Διαφήμιση

Πρόβλημα στην οθόνη

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Πρόβλημα στην οθόνη

      Καλημέρα σας,
      Μόλις παρέλαβα ένα redmi note 4 global version και εμφανίζει ένα πρόβλημα στο κάτω μέρος της οθόνης.
      Εμφανίζεται αυτό το εντελώς λευκό τμήμα. Μόνο σε ανοιχτόχρωμα φόντα.
      (οι φώτο είναι τραβηγμένες από άλλο κινητό και κάτω στο κέντρο εμφανίζεται αυτό το λευκό κομμάτι σαν να έχει γραψει κάποιος με άσπρο μαρκαδόρο πάνω στην οθόνη. Εμφανίζεται ΜΟΝΟ όταν το φόντο είναι ανοιχτόχρωμο)
      Και παρακάτω ένα λινκ από dropbox με βίντεο όπου φαίνεται νομίζω καλύτερα το πρόβλημα

      dropbox.com/s/9kyl5ex11er8t2f/20170616_003346.mp4?dl=0

      (η τελευταία εικόνα είναι ένα screenshot από το about phone μπας και ίσως βοηθήσει και προφανώς δεν εμφανίζει αυτό το σημάδι)

      Καμιά ιδέα??
      ;( :/ :S
      Images
      • 20170616_003522printscreen.jpg

        38,77 kB, 377×675, viewed 516 times
      • 20170615_234843printscreen.jpg

        31,02 kB, 401×668, viewed 573 times
      • 20170616_003449printscreen.jpg

        33,18 kB, 392×666, viewed 300 times
      • Screenshot_2017-06-16-03-36-22-265_com.android.settings.png

        137,6 kB, 1.080×1.920, viewed 298 times
    • Από που το πήρες το τηλεφωνάκι?


    • Κίνα.... δυστυχώς..... Aliexpress.... :( :( :(
      Οπότε δε παίζει περίπτωση επιστροφής...
      Η δε απάντησή τους ήταν ότι θα μου κάνουν refund 5 $ γιατί μέχρι 3 πίξελ δεν θεωρείται πρόβλημα.
      Πάντως αυτά ΔΕΝ είναι καμμένα πίξελ....
      Αν κάποιος ξέρει πάντως πόσο περίπου μπορεί να κοστίζει μία επισκευή?? αλλαγή?? οθόνης και σε ποιό μαγαζί καλό θα ήταν να μου γράψει κάτι

      =============== Ιουν 19th 2017, 3:40pm ===============
      Κάποια ιδέα ???
      Κάποιος???
      Ψάχνω για να βρω ενα γνήσιο ανταλλακτικό και επειδή δεν έχω αγοράσει την συσκευή (που είναι γνήσια) από τον αντιπρόσωπο της Ελλάδας (που πριν 2 χρόνια δεν υπήρχε καν) δεν μπορώ να βρω αυτό που θέλω???
      Θεωρούμε δεδομένο δηλαδή πως για μία εταιρεία σαν την xiaomi ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΒΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΝΑ ΓΝΗΣΙΟ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΟ?????
      Σαν να λέμε δηλαδή πως αν έχεις ένα αμάξι και δεν το έχεις αγοράσει από τον επίσημο αντιπρόσωπο πρέπει να βάλεις ανταλακτικό μαιμού????
      ΤΟΣΟ ΣΟΒΑΡΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ είναι η xiaomi τελικά?
    • Διαφήμιση
    • Φίλε μου, στην Κίνα και στις γύρο χώρες που έχει επίσημο δίκτυο πωλήσεων, θα βρεις όσα γνήσια ανταλλακτικά θες.

      Στην χώρα μας που δεν έχει επίσημο δίκτυο, η Infoquest δεν είναι αντιπροσωπεία για να σου δώσει ανταλλακτικά αλλά ένας διανομέας με κάλυψη στις συσκευές που πουλάει μόνο η ίδια, λογικό είναι να μην μπορείς να βρεις ανταλλακτικά, είναι ένα από τα ρίσκα των αγορών από Κίνα, το οποίο οι περισσότεροι τουλάχιστον το γνωρίζουμε και το αποδεχόμαστε.

      Από εκεί και πέρα υπάρχουν πολλά καταστήματα στην Ελλάδα που κάνουν επισκευές κινέζικων συσκευών, just google-it :)
    • Ο/H GeorgeBairas έγραψε:

      Κίνα.... δυστυχώς..... Aliexpress.... :( :( :(
      Οπότε δε παίζει περίπτωση επιστροφής...
      Η δε απάντησή τους ήταν ότι θα μου κάνουν refund 5 $ γιατί μέχρι 3 πίξελ δεν θεωρείται πρόβλημα.
      Πάντως αυτά ΔΕΝ είναι καμμένα πίξελ....


      Dispute μεσω της ειδικης φορμας σε Aliexpress και να επισυνάψεις βίντεο και φωτογραφίες με το προβλημα.
      Επίσης την επικοινωνια που είχες με τον πωλητη καθώς και τις απαντήσεις του.
      Προσφέρουν πληρη επιστροφη χρηματων αν το επιστρέψεις με δικα σου εξοδα στον πωλητή ή επιστροφή μέχρι 30% της αξιας αν κρατήσεις το αποδεδειγμένα ελαττωματικό προιον.

