Διαφήμιση

mi fit sync with strava

>> ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ VIP Μελών (Παρασκευή 14/01/2022) !!! <<

Έγινε η διανομή για της νέας MIUI 13 XTRV-22.1.13 ROM για 13 συσκευές (Σε Εξέλιξη).
    Θα δώσουμε και νέες ROM μόλις έχουμε Source από το Xiaomi.eu

Ενδεχομένως να υπάρχουν BUGs τα οποία θα διορθωθούν σταδιακά στις επόμενες εκδόσεις.

Σας Ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας !!!

• mi fit sync with strava

εχει καταφερει κανεις να συνδεσει ή να ανεβασει τρεξιματα απο το το mi fit (running mode) στο strava.? δεν μπορω να βγαλω ακρη αν καπου λεει export to gpx file η κατι τετοιο.
    • Ο/H laser12mt έγραψε:

εχει καταφερει κανεις να συνδεσει ή να ανεβασει τρεξιματα απο το το mi fit (running mode) στο strava.? δεν μπορω να βγαλω ακρη αν καπου λεει export to gpx file η κατι τετοιο.
      δε το ξέρω το strava αλλά σίγουρα το σκεπτικό σου είναι λάθος :)
      δεν υπάρχει export για τίποτα από το Mi fit
      αν γίνεται η δουλειά σου θα γίνεται μέσω strava (αν μπορεί να το βρει το mi band)

υ.γ. το Notify and fitness έχει επιλογή για sync τα workouts σε strava
    • Δεν ξέρω αν ενδιαφέρει ακόμα.... αλλά μόλις πήρα το mi band 5 το σύνδεσα με mi fit και επίσης κατέβασα το zepp και το notify mi band (τα δύο τελευταία τα σύνδεσα με το strava). Επίσης σύνδεσα το mi fit με το google fit. Επίσης το google fit είναι συνδεμένο με το strava.

Έκανα δοκιμή τρέχοντας με mi fit και αμέσως μετά που τελείωσε το τρέξιμο ανέβηκε στο strava με πλήρη δεδομένα (καρδιακού ρυθμού κλπ) και στο strava γραφει ότι το ρολόι μου ήταν το amazfit pace (!!!??).

Πάντως ανεβαίνουν όλα κανονικά.

Δεν ξέρω πως ακριβώς αλλά δεν πειράζω τίποτα.... τα αφήνω όλα όπως είναι και μια χαρά !!!
    • Διαφήμιση