Διαφήμιση

Πως μπορώ να ξέρω αν το Redmi Note 4X μου υποστηρίζει την 800άρα

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Πως μπορώ να ξέρω αν το Redmi Note 4X μου υποστηρίζει την 800άρα

      Ρώτησε αν στο κουτί του γράφει Global version όπως στην φωτογραφία

      Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Μπορείς να ρωτήσεις εάν το κουτί από έξω γράφει σε κόκκινο αυτοκόλλητο το "Global Version"
    • Ο/H ANDREAS54 έγραψε:


      • Μη έχοντας εμπειρία από smartphones και λόγω του προχωρημένου της ηλικίας μου πόσο σημαντικό είναι να έχεις Vodafone στην Αθήνα και να χρειάζεσαι την μπάντα Β20 ; :?:
      • Ποια Rom πρέπει να έχει έτσι ώστε να είναι εξαρχής χρηστικό (ελληνικά) αλλά και να μπορεί κανείς στο μέλλον να του περάσει (χωρίς να είναι ειδικός) μια πιο βολική Rom ; :?:


      Xiaomi Redmi Note 4 (Snapdragon) (3GB/32GB) Black Global Edition. Εδώ τι θέλει να πει ο ποιητής Global Rom ή Global Version ;

      Ευχαριστώ εκ' των προτέρων για τυχόν απαντήσεις.
      Display Spoiler
      Το ψάρι, η κότα και τα Xiaomi θέλουν χέρι όπως λέει και ο Θανάσης.
      Η φαντασία είναι πιο σημαντική από την γνώση. Η γνώση είναι περιορισμένη. Η φαντασία περικυκλώνει τον κόσμο.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H ANDREAS54 έγραψε:


      • Μη έχοντας εμπειρία από smartphones και λόγω του προχωρημένου της ηλικίας μου πόσο σημαντικό είναι να έχεις Vodafone στην Αθήνα και να χρειάζεσαι την μπάντα Β20 ; :?:
      • Ποια Rom πρέπει να έχει έτσι ώστε να είναι εξαρχής χρηστικό (ελληνικά) αλλά και να μπορεί κανείς στο μέλλον να του περάσει (χωρίς να είναι ειδικός) μια πιο βολική Rom ; :?:

      1) Από πολύ σημαντικό έως καθόλου. Η μπάντα Β20 χρησιμοποιείται μόνο για LTE σύνδεση. Σε κάποιες περιοχές (δεν ξέρω ποιες ...οι γλώσσες λένε επαρχία) εάν δεν έχεις την Β20 δεν θα έχεις LTE σύνδεση και θα πρέπει να βολευτείς με αλλά 3G ή H+
      2) Πρέπει να έχει επίσημη rom. Χωρίς να είσαι "ειδικός" και χωρίς να κατέχεις 5 πράγματα (ή έστω να έχεις την διάθεση να διαβάσεις...εδώ υπάρχει κόσμος που μπορεί να σε βοηθήσει), rom δεν περνάς. Για κάποιον που δεν έχει εμπειρία και διάθεση να ασχοληθεί, πιο βολική rom από την επίσημη δεν υπάρχει. :rolleyes:
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.
    • συμφωνώ απόλυτα με τον ανωτέρω κύριο απλά να προσθέσω επικουρικά ότι με τον όρο επίσημη, να ψάξεις για επίσημη global σταθερή (official global stable)και θα είσαι άρχοντας... Οι developer είναι αξιόπιστες επισης απλά η stable είναι αυτό που λέμε μαμίσια