Διαφήμιση

Προετοιμασία ενός Xiaomi κινητού για πώληση

    • Οδηγός
    • Flash Tool

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • καλημερα... σε ολους...

      ξαναγυρισε το κενζο στα χερια μου μετα απο χρονια και θελω να το καθαρισω απο τον προηγουμενο που το ειχε..(συζυγος)
      εκανα αποσυνδεση απο mi account εκανα wipe τα παντα
      περασα ρομ απο @CrisBalGreece δουλευει κανονικα αλλα δεν μου δουλευει το mi account.
      οταν παει να συνδεθω κανει FC.
      μπορω να κανω κατι η να φλασαρω με fastboot???
      Επισης ποια fastboot πρεπει να κατεβασω global η china???
      Ευχαριστω...
    • Τελικά δεν έκανα τίποτα ...έκανα μόνο μία επανεκκίνηση και τώρα το mi account δουλεύει.....
    • Διαφήμιση
    • Καλησπέρα

      Ευχαριστημένος κάτοχος ενός Pocophone F1 εδώ και 3 χρόνια αποφάσισα να πάρω καινούργιο κινητό.Ενώ ήμουν στο παρά 5 να πάρω το Poco F3 κατέληξα στο Samsung A52s μιας που διάβαζα πολύ καλά λόγια αλλά και ... έτσι για την αλλαγή.
      Αν κρατήσω το Poco για δεύτερο κινητό λόγω του ότι μου χρειάζεται οπωσδήποτε smartphone στη δουλειά μου σε περίπτωση που κάτι πάθει η βασική μου συσκευή, τι ακριβώς χρειάζεται να κάνω και στα δύο προκειμένου να μην χάσω τίποτα απ'τα παλιά μου data(επαφές, φωτογραφίες, σημειώσεις σε mi account και google drive) αλλά να προστίθεται κάθε τι καινούργιο από τη βασική μου συσκευή;
      Πώς πρέπει να χω τον αυτόματο συγχρονισμό στις συσκευές μου;

      Ευχαριστώ
    • Επαφές, drive, play store (θα πας βιβλιοθήκη θα τις βρεις εγκατάσταση) απλά συγχρονισμός στο poco και μετά μόλις βάλεις τον google λογαριασμό σου στο smasung κάνεις συγχρονισμό θα έρθουν. Για τις σημειώσεις που έχεις δεν ξέρω μάλλον με τον πατροπαράδοτο τρόπο μία μία στην ανάλογη εφαρμογή στο samsung. Πιθανόν να σε δίνει την επιλογή από άλλο κινητό τηλέφωνο android και όλα θα γίνουν ποιο ξεκούραστα.
    • Καλησπέρα φίλε @lallasgr, επειδή πρόκειται να πουλήσω το Mi 10 Lite 5g που έχω, μια διευκρίνιση: στο σημείο του Mi account που πατάς "διατήρηση"
      των αρχείων, αν πατήσω κατάργηση, θα αφαιρεθούν τελείως από το Mi Cloud?

      Υ.Γ Στον Mi account μου αυτή την στιγμή, επειδή κάτι έψαχνα, υπάρχουν η τωρινή συσκευή και η καινούργια που έχω (Poco F5 Pro)


      Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
    • Ο/H lbchX έγραψε:

      Καλησπέρα φίλε @lallasgr, επειδή πρόκειται να πουλήσω το Mi 10 Lite 5g που έχω, μια διευκρίνιση: στο σημείο του Mi account που πατάς "διατήρηση"
      των αρχείων, αν πατήσω κατάργηση, θα αφαιρεθούν τελείως από το Mi Cloud?

      Υ.Γ Στον Mi account μου αυτή την στιγμή, επειδή κάτι έψαχνα, υπάρχουν η τωρινή συσκευή και η καινούργια που έχω (Poco F5 Pro)


      Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
      Καλησπέρα!
      Για να σβήσεις κατι απο το mi cloud συνήθως πρεπει να μπεις στο mi cloud και να το κανεις απο κει..
      Δεν θα σβηστεί κατι αν πατήσεις κατάργηση απλα θα χασεις υποτίθεται οποιονδήποτε συγχρονισμό αρχείων backup κλπ εχει ο λογαριασμός αυτος με αυτο το κινητό..
      Στο mi account θα σου δείχνει σε οποιαδήποτε συσκευή εχεις βαλει αυτο το account..
      Επισης μπορεις να χρησιμοποιήσεις το mi mover η το shareme για γρήγορη μεταφορα-μεταβαση αρχείων εφαρμογών κλπ απο παλια σε νεα συσκευή!
      PS. Καλύτερα να κανεις backup χρήσιμα αρχεια οπως φωτο κλπ (αρχεια μη αναστρέψιμα) σε σκληρους δίσκους στον υπολογιστή σου κλπ για να εισαι φουλ καλυμμένος απο οποιαδήποτε χαζομάρα μπορει να πατησεις!
    • Διαφήμιση
    • Ο/H SoNik+ έγραψε:

      Ο/H lbchX έγραψε:

      Καλησπέρα φίλε @lallasgr, επειδή πρόκειται να πουλήσω το Mi 10 Lite 5g που έχω, μια διευκρίνιση: στο σημείο του Mi account που πατάς "διατήρηση"
      των αρχείων, αν πατήσω κατάργηση, θα αφαιρεθούν τελείως από το Mi Cloud?

      Υ.Γ Στον Mi account μου αυτή την στιγμή, επειδή κάτι έψαχνα, υπάρχουν η τωρινή συσκευή και η καινούργια που έχω (Poco F5 Pro)


      Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
      Καλησπέρα!Για να σβήσεις κατι απο το mi cloud συνήθως πρεπει να μπεις στο mi cloud και να το κανεις απο κει..
      Δεν θα σβηστεί κατι αν πατήσεις κατάργηση απλα θα χασεις υποτίθεται οποιονδήποτε συγχρονισμό αρχείων backup κλπ εχει ο λογαριασμός αυτος με αυτο το κινητό..
      Στο mi account θα σου δείχνει σε οποιαδήποτε συσκευή εχεις βαλει αυτο το account..
      Επισης μπορεις να χρησιμοποιήσεις το mi mover η το shareme για γρήγορη μεταφορα-μεταβαση αρχείων εφαρμογών κλπ απο παλια σε νεα συσκευή!
      PS. Καλύτερα να κανεις backup χρήσιμα αρχεια οπως φωτο κλπ (αρχεια μη αναστρέψιμα) σε σκληρους δίσκους στον υπολογιστή σου κλπ για να εισαι φουλ καλυμμένος απο οποιαδήποτε χαζομάρα μπορει να πατησεις!
      Καλησπέρα φίλε και Καλή Χρονιά!

      Κοίτα επειδή κανένα από τα δύο δεν με βοήθησαν τελικά, χρησιμοποίησα το "easy Share" - πολύ καλό, για τα μεταφορά των διαφόρων αρχαίων ( μάλιστα είχε και αυτούσιο σηματάκι "επιλογή All" που ήταν πιο εύκολο και επειδή ήθελα και sms, το "sms backup&restore" και λόγω ότι του είχε και κλήσεις..!

      Οπότε κομπλέ!