ηχείο ή το σημείο στην μητρική ή ακόμα και να έγινε κάποιο ράγισμα στην μητρική που δεν φαίνεται με απλό μάτι.

      Όπως και αν έχει, αν δεν εμπιστεύεσαι το κατάστημα ή τον τεχνικό τους, μπορείς να το ζητήσεις πίσω για να πας σε άλλο μαγαζί :)
    • Ο/H NasDriver έγραψε:

      Πολύ πιθανό από το πέσιμο να έχει σπάσει κάτι μέσα το οποίο να μην φαίνεται εκ πρώτης όψεως.

      πχ. μετά από πέσιμο το πρώτο που θα σου λέγαμε είναι να το κοιτάξει τεχνικός ή και εσύ ο ίδιος αν το κατέχεις, μήπως έχει ξεκουμπώσει το ηχείο...αν αυτό δεν έλυνε το πρόβλημα αρχίζουμε και προχωράμε "προς τα μέσα", να έσπασε το ηχείο ή το σημείο στην μητρική ή ακόμα και να έγινε κάποιο ράγισμα στην μητρική που δεν φαίνεται με απλό μάτι.

      Όπως και αν έχει, αν δεν εμπιστεύεσαι το κατάστημα ή τον τεχνικό τους, μπορείς να το ζητήσεις πίσω για να πας σε άλλο μαγαζί :)
      Δεν έπεσε από φοβερό ύψος. Απλά με μικρό χτυπήματα από την πλευρά του ηχείου με το δάχτυλο ψιλό ακούγονταν, χωρίς να είμαι γνωστής φαίνεται να είναι από εκεί.. Αλλά και πάλι ενώ μου είπε έχω ανταλλακτικο τώρα δεν ταιριάζει λέει... Δεν ξέρω τι να πω... Φοβάμαι μην γίνει καμία μεγαλύτερη ζημιά.

      Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Αυτό με το λάθος ηχείο είναι πολύ λογικό, μην ξεχνάς ότι redmi note 4/4X , υπάρχουν τα Mido & Nikel
    • Θα περιμένω ακόμη σήμερα να δούμε τι θα πει και θα σου έτσι από περιέργεια μακάρι να φτιαχτεί γιατί κρίμα δύο μηνών κινητό :/

      Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H NasDriver έγραψε:

      Υπομονή και εύχομαι να πάνε όλα καλά :)
      Ευχαριστώ πολύ φίλε μου!! Και γω αυτό εύχομαι

      Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση