Διαφήμιση

Επείγουσα ενημέρωση για τα Windows XP με αφορμή τη γιγαντιαία επίθεση ransomware κυκλοφόρησε η Microsoft

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Επείγουσα ενημέρωση για τα Windows XP με αφορμή τη γιγαντιαία επίθεση ransomware κυκλοφόρησε η Microsoft



      Πολλές κορυφαίες εταιρείες και οργανισμοί, όπως ένα μεγάλο μέρος των αγγλικών νοσοκομείων, η εταιρεία Telefonica στην Ισπανία,
      η FedEx και πολλοί ακόμη, ήταν στόχοι της γιγαντιαίας επίθεσης ransomware που ξεκίνησε την Παρασκευή.

      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • αυτή την τακτική της Microsoft, να αφήνει στο έλεος του θεού τις παλιές διανομές για αναγκάζει τον κόσμο να αλλάζει σε νεότερες, δεν την καταλαβαίνω. (μάλλον την καταλαβαίνω...αλλά λέμε τώρα!)
      Microsoft είναι αυτή τι περιμένεις;
      "Η διαφορά μεταξύ της ιδιοφυΐας και της ηλιθιότητας, είναι ότι η ιδιοφυΐα έχει τα όρια της!!!!
      (albert einstein)
    • Εντάξει, δεν μπορείς να τους κατηγορήσεις για αυτό, έχουν ενημερώσει για το EOL χρόνια πρίν. Το ότι έστειλαν fix σε software που είναι σε ηλικία να πάει φαντάρος,
      εγώ το χειροκροτώ. Και μην μου αρχίσει κανείς με τα "είχαν υποχρέωση" "κυνδίνευσαν ζωές" και λοιπά δραματικά.. η MS για όσους χρησιμοποιούν τα XP σε διάφορες
      ευαίσθητες λειτουργίες, όπως σε νοσοκομεία ας πούμε για παράδειγμα, προσφέρει ειδικά πακέτα υποστήριξης πέρα από την παύση της mainstream υποστήριξης.
      Αλλά.. σε αυτά τα πράγματα ΔΕΝ κάνεις οικονομία. Και αποδείχθηκε το γιατί.

      * Όταν τα πράγματα φαίνονται να είναι όπως δεν θα ήθελαν να φανούν ότι δεν είναι. *
    • Διαφήμιση
    • όχι δεν την κατηγορώ...ίσα ίσα που με εξέπληξε θετικά η ενέργεια αυτή, και μπράβο τους. απλά είπα για τη μέθοδο που ακολουθούν όσον αφορά τον εξαναγκασμό στο να περάσεις στο επόμενο. βλέπε τη γραμμή που ακολούθησαν στα 10. κατά τα άλλα συμφωνώ με τα γραφόμενα σου!
      "Η διαφορά μεταξύ της ιδιοφυΐας και της ηλιθιότητας, είναι ότι η ιδιοφυΐα έχει τα όρια της!!!!
      (albert einstein)
    • Συμφωνώ και εγώ με αυτό που λες για τα 10. Ήταν σχεδόν ψυχαναγκαστικο. Αλλά από την άλλη, όποιος δεν ήθελε, δεν το έκανε. (Λάθος, κατά την γνώμη μου). Προσωπικά, μου άρεσαν και τα 8.1 αλλά εγώ είμαι ειδική περίπτωση, τα δουλεύω από την έκδοση 2.0.. :D

      * Όταν τα πράγματα φαίνονται να είναι όπως δεν θα ήθελαν να φανούν ότι δεν είναι. *
    • :) εγώ κολλημένος στα 7! όσον αφορά τα win. κατά τα άλλα linux!!!! ;) όσο μπορώ... :grin: . μετά είναι τι βολεύει και έχει συνηθίσει ο κάθε ένας. καλό βράδυ να έχεις.
      "Η διαφορά μεταξύ της ιδιοφυΐας και της ηλιθιότητας, είναι ότι η ιδιοφυΐα έχει τα όρια της!!!!
      (albert einstein)