Διαφήμιση

Δεν φορτίζει το Amazfit

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Δεν φορτίζει το Amazfit

      Καλημέρα, στο άσχετο σταμάτησε να φορτίζει, άλλαξα πρίζες, φορτιστές,καλώδια, factory reset...τίποτα.Καμιά ιδέα?
      RedMi Note 5 Pro :D
    • Εγω από τότε που το πήρα κάθε φορα που είναι αι να το φορτίσω ζοριζομαι. Το βάζω και το βγάζω αρκετές φορές μέχρι να ξεκινήσει η φόρτιση.
      Για κάνε μερικές προσπάθειες μπας και τα καταφέρεις..
    • Την επόμενη μέρα, απλά το χτύπησα, μαζί με την βάση, δύο φορές πάνω στο τραπέζι και άρχισε να φορτίζει. Είναι πρόβλημα αλλά μέχρι ώρας όλα καλά. Το θέμα είναι η βάση ή το ρολόι? Έχω στείλει μνμ και στην huami αλλά καμία απάντηση...

      Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      RedMi Note 5 Pro :D
    • Διαφήμιση
    • Παίδες παραθέτω ένα μήνυμά μου απο άλλο νήμα που αφορά την ίδια περίπτωση μπας και βοηθήσει.


      Απο που το φορτίζεις; Απο PC η απο φορτιστή (τροφοδοτικό usb) ; Μήπως
      έχει πολύ μικρή έξοδο σε mA, αν πρόκειται για τροφοδοτικό; Μήπως είναι
      ξεζουμισμένη η μπαταρία του (το αφήνεις να σβήσει τελείως; ) .


      Δεν έχω τη συσκευή, αλλά υποπτεύομαι οτι παίζουν τα εξής παρακάτω και θα σου πρότεινα να τα τσεκάρεις:


      1) Σιγουρέψου πως δεν είναι πουθενά χτυπημένο η κομμένο το καλώδιο.
      2) Σιγουρέψου πως είναι σωστά κουμπωμένο το καλώδιο και στη βάση φόρτισης και στην USB που παίρνει ρεύμα.
      3) Σιγουρέψου πως δεν είναι προβληματική η θύρα USB που το συνδέεις, αν το φορτίζεις απο PC (δοκίμασε σε άλλη) .
      4) Σιγουρέψου πως δεν είναι προβληματικός ο φορτιστής, αν το φορτίζεις με εξωτερικό τροφοδοτικό (δοκίμασε άλλον αν έχεις) .
      5) Κοίταξε τις ακίδες της βάσης φόρτισης. Είναι όλες στο ίδιο ύψος; Μήπως κάποια είναι πιο κοντή και δεν πατάει καλά;
      6) Σιγουρέψου πως οι επαφές στο ρολόι είναι καθαρές. Καλού κακού
      καθάρισε τες με μια ελαφρώς υγρή μπατονετα γιατί απ' τον ιδρώτα πιάνουν
      βρώμα και μπορεί να μην αφήνουν τις ακίδες της βάσης φόρτισης να δώσουν
      ρεύμα άμεσα.


      Στη χειρότερη περίπτωση έχει πρόβλημα η μπαταρία η η συσκευή, αλλά το βλέπω λίγο δύσκολο (εκτός κι αν είσαι πολύ γκαντέμης ). Νομίζω τα εξάντλησα όλα. Μάλλον το 6 θα είναι. Για ψαξτο και πες.