Διαφήμιση

Αγορά hardware από εξωτερικό

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Αγορά hardware από εξωτερικό

      Καλησπέρα παιδιά!! Θέλει ένας φίλος να φτιάξει καινούργιο υπολογιστή και έλεγε να πάρει τα κομμάτια από Ευρώπη γιατί είναι αρκετά πιο φθηνά και αν πάρει ποσότητα θα γλιτώσει αρκετά χρήματα.. Έχετε να προτείνετε κάποιο αξιόπιστο και φθηνό κατάστημα; Έχω ήδη βρει 2 γερμανικά αλλά θα ήθελα κι άλλες επιλογές 8)
    • Ο/H DimAstegos έγραψε:

      Καλησπέρα παιδιά!! Θέλει ένας φίλος να φτιάξει καινούργιο υπολογιστή και έλεγε να πάρει τα κομμάτια από Ευρώπη γιατί είναι αρκετά πιο φθηνά και αν πάρει ποσότητα θα γλιτώσει αρκετά χρήματα.. Έχετε να προτείνετε κάποιο αξιόπιστο και φθηνό κατάστημα; Έχω ήδη βρει 2 γερμανικά αλλά θα ήθελα κι άλλες επιλογές 8)
      Προσωπική μου άποψη μετά 30++ χρόνια που ασχολούμαι με αυτά, είναι ότι η συναρμολόγηση ενός νέου PC με τόσα πολλά που χρειάζονται, καλό είναι να γίνεται με υλικά που αγοράζονται μόνο από Ελλάδα. Πάντα κάτι μπορεί να πάει στραβά ή να υπάρξει αστοχία ενός ακριβού εξαρτήματος, με αποτέλεσμα χρονοβόρες,αμφίβολες και ψυχοφθόρες διαδικασίες αλλαγής... Αν δεν υπάρχει βιασύνη και με αρκετό ψάξιμο κυρίως στις εβδομαδιαίες προσφορές διάφορων καταστημάτων, μπορείτε να επιτύχετε πολύ καλές τιμές στα βασικά εξαρτήματα στην Ελληνική αγορά.

      Αυτό που πρέπει να κάνει κάποιος έτσι ώστε να ρίξει το κόστος, είναι στοχευμένες αγορές από το εξωτερικό και μόνο για δευτερεύοντα υλικά/εξαρτήματα που εδώ είναι ακριβά και μερικές φορές πανάκριβα όπως πχ usb2(3) tray, mini onboard speaker (τώρα τελευταία αρκετά κουτιά δεν το περιέχουν), καθώς και διάφορα εξαρτήματα τύπου case modding ή υδρόψυξης κλπ. Σε μερικές περιπτώσεις συμφέρει τόσο πολύ, που μπορείς να αγοράσεις σε ποσότητα...πχ ένα ηχειάκι για την μητρική εδώ το βρίσκεις ακόμα και 7 ευρώ ενώ μπορείς να αγοράσεις δέκα από αυτά με 1,5 ευρώ από εξωτερικό.
    • Διαφήμιση