Διαφήμιση

Πρόβλημα με ήχο σε redmi note 3 pro

Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

  • Πρόβλημα με ήχο σε redmi note 3 pro

    Καλησπέρα στην ομάδα.Εδώ και 4 μέρες το κινητό μου δεν υποστηρίζει τα ακουστικά μου.Δοκίμασα καινούργια ακουστικά αλλά τίποτα.Μήπως γνωρίζετε εάν είναι πρόβλημα συσκευής ή κάποιο bug της ρομ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

    =============== Μαι 7th 2017, 10:23pm ===============
    .
    Images
    • Screenshot_2017-05-07-22-08-28-638_com.android.settings.png

      128,54 kB, 1.080×1.920, viewed 170 times
  • Ο/H Andreas2621 έγραψε:

    Καλησπέρα στην ομάδα.Εδώ και 4 μέρες το κινητό μου δεν υποστηρίζει τα ακουστικά μου.Δοκίμασα καινούργια ακουστικά αλλά τίποτα.Μήπως γνωρίζετε εάν είναι πρόβλημα συσκευής ή κάποιο bug της ρομ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

    =============== Μαι 7th 2017, 10:23pm ===============
    .
    Πάτησε μερικές φορές πάνω στο Kernel version και θα σε βάλει μέσα στο μενού με τα διαγνωστικά της συσκευής. Τρέξε τα αντίστοιχα διαγνωστικά σχετικά με τα ακουστικά που θα βρείς εκεί.
  • Καλημέρα.Χρησιμοποίησα τα διαγνωστικά αλλά πέραν από plug in/out που ήταν σωστά,δεν βρήκα κάτι άλλο,εξακολουθεί να είναι αλλοιωμένος ο ήχος συν ότι τα ακουστικά δεν τα βρίσκει πέραν απ'την στιγμή του τεστ.
  • Διαφήμιση
  • Ο/H Andreas2621 έγραψε:

    Καλημέρα.Χρησιμοποίησα τα διαγνωστικά αλλά πέραν από plug in/out που ήταν σωστά,δεν βρήκα κάτι άλλο,εξακολουθεί να είναι αλλοιωμένος ο ήχος συν ότι τα ακουστικά δεν τα βρίσκει πέραν απ'την στιγμή του τεστ.
    Άρα δεν είναι πρόβλημα της συσκευής (hardware) αφού τα βρίσκει στα test. Για δοκίμασε να κάνεις επανεκκίνηση με τα ακουστικά συνδεδεμένα στη συσκευή...

    Πόσο καιρό έχεις το κινητό; Έχεις κάνει ποτέ επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων; Ίσως είναι ώρα να το κάνεις τώρα αν δεν διορθωθεί με την επανεκκίνηση με συνδεδεμένα τα ακουστικά.
  • Το κινητό το έχω από το Σεπτέμβρη,δοκίμασα και restart και shut down με τα ακουστικά συνδεμένα έχω κάνει και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.Έπισης έψαξα στο YouTube και για παρόμοια προβλήματα και ένας είπε ότι φτιάχνεται μέσω του system launcher στα installed apps.Έκανα τα βήματα αλλά δεν άλλαξε κάτι.Ίσως βαρέθηκε να λειτουργεί. :(
  • Ο/H Andreas2621 έγραψε:

    Το κινητό το έχω από το Σεπτέμβρη,δοκίμασα και restart και shut down με τα ακουστικά συνδεμένα έχω κάνει και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.Έπισης έψαξα στο YouTube και για παρόμοια προβλήματα και ένας είπε ότι φτιάχνεται μέσω του system launcher στα installed apps.Έκανα τα βήματα αλλά δεν άλλαξε κάτι.Ίσως βαρέθηκε να λειτουργεί. :(
    Δεν δοκιμάζεις να περάσεις μια άλλη stable ROM μήπως αυτή η κρύβει κάποιο bug ή ακόμα και μια developer ROM;
  • Έριξα μια ματιά και στο miui forum και υπήρχαν πολλοί που αντιμετώπιζαν παρόμοιο πρόβλημα και σε παλιότερες εκδόσεις.Όταν συνδέω τα ακουστικά τα αναγνωρίζει σαν headset και όχι σαν headphone.Τέλος πάντων θα περιμένω λίγο καιρό μήπως βγάλουν κάποιο update για πιθανόν bug (αν όντως είναι κάποια αστοχία στη Ρομ και δεν είναι θέμα συσκευής) αλλιώς θα προσπαθήσω να αλλάξω Ρομ.Σε ευχαριστώ πάντως για την βοήθεια.
  • Διαφήμιση