Διαφήμιση
Διαφήμιση

Γενική συζήτηση για το Mi6 (Sagit)

• Mi-6

>> Ενημέρωση VIP μελών <<

Είναι έτοιμες οι 20 νέες XTRV-9.9.3/6 ROM για την που σας έχoυν σταλθεί μέσω του VIP mail.

Αυτές είναι κάποιες από τις τελευταίες MIUI 10 ROM.
    Θα σας δώσουμε νέες MIUI 11 ROMs όταν έχουμε διαθέσιμο Source.

>> Ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας <<
    *** Xiaomi Miui Hellas Team ***

• Διαφήμιση
    • Καλημέρα παιδιά. Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζουμε κάτι για την αντοχή του Mi6. Επειδή είναι από γυαλί μπρος πίσω όπως έχω καταλάβει, μήπως αν ασκηθούν πιέσεις υπάρχει περίπτωση να σπάσει η οθόνη;
      Έχω το παλιό αλλά πολύ καλό, αν εξαιρέσουμε την μπαταρία του, redmi note 2, και έχω βάλει τζαμάκι και θήκη wallet και το βάζω πίσω στην τσέπη του παντελονιού συνήθως (κολώτσεπη) και παρότι όταν κάθομαι στο αμάξι για παράδειγμα και μπορεί να φοράω και κάπως στενό τζιν ασκούνται πολύ μεγάλες πιέσεις στο κινητό, εντούτοις το redmi note 2 δεν έχει πάθει τίποτα. Θα έχει την ίδια αντοχή και το mi6 πιστεύετε ή μήπως λόγω των υλικών του είναι πιο ευαίσθητο;
    • Ο/H yiannisT έγραψε:

Καλημέρα παιδιά. Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζουμε κάτι για την αντοχή του Mi6. Επειδή είναι από γυαλί μπρος πίσω όπως έχω καταλάβει, μήπως αν ασκηθούν πιέσεις υπάρχει περίπτωση να σπάσει η οθόνη;
      Έχω το παλιό αλλά πολύ καλό, αν εξαιρέσουμε την μπαταρία του, redmi note 2, και έχω βάλει τζαμάκι και θήκη wallet και το βάζω πίσω στην τσέπη του παντελονιού συνήθως (κολώτσεπη) και παρότι όταν κάθομαι στο αμάξι για παράδειγμα και μπορεί να φοράω και κάπως στενό τζιν ασκούνται πολύ μεγάλες πιέσεις στο κινητό, εντούτοις το redmi note 2 δεν έχει πάθει τίποτα. Θα έχει την ίδια αντοχή και το mi6 πιστεύετε ή μήπως λόγω των υλικών του είναι πιο ευαίσθητο;
      Εχει ενα βίντεο που κάποιος προσπαθεί να το σπάσει με τα χέρια αλλά δεν τα κατάφερε. Στο mi5 που το ειχε σπάσει κάποιος με τα χέρια του,απο προσωπική εμπειρία δεν έσπασε η λύγισε ποτέ και πολλές φορές το εχω στην κολοτσεπη.
      Mi8 UD 8/128
    • Διαφήμιση
    • Σ ευχαριστώ για την απάντηση trifos, αλλά επειδή ακριβώς είδα ένα βίντεο που κάποιος το σπάζει με τα χέρια προβληματίστηκα. Εδώ: Πιο πριν στο ίδιο βίντεο, δείχνει επίσης πως με μαχαίρι το χτυπά εκεί στο home button και ραγίζει η οθόνη μέχρι τη μέση!
      Επίσης σε άλλα βίντεο που έχει ανεβάσει ο ίδιος πρόσεξα πως η ποιότητα βίντεο είναι αρκετά κατώτερη του samsung s8 όπως επίσης και πως δεν είναι τελικά πραγματικά αδιάβροχο. Εντάξει κοστίζει τα μισά χρήματα από το s8 δεν έχουμε απαιτήσεις τρελές, απλά επειδή σκέφτομαι να το πάρω γι αυτό το ψάχνω.
    • Ο/H yiannisT έγραψε:

