Διαφήμιση

Συμβατοτητα με Android Wear 2.0 και Huawei Watch

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Συμβατοτητα με Android Wear 2.0 και Huawei Watch

      Γειά σας,
      Σας στέλνω αυτό το μήνυμα για να ρωτήσω αν υπάρχουν κάποιες προτεινόμενες ρυθμίσεις για αγαστή συνεργασία του RedMi NOTE 4 (ή οποιουδήποτε άλλου Xiaomi κινητού) με ενα smart watch που φοράει ANDROID WEAR 2.0 λογισμικό, όπως το Huawei Watch.
      Η Rom που έχω στο κινητό προς το παρόν είναι μία Global Stable.

      Το πρόβλημα που αντιμετωπzσω είναι πώς όταν ενεργοποιώ τον Google Assistant ( είτε μέσω του "ΟΚ Google" είτε πατώντας το πλαϊνό κουμπί του ρολογιού) πολλές φορές δεν δουλεύει καθόλου και γράφει αμέσως:"Something went wrong - Can't reach Google at the moment"
      Ό,τι δηλαδή γράφει αν φύγεις μακρυά από το κινητό ή απόσυνδέσεις το bluetooth. Δεν είναι θέμα συνδεσιμότητας ιντερνετ γιατί αυτό συνβαίνει και το σπίτι που έχω ανοιχτό το WiFI. Αν συνδέσω το ρολόι μόνο του στο WiFI το πρόβληαμ εξαφανίζεται.

      Αν κάνω επανεκίννιση το κινητό, ή πατήσω Force Stop στην εφαρμογή Android Wear τότε αυτό φτιάχνει (σε λίγα λεπτά γαι τη δεύτερη λύση), αλλά μετα από λίγο ξαναεμφανίζεται.

      Έχω δοκιμάσει να κάνω και το κινητό και το ρολόι Factory Settings αλλά το πρόβλημα παρέμεινε το ίδιο.
      Επίσης, έχω δώσει όλα τα απαραίτητα permissions και έχω σβήσει τα Battery και Memory Optimizations (Developer's Options) αλλά το πρόβλημα είναι ακόμα εκεί αν και (αν δεν είναι εντύπωσή μου) έχει βελετιωθεί και δεν αποσυνδέεται τόσο συχνά.

      Υπάρχει καμία λύση για το θέμα πιστεύετε; Στο φορουμ του ANdroid Wear μου είπαν πως φταίει το κινητό που έχει φορεμένη Miui που είναι περιαγμένο Android..

      Όποιος ξέρει κάτι παραπάνω θα χαρώ να δώ κάποια απάντησή σας!
    • Ο/H Tilemaxos1981 έγραψε:

      Υπάρχει καμία λύση για το θέμα πιστεύετε; Στο φορουμ του ANdroid Wear μου είπαν πως φταίει το κινητό που έχει φορεμένη Miui που είναι περιαγμένο Android..

      Όποιος ξέρει κάτι παραπάνω θα χαρώ να δώ κάποια απάντησή σας!
      Μήπως η συσκευή σου (Smartphone) πέφτει σε Sleep Mode με αποτέλεσμα να κόβει το BT και το WiFi για εξοικονόμηση μπαταρίας, με αποτέλεσμα να χάνει την σύνδεση με το SmartWatch ?
      Δεν είχα ποτέ στα χέρια μου Smartwatch με Androidwear για να έχω παραπάνω εμπειρία. :D
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Έχω προσπαθήσει να τα απενεργοποιήσω όλα. Και το Battery Optimιzations που μπορεί να κόβει το bluetooth αλλά και το memory optimizations. Για Sleep Mode δεν έχω βρει κάποια ρύθμιση πουθενά αλλά δεν νομίζω πως υπάρχει κάπου για να το σβήσω.. :P An ξέρεις κάτι είμαι όλος αυτιά.. Ή μάλλον, όλος μάτια αφού μιλάμε στο φορουμ..
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Tilemaxos1981 έγραψε:

      An ξέρεις κάτι είμαι όλος αυτιά.. Ή μάλλον, όλος μάτια αφού μιλάμε στο φορουμ..
      Αν βρω κάτι σχετικό θα σε ενημερώσω με νέο μήνυμα.. :thumbsup:
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)