Διαφήμιση

Πρόβλημα με MiBand 2

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Πρόβλημα με MiBand 2

      Καλησπέρα,
      Αγόρασα το Biband 2 περίπου πριν 1,5 μήνα. Στην αρχή, όλα δούλευαν ρολόι.
      Είχα την επίσημη εφαρμογή MiFit από το playstore. Πριν από περίπου 2-3 εβδομάδες μου βγάζει ειδοποίηση για ενημέρωση εφαρμογής. Την κάνω και μαζί με αυτή κάνει αυτόματα και firmware update για το miband 2. Από τότε, η μπαταρία τελειώνει σε 10 μέρες το πολύ (ενώ αρχικά έπιανε κοντά 20 μέρες), και το σημαντικότερο είναι ότι όταν πατάω το κουμπί πάνω στο miband 2 σκρολάρει μεταξύ των επιλογών (ώρα, χλμ, αριθμός βημάτων κοκ) σαν να το έχω πατήσει 2-3 φορές απανωτά, με αποτέλεσμα να μη μπορώ πχ να δω πόσα βήματα έχω διανύσει ή να το βάλω να κάνει μέτρηση σφυγμών. Είναι πολύ εκνευριστικό.

      Δοκίμασα να σβήσω την εφαρμογή και να την εγκαταστήσω ξανά. Δοκίμασα να το αποφορτίσω τελείως, να το αφήσω για μερικές ώρες κλειστό και να το φορτίσω εκ νέου. Δοκίμασα να απεγκαταστήσω την επίσημη, να κάνω downgrade με τον τρόπο που έχει υποδειχθεί στο φόρουμ και μετά να απεγκαταστήσω την έκδοση για downgrade και να περάσω την έκδοση του maddoctor.

      Να σημειώσω ότι οτιδήποτε άλλο, το κάνει κανονικά, δηλαδή, μετρήσεις βημάτων, απόστασης, παλμών, καταγραφή ύπνου και συγχρονισμό με το κινητό (Nikel), το οποίο έχει περασμένη την XTRV 7.5.11 beta.

      Πάλι τζίφος. Δε βγάζω άκρη με τίποτα.
      Αν υπάρχει κάποιος που μπορεί να έχει μια ιδέα για το τι συμβαίνει, θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα.
    • Από θέμα εφαρμογής βλέπω έχεις δοκιμάσει τα πάντα. Οπότε ή είναι θέμα firmware, μιας και δεν μας λες εάν είδες το πρόβλημα με την έκδοση που υπάρχει για το downgrade και το πιο παλιό firmware, ή κάτι το ενοχλεί στο κουμπάκι, σκόνη κάτι, και θέλει καθάρισμα. Δοκίμασε και τα δύο και πες μας.
    • Διαφήμιση
    • Το πρόβλημα παραμένει σε όλες τις εκδόσεις (επίσημη, του maddoctor και του downgrade).
      Έχω καθαρίσει την επιφάνειά του πολλές φορές, αλλά δε βλέπω με ποιον τρόπο θα μπορούσε να μπει κάτι κάτω από το κουμπί, καθώς δε φαίνεται να υπάρχει χώρος να μπει το οτιδήποτε.
      Το πράσινο φως δεν ανάβει συνεχώς.
      Anyways, μάλλον θα πρέπει να μιλήσω με αντιπροσωπεία. Πφφφφ....
    • το Πράσινο φωτάκι δεν ανάβει συνέχεια ! καν το ένα ρεσετ αυτό γίνετε με σύνδεση με το pc μετά συνέδεσε το τηλέφωνο στο pc και καν το ξανά αναβάθμιση το miband
    • Εγινε κανενα περιστατικο μηπως? τυπου να βραχηκε ? η να το ειχες πολυ ωρα σε νερο? Γιατι λεει οτι ειναι αδιαβροχο αλλα ως ενα σημειο και μαλιστα λεει στις λεπτομερεις οτι ακομη και σταγονες καλο ειναι να τις σκουπιζουμε και να μην μενουν πανω στο βραχιολακι. Εγω αυτες τις μερες που εχει υπερβολικη ζεστη ιδρωνω πολυ και το βραχιολακι μου γινετε μουσκεμα με αποτελεσμα και μενα που και που να μου κανει κουλα
    • Διαφήμιση
    • Όχι, ειδικά πριν παρουσιάσει το πρόβλημα, δεν το έβρεχα καθόλου. Πλέον δε με πολυενδιαφέρει κιόλας και το αφήνω να βρέχεται κανονικά (πχ πλύσιμο χεριών) αλλά το σκουπίζω αμέσως μετά. Υπό νορμάλ συνθήκες για αδιάβροχο προϊόν, αυτό δε θα έπρεπε να αποτελεί πρόβλημα. Θα το πάω για σέρβις σύντομα και αν έχω νεότερα θα ενημερώσω.