Διαφήμιση

Παρουσίαση Xiaomi Smart Shoes Mijia Running Shoes

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Παρουσίαση Xiaomi Smart Shoes Mijia Running Shoes



      Και ενώ έψαχνα τί καλοκαιρινά καθημερινά παπούτσια να αγοράσω και ήμουν στο ψάξιμο,
      ξαφνικά μπαίνω στο μέιλ μου και τσοοοοοοουπ πετάγεται το νέο ζευγάρι παπουτσιών της Xiaomi.

      -Βρε λες?! Σκέφτομαι...
      -Χμμμμ Γιατί όχι?! Στυλάτο είναι, φθηνό είναι (Το είχα βρει 50$ σε presale) και την γκατζετιά την έχει πάνω!
      -Πάλι θα με κοροϊδεύουνε οι φίλοι μου, σκέφτομαι. Μόνο μηχανή του espresso δεν έχει βγάλει, μου είπανε πρόσφατα
      -Εεεεεεε, ξέρετε έβγαλε και μηχανή του espresso, αλλά παίρνει κάψουλες :roll: :roll:


      Anyway, μπήκα ξανά στο τριπάκι, και ως fun της εταιρίας ενέδωσα και τα τσίμπησα στην τιμή των 50$.. Δυσκολεύτηκα λίγο για να επιλέξω νούμερο. Φοράω 43-44 και στην αρχή τα χτύπησα σε 43 νούμερο. Μετά σκέφτομαι, αυτοί οι κινέζοι έχουνε μικρό.......πόδι επομένως ας πάρω 44 να είμαι σίγουρος.

      Πέρασαν οι όμορφες μέρες της αναμονής, τελωνείο δεν μπήκε ευτυχώς, και εδώ και 3 μέρες έχω στα χέρια μου, (δηλαδή στα πόδια μου) τα νέα παπούτσια της xiaomi.

      Το νούμερο είναι μπαμ, δηλαδή άμα φοράτε 43 πάρτε 43, μην πάρετε ένα νούμερο μεγαλύτερο, δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα. Εγώ που το πήρα 44, μου είναι ελάχιστα μεγαλύτερο, αλλά δεν ενοχλεί!

      Και οι πρώτες εντυπώσεις ξεκινάνε.






      Πανέμορφα παπούτσια, όλοι όσοι τα είδανε μου λένε:

      -μοιάζουνε με ΝΙΚΕ, είναι ίδια! Μακάρι να είναι και το ίδιο ανθεκτικά! ?(
      -Τα ίδια λέγατε για τα κινητά, τους απάντησα :twisted:

      Τα παπούτσια είναι φοβερά, πρώτον γιατί είναι τέρμα ελαστικά! Είναι ΑΕΡΙΝΑ! Επίσης, είναι πανάλαφρα και αυτό το λέω με όλη τη σημασία της λέξεως. Ο κολλητός μου όταν με είδε με το κουτί, μόλις γύρισα από το ταχυδρομείο μού λέει μήπως δεν έχει παπούτσια μέσα?! Tου φάνηκε πολύ ελαφρύ
      Κι όμως διαψεύσθηκε!

      Όπως μπορείτε να διαπιστώσετε από τις φωτογραφίες, η περιοχή της γλώσσας, εκεί δηλαδή που προσαρμόζονται τα κορδόνια είναι ενιαία με όλο το παπούτσι και είναι επίσης πολύ ελαστικά. Ελαστικότατα είναι και στην περιοχή που βρίσκει η φτέρνα. Γενικά το παπούτσι, δεν θέλει ούτε κόκκαλο για να μπει, τόσο ελαστικά είναι..

      Επίσης, ο πάτος είναι απίστευτος. Φόρεσα ταυτόχρονα τα παλιά πλέον ΝΙΚΕ μου, και τα Xiaomi Mijia Shoes και τα αισθανόμουν πιο άνετα.
      Ελαστικό δεν είναι μόνο το ύφασμα που είναι knitted από πάνω και μοιάζουνε πολύ με τα ΝΙΚΕ. Ελαστική είναι και η σόλα, η οποία κάνει το περπάτημα τεράστια ευχαρίστηση. Στα διάφορα σάιτ, το διαφημίζουνε εξάλλου πάρα πολύ αυτό. Θες να βγεις έξω μόνο και μόνο για να φορέσεις αυτά τα παπούτσια, και πραγματικά δεν υπερβάλλω καθόλου για αυτό.

      Και εκτός από όλα αυτά, υπάρχει και η γκατζετιά!




      Τα Xiaomi Mijia Shoes συνοδεύονται από ένα τσιπάκι το οποίο κάνει ουσιαστικά τη δουλειά του mi band. Όπως μπορείτε να δείτε έχει μια μπαταρία που συνοδεύεται μαζί με το τσιπάκι. Εσύ επιλέγεις σε ποιό παπούτσι θα βάλεις το τσιπάκι. Μπαίνει και στο δεξί και στο αριστερό. Όταν επιλέξεις σε ποιό παπούτσι θα προσαρμοσθεί, αφαιρείς τον πάτο και εκεί υπάρχει ένα κομμάτι απο αφρολέξ το οποίο επίσης αφαιρείς. Εκεί προσαρμόζεται το τσιπάκι, το οποίο δεν ενοχλεί καθόλου μέχρι στιγμής που φοράω τα παπούτσια.Μετράει πόσο περπατάς και μετά στην εφαρμογή του Mi Fit (αφού το συγχρονίσεις), σου βγάζει τα βήματά σου. Επειδή έχω μείνει σε εποχή Mi Band 1s δεν ήξερα ότι πλέον σου μετράει ανά βήμα το περπάτημα κάτι που προσωπικά με εξέπληξε.




