Διαφήμιση

Ξεκλειδωμα Boot Loader

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ξεκλειδωμα Boot Loader

      Καλημερα σας

      ο συζυγος μου εκανε σημερα αιτηση ξεκλειδωματος απο την ΜΙ για το REDMI 4 Pro (MARKW), αφου αρχικα ειχε φτιαξει λογαριασμο. Εγω εχω φτιαξει λογαριασμο και δεν εχω κανει αιτηση για ξεκλειδωμα για το δικο μου.

      Η απαντηση ηρθε κιολας σε λιγα λεπτα ,,,,,,,,,,,,,???????????

      ΒΟΗΘΕΙΑ παρακαλω!!

      Η ερωτηση ειναι εφοσον στειλουν τον κωδικο υπαρχει περιθωριο χρονου να γινει η διαδικασια?

      Εαν δεν την κανει τελικα και αφου παρει τον κωδικο πειραζει?
      Προσπαθει να εξοικειωθεί σιγα σιγα αλλα φοβαται και λιγο μην κανει μ... λαθος εννοουσα.....

      Να κανω κι εγω για το δικο μου (Redmi Note 3 - Kate) ?

      Φανταζομαι ειναι η ιδια ακριβως διαδικασια...

      Λιγο σπρωξιμο,,,,

      Ευχαριστω ολους-ες.

      ΣΣ ανεβασα το ιδιο ποστ και στην ενοτητα REDMI 4 Pro Mark W.


      Να αναφερω οτι και τα δυο κινητα φορανε Global Stable Roms καθως αγοραστηκαν απο ελληνικη αλυσιδα.
      (listening)
    • Ναι φυσιολογικό είναι και σε μένα μέσα σε 1 λεπτό είχε έρθει μήνυμα ;)

      Νομίζω δεν υπάρχει περιθώριο χρόνου ή και αν υπάρχει θα είναι μετά από χρόνια.....δεν πειράζει φυσικά. Εδώ άμα κλειδώσει γίνεται να το ξαναξεκλειδώσεις και γενικά πες του να μη φοβάται, για ό,τι χρειαστεί εδώ είμαστε εμείς ;)

      Εσύ δεν είχες πρόβλημα αν θυμάμαι καλά με υπερθέρμανση? Εγώ θα έλεγα ναι, άλλωστε αυτό που έκανε ήδη ο σύζυγός σου είναι η βαβούρα :)
      Open-source is the future
    • Ευχαριστω που ασχολεισαι μαζι μου....

      αληθεια ειναι το περιμενε πιο δυσκολο....

      διαβασα ομως οτι με το ΚΑΤΕ παιζει λιγο δυκολια ή κανω ακριβως τα ιδια?

      σε εναν οδηγο διαβασα ειναι λιγο αλλιως τα πραγματα.

      Σε ευχαριστω και παλι

      =============== Ιουλ 26th 2017, 1:55pm ===============
      αληθεια αφου το ξεκλειδωσουμε τι γινεται?

      καταλαβαινουμε κατι στο κινητο ή οχι?

      πρεπει να γινει κατι αλλο?
      (listening)
    • Διαφήμιση
    • Μπορείς να ακολουθήσεις αυτό τον οδηγό για ξεκλέιδωμα bootloader και όταν σου έρθει μήνυμα αφού εγκαταστήσεις στον υπολογιστή σου drivers, μετά ακολουθείς αυτό τον οδηγό για να βάλεις άλλη rom (απλά θα τη κατεβάσεις από εδώ -πλέον υποστηρίζεται stable rom για το κινητό σου- μέχρι να βγει και πιο καινούργια που θα βρεις εδώ) η οποία βελτιώνει πολλά στο κινητό, όπως υπερθέρμανση, αυτονομία μπαταρίας, δεν υπάρχουν άχρηστα προγράμματα που με τη rom που έχεις δεν γίνεται να τα απεγκαταστήσεις και σου τρώνε απλά χώρο κ.α.

      Ο σύζυγός σου μπορεί να ακολουθήσει αυτό τον οδηγό απλά θα κατεβάσει από εδώ τη rom για το κινητό του ;)
      Open-source is the future
    • Δε βγαζω ακρη....

      Λοιπον, αφου ι συζυγος εκανε αιτηση και πηρε το ΟΚ για ξεκλειδωμα, παλαιψα κι εγω ...

      Αφου κατεβαζω το εργαλειο για να φτασω στο SITE και να κανω την αιτηση, εκει με εχει σκισει....

      Το ΖΙΠ αρχειο δεν ανοιγει.....
      Παω στο SITE και μου λεει UNLOCK. αλλα τι σκ..... unlock να κανω που με ξαναπεταει στο εργαλειο ξεκλειδωματος...


      τα χω παρει.. :x :x :x :x :x
      (listening)
    • Έγινε συγχώνευση μιας και τα δύο θέματα αφορούν την ίδια διαδικασία.
      Παρακαλώ να συνεχίσει εδώ η συζήτηση.
    • Τελικα εβγαλα ακρη χρησιμοποιοντας αλλον BROWSER (EDGE)
      Να με παρει η ευχη κι αν καταλαβαινω γιατι πρεπει να σπαμε οτι μας εχει μεινει απο νευρο και γω δεν ξερω τι αλλο για να παιζουμε με τα τηλεφωνα...

      ουτε παιδακια δεν δινουν τοσο χρονο ρε γμτ

      τες πα
      .
      ..
      ...
      ....
      .....
      ......
      (listening)
    • Διαφήμιση
    • Αν τηρείς βήμα βήμα τους οδηγούς που σου έδωσα παραπάνω δεν χρειάζεται να νευριάζεις, λίγο υπομονή θέλει και όλα λύνονται ;) Κάθε αρχή και δύσκολη....
      Open-source is the future