Σ ευχαριστώ για την απάντηση trifos, αλλά επειδή ακριβώς είδα ένα βίντεο που κάποιος το σπάζει με τα χέρια προβληματίστηκα. Εδώ: Πιο πριν στο ίδιο βίντεο, δείχνει επίσης πως με μαχαίρι το χτυπά εκεί στο home button και ραγίζει η οθόνη μέχρι τη μέση!
      Επίσης σε άλλα βίντεο που έχει ανεβάσει ο ίδιος πρόσεξα πως η ποιότητα βίντεο είναι αρκετά κατώτερη του samsung s8 όπως επίσης και πως δεν είναι τελικά πραγματικά αδιάβροχο. Εντάξει κοστίζει τα μισά χρήματα από το s8 δεν έχουμε απαιτήσεις τρελές, απλά επειδή σκέφτομαι να το πάρω γι αυτό το ψάχνω.
      Εγω το έχω παραγγείλει περιμένω.Τωρα όσο αφορά τα διάφορα αυτά βίντεο όπως είπα πριν στο mi5 δεν μου έσπασε και να πούμε την αλήθεια τώρα θα έδινες ποτέ έστω και 50 ευρώ μόνο και μόνο για να αποδείξεις οτι μπορείς να το σπάσεις με διάφορους τρόπους; τώρα για το βίντεο και φωτογραφίες σίγουρα δεν ειναι s7 και λεω s7 γιατί το s8 δεν έχει βελτίωση καμερας μπορείς να μπεις στο myphone στο θεμα του s8 και να διαβάσεις περι προβλημάτων τις καμερας και έχει απο ότι διάβασα.
      Mi8 UD 8/128
    • Είδα το site που έγραψες παραπάνω και guess what. Το παρήγγειλα κι εγώ! Έχεις δίκιο trifos για την κάμερα του s8. Και το σκέφτηκα και εντάξει τώρα αν είναι να το ψάχνουμε με τις ώρες για ένα κινητό που στο κάτω κάτω και το καλύτερο να πάρεις υπάρχει πάντα πιθανότητα να σου βγάλει χίλια δυο προβλήματα ή ακόμα και να το χάσεις, δε λέει. Πάντα υπάρχει πιθανότητα σε οτιδήποτε, όσο και αν έχεις προσέξεις να μη σου βγει αυτό που περίμενες.
      Οπότε επειδή το Mi 6 είναι ένα τηλέφωνο που έχει σουπερ ντουπερ χαρακτηριστικά και πωλείται στη μισή τιμή από τα παρόμοια, επειδή κυρίως με τα όσα έχω διαβάσει πληροί τις δικές μου ανάγκες, και επειδή υπάρχει κι αυτή η μοναδική κοινότητα το xiaomi-miui.gr που σε βοηθά τόσο πολύ μέχρι και στην παραμικρή λεπτομέρεια, επειδή ακόμα αυτή τη φορά σκοπεύω να το κρατήσω το κινητό για διπλάσιο χρονικό διάστημα απ ότι το redmi note 2, δανείστηκα σχεδόν τα μισά χρήματα και το παρήγγειλα κι εγώ και αρχίζω διάβασμα με τους οδηγούς για να ξέρω τι και πως μόλις με το καλό το παραλάβω.
      To πήρα από αλλού όμως επειδή το βρήκαμε κοντά εξήντα ευρώ φτηνότερα από aliexpress. Θα αργήσει βέβαια, αλλά δε πειράζει, αρκεί να μην είμαι άτυχος και περάσει τελωνείο. Επίσης και να είχα τα παραπάνω χρήματα μάλλον δε θα το έπαιρνα από τη σελίδα που έγραψες γιατί αναφέρει πως στο 4G έχει την μπάντα 850 ενώ νομίζω έχει αναφερθεί πως το Μι 6 όπως και άλλα xiaomi δεν την υποστηρίζουν. Εντάξει μπορεί να κάνω και λάθος απλά δε μου πολύ άρεσε αυτή η ανακρίβεια.
      Τέλος πάντων εύχομαι με το καλό να το παραλάβεις και γράψε μας εδώ αν θέλεις τα πρώτα βήματα για να τ ακολουθήσω κι εγώ όταν μου έρθει. Σ ευχαριστώ φίλε.
    • Διαφήμιση
    • @yiannisT εγω ήμουν έτοιμος να το παρω απο giztop το 6/128 στα 450-460 και το opomart το ειχε στα 440 6/128.Τελικα πήρα το 6/64 αν και επειδή ειμαι ανυπόμονος αν στραβόσω μπορει να το ακυρωσω και να αλλαξω την παραγγελία από άλλο κατάστημα το6/128.
      Mi8 UD 8/128
    • Ο/H zt654 έγραψε:

Και δεν έπαιρνες Mi5s καλύτερα; Έχω ακούσει ότι έχει καλύτερη κάμερα.
      δεν ήθελα ξανά σε mi5s εχω το mi5 pro δεν ειμαι υπερ τις καμερας με αρέσει να αλλάζω συσκευές.
      Mi8 UD 8/128
    • Διαφήμιση
    • Έτυχε να το κάνω σύγκριση με το mi5s το συγκεκριμένο τηλέφωνο πριν μια εβδομάδα περίπου.
      Κανείς δεν λέει ότι δεν είναι καλό, απλά εγώ περίμενα το κάτι παραπάνω..

• Ο/H trifos έγραψε:

Ο/H zt654 έγραψε:

Και δεν έπαιρνες Mi5s καλύτερα; Έχω ακούσει ότι έχει καλύτερη κάμερα.
      δεν ήθελα ξανά σε mi5s εχω το mi5 pro δεν ειμαι υπερ τις καμερας με αρέσει να αλλάζω συσκευές.
      Το mi5 δεν εχει καμια σχεση με τη καμερα του mi5s