Διαφήμιση

Preview της MIUI 9 και των χαρακτηριστικών που φέρνει.

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H tolkien έγραψε:

      ΑΝ εχεις δωσει πολλα λεφτα φυσικο να περιμενεις και υποστηριξει. Αν εχεις δωσει 150 με 200 ισως αναμενομενο και να μην εχεις. Οτι δινεις παιρνεις.
      Αρα καλα κανουν και διαμαρτυρονται στο αγγλικο site. Και φυσικα παιζει ρολο τι android φοραει και λεω παλι με την λογικη ΑΝ εχεις δωσει και ποσα λεφτα φιλε.
      δε ξέρω γιατί διαμαρτύρονται , εκεί υπάρχουν και .......... , να ο άλλος ζητάει xiaomi keyboard γιατί λέει όλα έχουν της google , βγάλε άκρη
      επίσης αν έχεις δώσει πολλά λεφτά χωρίς να ξέρεις καλά να πάθεις , θα πάρεις εσύ γρήγορα την αναβάθμιση σε σχέση με μένα που δεν έδωσα πολλά , απλά εγώ το ξέρω , χρόνια τώρα, δε θα γκρινιάξω για αυτό , τώρα η διαμαρτυρία αυτών που έδωσαν πολλά λεφτά στην τελική ποια είναι ; νόμιζαν ότι θα πάρουν σήμερα ρομ ;
    • Όποιος θέλει χαλαρά της μετράμε... Χοχοχο
      Απλά λέω αφενός ξέρεις τι αγοράζεις πριν το αγοράσεις πρίν μερικούς μήνες δεν υπήρχε καν σαν σενάριο τότε κανένας δεν παραπονιωναν... Ήταν ένας συμβιβασμός που καθένας ήξερε ότι θα κάνει αγοράζοντας μία Valium for money συσκευή της xiaomi όσο και αν κάνει που σε τελική ανάλυση και το ξέρουμε όλοι εδώ μέσα δεν έχει καμία σχέση με της τιμές άλλων μεγάλων Brand's γι'αυτό και συνειδητά τα διαλέξαμε... Plus (γνωρίζοντας πως τα περισσότερα μοντέλα που είναι και αυτά που διαλέγουμε ποίο πολύ, είναι μοντέλα που απευθύνονται σε μια άλλη αγορά και όχι στην δική μας....)
      Λοιπόν για να τελειώνω με αυτό το θέμα και δεν πρόκειται να το ξανά σχολιάσω
      Δεν θα πάθουμε και τπτ κάνοντας και λίγο υπομονή για να πάρουμε την αναβάθμιση που θέλουμε και στο κάτω κάτω αν ή αναβάθμιση για κάποιους είναι τόσο σκάρτη όσο λένε ας μήν την κάνουν καθόλου... Τι παραπονιούνται...
    • Το θέμα είναι πως αν είναι σκάρτη αναβάθμιση, τι περιμένουμε; Το Android 8 φτάνει κι εμείς δεν θα έχουμε καν το 7 ενώ το υποσχέθηκαν! Άλλες εταιρίες το πολύ σε 4 μήνες βγάζουν την αναβάθμιση, εδώ ασχολούνται μόνο με UI. Δηλαδή σε μια συσκευή με 3Gb RAM θα έπρεπε μα έχεις αρκετά και όχι μέχρι 1.5. Αν η νέα αναβάθμιση δεν μας σώσει από αυτό..; Το UI του MIUI 8 μια χαρά είναι. Γνώμη μου είναι πως πρέπει να δουλέψουν για την καλύτερη απόδοση καθώς η εταιρία μεγαλώνει.

      Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Ο/H loran έγραψε:

      Το θέμα είναι πως αν είναι σκάρτη αναβάθμιση, τι περιμένουμε; Το Android 8 φτάνει κι εμείς δεν θα έχουμε καν το 7 ενώ το υποσχέθηκαν! Άλλες εταιρίες το πολύ σε 4 μήνες βγάζουν την αναβάθμιση, εδώ ασχολούνται μόνο με UI. Δηλαδή σε μια συσκευή με 3Gb RAM θα έπρεπε μα έχεις αρκετά και όχι μέχρι 1.5. Αν η νέα αναβάθμιση δεν μας σώσει από αυτό..; Το UI του MIUI 8 μια χαρά είναι. Γνώμη μου είναι πως πρέπει να δουλέψουν για την καλύτερη απόδοση καθώς η εταιρία μεγαλώνει.

      Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
      To android 8 δεν φτάνει :) (εκτός αν έχεις nexus/pixel , για τους υπόλοιπους καλό 2018) , για το 7 τι άλλαξε ακριβώς ;
      βγήκε κάτι νεότερο όσον αφορά ποιες συσκευές θα το πάρουν και ποιες όχι ;
      λάθος σου αυτό περί 3 / 1.5 , ναι είναι βαριά αλλά εσύ δε λες αυτό , εσύ λες πόσα βλέπεις ελεύθερα , αν θες να δεις ελεύθερα πολλά πάρε windows :) , το android δεν το θέλει αυτό
      επίσης το πρόβλημα είναι αν έχεις 1.5 και κολλάει , όχι αν έχεις 1.5 αντί για 2.5
      και τέλος υποθετικά (αν είδες τι παρουσίασαν) έμφαση στην καλύτερη απόδοση (με διάφορους τρόπους) έδωσαν και παρουσίασαν , δεν παρουσίασαν απλά νέο ui
    • Το γνωρίζω πως έδωσαν έμφαση στην απόδοση αλλά μάλλον θα πάρει χρόνο να το δω αν έγινε κάτι σημαντικό :/. Όταν βγεί το Android 8 τότε η LG, Samsung κλπ θα βγάλουν σε 3-4 μήνες αναβαθμίσεις στις συσκευές τους. Στο Note 4 Global που έχω δεν έχω δει παραπάνω από 1.6gb ελεύθερη μνήμη και αυτό συμβαίνει όταν δεν έχω κάποια εφαρμογή να τρέχει! Δεν έχω δοκιμάσει κάτι απαιτητικό, όπως παιχνίδι για να δω αν θα κολλάει και πόση μνήμη θα έχω όμως δεν φαίνεται λογικό να παίρνεις κινητό με 3Gb και να έχεις το μισό. Σε καθαρό Android αυτό δεν συμβαίνει. Δεν λέω, καλό είναι το MIUI αλλά μπορούν και καλύτερα.
      Θα πείτε: Βάλε μία ROM βασισμένη σε AOSP.
      Θα απαντήσω: Είμαι καινούριος στο MIUI και είπα να το δοκιμάσω.

      Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    • υπάρχει και επιλογή "βελτιστοποίηση μνήμης" , παίξε με αυτό (χαμηλή/υψηλή)

      δείτε και αυτά



    • Διαφήμιση
    • Ο/H loran έγραψε:

      Το έχω middle, αν και δεν έχω καταλάβει τι κάνει ακριβώς.

      Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
      η επιλογή για αυτούς που απλά θέλουν να βλέπουν πολύ ελεύθερη μνήμη :)
      βάλτο στο high να βλέπεις παραπάνω από 1.5 ελεύθερα (βέβαια μην αρχίσεις να παραπονιέσαι αν χειροτερέψει το Multitasking)