Διαφήμιση

Xiaomi Mi2s κλείνει συνεχώς αν δεν είναι στο ρεύμα

Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

  • Xiaomi Mi2s κλείνει συνεχώς αν δεν είναι στο ρεύμα

    Καλησπέρα σας!

    Έπειτα από ένα δύσκολο καλοκαίρι (το χρησιμοποιούσα συνέχεια στη δουλεία με 3g και gps) το κινητό έχει φτάσει σε σημείο να κλείνει είτε άμεσα, είτε μετά απο λίγα λεπτά αν το βγάλω απτη πρίζα και μπω στο ιντερνετ είτε με wifi είτε με 3g (μεγαλύτερη ζημιά το 3g). Αυτό το παθαίνει σε οποιαδήποτε στάθμη μπαταρίας, χωρίς μετα που το ανοίγω να έχει πέσει στο 1% (η στάθμη μένει η ίδια ή έχει πέσει λίγο). Μερικές φορές αφού κλείσει ανοίγει μόνο του και μπαίνει στην οθόνη φόρτισης (κάπου μπερδεύεται), άλλες φορές απλά παραμένει κλειστό, και όσο προσπαθώ να το ανόιξω απλά φτάνει ώς την οθόνη κλειδώματος και μετά απο 1 δευτερόλεπτο ξανακλείνει, πρέπει να το συνδέσω με ρεύμα για να μείνει ανοιχτό.

    Έχω τη miui 8.1 / GTV 6.9.1 . Δε ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά αυτο το πρόβλημα άρχισε να γίνεται όλο και πιο έντονο αφού κατέβασα εφαρμογή battery calibrator και έκανα μερικα calibrate αραιά και πού. Τέλος, εκεί που δείχνει θερμοκρασία μπαταρίας βλέπω συχνά τιμες γύρω στους 45c και στα μεγάλα ζόρια έχω δει μέχρι 56c.

    Να πάω για άλλη μπαταρία ή χάλασε τίποτα άλλο???
  • Είχα το ίδιο θέμα στο παλιό μου κινητό (Sony Xperia Z). Μου είχαν πει ότι μπορεί να είναι είτε προβλημα της πλακέτας, είτε της μπαταρίας είτε της θύρας φόρτισης. Δεν νομίζω να είναι θέμα του λογισμικού.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
  • Διαφήμιση