Διαφήμιση

Η μεγάλη απάτη: Κλέβοντας λεφτά προσποιούμενοι τους εργαζομένους της Microsoft

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Η μεγάλη απάτη: Κλέβοντας λεφτά προσποιούμενοι τους εργαζομένους της Microsoft



      Τέσσερα άτομα που ανέφεραν ότι λειτουργούσαν για λογαριασμό της Microsoft συνελήφθησαν στο Ηνωμένο Βασίλειο για συμμετοχή σε απάτη
      σε δίκτυο τηλεφωνικής επικοινωνίας με σκοπό την παραπλάνηση ατόμων για πληρωμή ψεύτικων επισκευών υπολογιστών .

      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Από τις παλιότερες απάτες είναι αυτή. Κυκλοφορούν άπειρα βίντεο στο YouTube, όποιος έχει χρόνο ας δεί. Πολύ ενημερωτικά και..μερικά πολύ διασκεδαστικά επίσης! :thumbup:

      * Όταν τα πράγματα φαίνονται να είναι όπως δεν θα ήθελαν να φανούν ότι δεν είναι. *
    • Για τις διασκεδαστικές που αναφέρεις Αλέξη μου θα είμαι λίγο συγκρατημένος, λόγο της απάτης, καταλαβαίνεις.Δεν έχεις κακή πρόθεση εννοείται και δεν το λες για κακό, απλά εγώ αναφέρομαι σε αυτό με αφορμή την αναφορά σου.

      Από τύχη να πεις, σύμπτωση, με πήραν και εμένα και έκανα αναφορά στην αστυνομία.
      Μου έστειλαν ως απάντηση ότι δεν μπορούν να κάνουν κάτι.
      Ολλανδική αστυνομία!
      Με πήρε μια τηλέφωνο ως υπάλληλος της μάικροσοφτ, μου είπε ότι ο υπολογιστής μου έχει μολυνθεί και ότι θα με βοηθήσει να τον καθαρίσουμε.
      Της είπα, ότι θα πάρω την μάικροσοφτ της Ολλανδίας να με βοηθήσει, μου απάντησε κάτι που ούτε έδωσα σημασία.
      Της απάντησα ότι με έπιασε στην πόρτα, έφευγα, και της το έκλεισα.
      Έστειλα μήνυμα στο πρώην δάσκαλό μου και του το ανέφερα, τον πήραν και αυτόν τηλέφωνο και λόγο του ότι τον είχα προετοιμάσει, τους μιλούσε μόνο Ολλανδικά και έτσι αναγκάστηκαν να του κλείσουν το τηλέφωνο, εδώ θα γελάσω φυσικά όπως μου το είπε κιόλας ο τύπος είχε πλάκα.
      Σε ηλεκτρονικά, τηλέφωνα, υπολογιστές κλπ, δεν έχει ιδέα ο άνθρωπος και πιθανών να την είχε και πατήσει κιόλας αν δεν τον είχα προειδοποιήσει.
      Η Ελληνική κοινότητα και τα μέλη της, όλα τα λεφτά! Είστε φοβεροί!
      Είμαι εντυπωσιασμένος και σας ευχαριστώ πολύ!
      Με σεβασμό προς την κοινότητα!

      Phone: Oneplus One - Router: Xiaomi mini wifi
    • Διαφήμιση
    • Φίλε μου, κατάλαβα αυτό που θέλεις να πεις. Μάλλον με παρεξήγησες. Το αστείο στο οποίο αναφέρομαι δεν είναι η απάτη η ίδια αλλά είναι διασκεδαστικο να παρακολουθεί κάποιος τους απατεώνες να μιλάνε με επαγγελματίες και τι.. χουνέρια τους κάνουν αυτοί.

      Για παράδειγμα :


      * Όταν τα πράγματα φαίνονται να είναι όπως δεν θα ήθελαν να φανούν ότι δεν είναι. *
    • ναι σίγουρα Αλέξη, θα κοιτάξω το βίντεο, όπως έγραψα παραπάνω, απλά παίρνω την αναφορά σου και την χρησιμοποιώ, κανένα πρόβλημα φίλε μου, πραγματικά και συγγνώμη που σουέδωσα αυτή την κακή εντύπωση.
      Θυμώνω μετα λαμόγια λίγο και ίσως παρασύρομαι λίγο παραπάνω.
      Καλό Σαββατοκύριακο!
      Η Ελληνική κοινότητα και τα μέλη της, όλα τα λεφτά! Είστε φοβεροί!
      Είμαι εντυπωσιασμένος και σας ευχαριστώ πολύ!
      Με σεβασμό προς την κοινότητα!

      Phone: Oneplus One - Router: Xiaomi mini wifi
    • Δεν υπάρχει πρόβλημα φίλε μου και ούτε μου έδωσες κάποια κακή εντύπωση. Αν θέλεις κάποια συμβουλή σε αυτά τα θέματα με τις απάτες, στείλε μου pm. Να είσαι καλά και καλό Σαββατοκύριακο επίσης.

      * Όταν τα πράγματα φαίνονται να είναι όπως δεν θα ήθελαν να φανούν ότι δεν είναι. *