      Στάλθηκε από το HT6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ηδη έχω αποφασίσει να την κρατήσω την συσκευή. Τέλειωσα και με το unblock, έβαλα και την ελληνική rom και όλα καλά αλλά το θέμα με την οθόνη το έχω....
      Να περιμένω μέχρι να πάει πίσω, να ξαναπεριμένω μέχρι να την επισκευάσουν, να μην έχω ιδέα αν θα βάλουν original οθόνη, να ματαπεριμένω μέχρι να την ξαναστείλουν, να πληρώσω πιθανό τελωνείο και τελικά να μην ξέρω αν θα φτάσει χωρίς πρόβλημα πάλι ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΩ.
      dispute ξεκίνησα και του ζήτησα 90 euro για την αλλαγή της οθόνης αλλά το θέμα μου είναι ΠΟΥ θα βρω γνήσια xiaomi οθόνη.
      Με το googlάρισμα βγαίνουν αρκετά μαγαζιά αλλά δεν θέλω να την πατήσω (διάβασα για οθόνες που δεν είναι καλές, για οθόνες που δεν είναι γνήσιες, για... για...) γιαυτό ρωτά που να πάω αν κάποιος ξέρει
    • Κοίτα στο dragon-tt

      Redmi n3 pro
      Οι τίγρεις της οργής είναι σοφότερες από τα άλογα της μόρφωσης




    • Διαφήμιση
    • Αν θες να είσαι "ήρεμος" ξεχνάς το γνήσια οθόνη και ψάχνεις για καλή οθόνη...το dragon-tt είναι ένα από τα καταστήματα που έχουν καλά ανταλλακτικά.

      Επίσης μίλα με το mygad, ίσως να μπορούν να βοηθήσουν με την αλλαγή οθόνης.
    • Ο/H GeorgeBairas έγραψε:

      Θεωρούμε δεδομένο δηλαδή πως για μία εταιρεία σαν την xiaomi ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΒΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΝΑ ΓΝΗΣΙΟ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΟ?????
      Μεγάλη ανοιχτή πληγή....δυστυχώς. :thumbdown:
      Και να το πάω πιό πέρα: Εφόσον δεν μπορείς να βρείς εσύ γνήσιο ανταλλακτικό, τί σε κάνει να πιστεύεις οτι μπορεί να βρεί το μαγαζί (skroutz) που στο πούλησε;
      Φαντάζομαι τουλάχιστον, χωρίς να το ξέρω, ότι η ifoquest θα έχει γνήσια ανταλλακτικά. :?

      Χωρίς να θέλω να γίνω κακός, περιμένω στην γωνία να δω τί θα γίνει σε περίπτωση που ενεργοποιηθεί εγγύηση skrouτζομάγαζου...ή και της infoquets αντίστοιχα... :whistling:
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.
    • Νέος χρήστης Xiaomi και διαπιστώνω πρόβλημα με το που ανοίγω τη συσκευή...Με το που το άνοιξα, μετά από λίγη ώρα, σε άσπρο φόντο όπως και το παραπάνω, στην κάτω άκρη της οθόνης, είναι λες και ζεσταίνεται κάποιο λεντάκι και φωτίζει παραπάνω μέσα στην οθόνη, κάνει δηλαδή έναν φωτισμό σε σχήμα V (από την άκρη προς τα μέσα). Το δούλεψα σχεδόν 2 μέρες μήπως και φύγει αλλά τίποτα. Από skroutzομάγαζο το πήρα, το πήγα πίσω για service και περιμένω ήδη μια βδομάδα...Με ενημέρωσαν πως στο service περιμένουν κάποιο ανταλλακτικό. Από πού μπορεί να έρχεται το ανταλλακτικό;;; Δε θέλω να μετανιώσω που πήρα Xiaomi γιατί έχω ακούσει τα καλύτερα....
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Agent21 έγραψε:

      Νέος χρήστης Xiaomi και διαπιστώνω πρόβλημα με το που ανοίγω τη συσκευή...Με το που το άνοιξα, μετά από λίγη ώρα, σε άσπρο φόντο όπως και το παραπάνω, στην κάτω άκρη της οθόνης, είναι λες και ζεσταίνεται κάποιο λεντάκι και φωτίζει παραπάνω μέσα στην οθόνη, κάνει δηλαδή έναν φωτισμό σε σχήμα V (από την άκρη προς τα μέσα). Το δούλεψα σχεδόν 2 μέρες μήπως και φύγει αλλά τίποτα. Από skroutzομάγαζο το πήρα, το πήγα πίσω για service και περιμένω ήδη μια βδομάδα...Με ενημέρωσαν πως στο service περιμένουν κάποιο ανταλλακτικό. Από πού μπορεί να έρχεται το ανταλλακτικό;;; Δε θέλω να μετανιώσω που πήρα Xiaomi γιατί έχω ακούσει τα καλύτερα....
      Θα σε παρακαλέσω πάααααρα πολύ άν μπορέσεις να βγάλεις άκρη τι κάναν και το διορθώσαν να το γράψεις μπααααας και (που δε το βλέπω αλλά λέω μπας και) μπορέσω να απευθυνθώ και εγώ εκεί.