Διαφήμιση

Πρόβλημα με random reboots

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H osalonikios έγραψε:

      Μια σκέψη.
      Μήπως όταν είναι σε deep sleep πέφτουν τόσο τα ρολόγια και η κατανάλωση του ρεύματος που δεν αρκει για να ειναι ανοιχτο οπότε κάνει επανεκίνηση;
      Είναι πιθανό να είναι θέμα hardware αλλά τέτοια θέματα πρέπει να είναι λυμένα από τους κατασκευαστές όπως και είναι λυμένα τόσα χρόνια, δεν γίνεται δηλαδή στη σχεδίαση να μην προέβλεψαν κάτι τέτοιο. Από την άλλη θα μου πεις σχετικά καινούρια εταιρία η xiaomi.. Επίσης το ότι reboots μου έχουν συμβεί και όταν το χρησιμοποιώ κάνει ακόμα πιο δύσκολο να φτάσεις σε ένα τέτοιο συμπέρασμα. Πάντως πέρα από το να φτιαχτεί το κινητό έχω και περιέργεια να δω τι μπορεί να φταίει γιατί μιλάμε για ένα αρκετά ζόρικο bug.
    • Γειά σε ολους και πάλι εχω ακριβώς το ιδιο πρόβλημα που εχει και ο @tzoukritzou η μόνη λίγη διαφορά με εμένα είναι οτι το κάνει περισότερο οταν καλέσω κάποιον και απαντήσει, μετά από 5-10 sec κάνει δόνηση κοιτώ την οθόνη και βλέπω το ΜΙ, το κάνει αραιά ομως δεν κάνω και τηλεφωνα πολλά, εχω την XTRV beta 8.1.18.
      Πάντα είχα superSU καί xposed, κάποια παιδιά εδώ πρότειναν FR εκανα πάλι τα ιδια τονίζω οχι πολύ τακτικά, είπα να βάλω Magisk και Xposed για magisk, το πρόβλημα παραμένει αλλά είναι ψιλοσπαστικό στα 10 τηλέφωνα που κάνω μπορεί στα 3 να το κάνει, μπορεί και οχι, στα καλά καθούμενα επανεκίνηση κάνει ποιό σπάνια.
      Αποθηκευτικό χώρω εχω 6GB ελεύθερα και η RAM πάντα εχω 1GB ελεύθερο
      Εχει κανείς παρατηρήσει κάτι ανάλογο, εχω το nikel
      Ευχαριστώ εκ των προτέρων
      ---------- Edit -------
      @fog τελικά εβαλα το " wake lock και την επιλογή του PARTIAL_WAKE_LOCK. " που είχες αναφέρει για να το δικιμάσω αλλά το πέταξα μετά από 5 ωρες γιατί μου εφαγε την μισή μπαταρία, το τηλέφωνο ηταν ολο awake το wake lock φαίνεται δεν ξέρει τί είναι το deep speep.....
      Αν εχει κανείς καμμιά ιδέα πρός τα πού να κοίταζα το πρόβλημα είναι η συχνότητα που κάνει reboot, που δεν είναι συχνή ...