      Όπως μπορείς να δεις, σου δείχνει και πόσο μπαταρία έχει το τσιπάκι, άρα μέσω της εφαρμογής όταν τελειώνει η μπαταρία μπορείς να το δεις και να την αλλάξεις. Αυτόματα σου βγάζει σε ποιό παπούτσι έχεις βάλει το τσιπάκι. Με το που συγχρονιστούν τα Xiaomi Mijia Shoes με το κινητό, σου κάνει και Update το παπούτσι!!

      Εκτός από μαύρο χρώμα, μπορείς να το βρεις και σε γκρι, όπως και σε μπλε! Όλα είναι υπέροχα, ανάλογα τί σου αρέσει

      Εν κατακλείδι πιστεύω ότι πρόκειται για ακόμα ένα vfm προϊόν από την Xiaomi. Απίστευτη αίσθηση συνολικά αν και θεωρώ ότι τα παπούτσια αυτά δεν είναι "running" αλλά πολύ καλά καθημερινά παπούτσια για Άνοιξη-Καλοκαίρι-Φθινόπωρο!

      Περιμένω και τις δικές σας εμπειρίες μετά την αγορά :)
      Sent from my Nokia 3310 using Mapatalk
    • Ορίστε και από μένα...


      Είναι πολύ αναπαυτικά... 55€ τα αγόρασα...έκανα ακριβώς 11 μερες να έρθουν...σε μαύρο χρώμα...
      Official Miui Global Beta Tester

      XTreme Rom Version by Greek Team...

      Εκτός αυτού είμαι Έλληνας και υποστήριζω την ελληνική αγορά....
      Τέρμα πλέον από Κίνα...όσο και αν είναι η διαφορά τους...
    • Διαφήμιση
    • Εγώ τα πήρα από banggood, γιατί τα είχε σε προσφορά. Αλλά υπάρχουνε σε gearbest,geekbuying, aliexpress. Στο banggood πλέον δεν υπάρχουν. Γενικά τα χουνε παντού, απλά επειδή όταν τα πήρα σε presale η τιμή ήταν χαμηλότερη από τώρα, τουλάχιστον στο banggood. Έλεγξε τις τιμές, τσέκαρε τη χαμηλότερη κάνε την προσευχή σου να μην μπει τελωνείο και τσίμπα τα! Αξίζουνε :)
      Sent from my Nokia 3310 using Mapatalk
    • -Πάλι θα με κοροϊδεύουνε οι φίλοι μου, σκέφτομαι. Μόνο μηχανή του espresso δεν έχει βγάλει, μου είπανε πρόσφατα
      -Εεεεεεε, ξέρετε έβγαλε και μηχανή του espresso, αλλά παίρνει κάψουλες

      @sylvester εγώ κόλλησα πιο πολύ σε αυτό το κομμάτι... Το σκεφτόμουν για να την κάνω δώρο, αλλά στα 157€ που την έχει, απογοητεύτηκα...
    • Διαφήμιση
    • Ο/H pit13 έγραψε:

      -Πάλι θα με κοροϊδεύουνε οι φίλοι μου, σκέφτομαι. Μόνο μηχανή του espresso δεν έχει βγάλει, μου είπανε πρόσφατα
      -Εεεεεεε, ξέρετε έβγαλε και μηχανή του espresso, αλλά παίρνει κάψουλες

      @sylvester εγώ κόλλησα πιο πολύ σε αυτό το κομμάτι... Το σκεφτόμουν για να την κάνω δώρο, αλλά στα 157€ που την έχει, απογοητεύτηκα...
      Και εγώ απογοητεύτηκα είναι αλήθεια. Από Ελλάδα delonghi μηχανή του εσπρέσσο 100€ που πήρα, ό,τι καλύτερο για το σπίτι. Οι κάψουλες βγαίνουνε πιο ακριβές από τον χύμα καφέ :)

      Ο/H gab έγραψε:

      Καλοφορετα!Καλη αγορά είναι πολύ όμορφο παπούτσι
      Ευχαριστώ πολύ!
      Sent from my Nokia 3310 using Mapatalk
    • Ευχαριστούμε για την παρουσίαση!
      Μπορείς να βγάλεις μια κοντινή φωτογραφία στη λεύκη ετικέτα στο κουτί που έχει το νούμερο; Θέλω να δω τι γράφει στο CN; UK; US;
    • Το νούμερο είναι ευρωπαϊκό.

      Με λίγο google translate μπορείς να δεις αναλυτικά τα νούμερα από mi.com στον παρακάτω σύνδεσμο. Εγώ τουλάχιστον, αυτό ακολούθησα για να επιλέξω μέγεθος και όχι τί γράφει το κάθε σάιτ.

      米家运动鞋参数 - 小米商城
      Sent from my Nokia 3310 using Mapatalk
    • οντως τι αλλο εχει μεινει να βγαλει?να το προτεινουμε!!!
      Ευχαριστουμε για την παρουσιαση!!
    • Διαφήμιση
    • Τα αγόρασες ένα νούμερο μεγαλύτερο από τα καθημερινά σου παπούτσια; Προσωπικά όταν αγοράζω αθλητικά αντί π.χ. 43 που είναι τα μη αθλητικά παίρνω 44. Τουλάχιστον σε Nike, Puma, Admiral.
      Και μία ακόμη ερώτηση. Η εφαρμογή τρέχει εκτός Κίνας ή θα την κλειδώσει η Xiaomi όπως έκανε με τις κάμερες Xiaofang για να παίζουν μόνο εντός Κίνας; Και θα σου γράφει στην οθόνη του κινητού σου "These shoes can only be wear in mainland China!"