Διαφήμιση

Η Xiaomi εξηγεί γιατί αφαίρεσε την θύρα ακουστικών από το Mi 6

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Η Xiaomi εξηγεί γιατί αφαίρεσε την θύρα ακουστικών από το Mi 6



      Η Xiaomi δεν ήταν η πρώτη που αποφάσισε να αφαιρέσει την θύρα ακουστικών από το Xiaomi Mi 6 και φυσικά δεν θα είναι η τελευταία.

      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Ναι ναι καλά...

      εγώ χρησιμοποιώ ενσύρματα ακουστικά και θέλω να φορτίζω ταυτόχρονα το κινητό μου. Άρα αν δεν βάλουν splitter για 3.5 mm jack και input για φόρτιση θα αργήσω να τιμήσω τέτοιες λύσεις.
    • Το να φορτίζεις και να χρησιμοποιείς ταυτόχρονα την συσκευή είναι λάθος πρακτική...μια χαρά quick charge έχουν όλα...αστο το ρημαδι 15 λεπτά και άκου εν συνεχεία τα τραγουδάκια σου...εξάλλου 2017 έχουμε ... Δεν είδα να χαλάει πολλούς η αλλαγή από ethernet σε WiFi ή τα ασύρματα gamepads...συνήθεια είναι απλά μας κακοφαινεται που βούλωσαν μια τρύπα και η αγορά ακουστικών είναι ακόμα πίσω...
    • Διαφήμιση
    • Μήπως να βουλώσουν και την άλλη ?

      Κράτα τις καλές πρακτικές για πάρτη σου

      Εγώ προτιμάω τις καλύτερες

      Powerbank kai φορητό αντικουνουπικό και splitter 1 σε 2 για jack 3.5 και παραλία και μουσική και youtube και web radio από το wifi της παραλίας, βραδάκι με τ'αστέρια.

      Μήπως να κόψω και την μουσική στ' αυτοκίνητο
      10 ώρες κασαρισμένη μουσική από το radioparadise.com.
      Ωρες - ώρες ακόμα και τα xiaomi θέλουν φόρτιση..
    • Η κάθε εταιρία κάνει τις επιλογές τις και ο κόσμος ανταποκρίνεται (θετικά ή αρνητικά).

      Αυτό που με ενοχλεί κάπως όσον αφορά την απόφαση της Xiaomi είναι ότι η εταιρία έχει μια συλλογή από ακουστικά τα οποία είναι όλα ενσύρματα (ας με διορθώσει κάποιος σε αυτό αν κάνω λάθος).

      Θεωρώ λοιπόν την επιλογή της εταιρίας λίγο αντιπαραγωγική. Σίγουρα έχει πολλά τηλέφωνα που μπορείς να διαλέξεις και που έχουν τη θύρα 3.5mm. Μιας και μιλάμε όμως για τη ναυαρχίδα της εταιρίας αυτή τη στιγμή θα περίμενα πρώτα να βγάλει κάποια bluetooth ακουστικά ή τουλάχιστον ταυτόχρονα (βλ. apple) έτσι ώστε να είναι έτοιμη να υποστηρίξει αυτήν την επιλογή.

      Εκτός και αν η εταιρία πλέον έχει αποφασίσει ότι δε θα ασχολείται με ακουστικά το οποίο υποθέτω είναι σεβαστό. Οψόμεθα λοιπόν...
    • Ο/H Krasdimi έγραψε:

      ...εξάλλου 2017 έχουμε ...
      Ο jack πέθανε...και ας ήταν και hi. :D

      Α...και που 'σαι...κράτα τις καλές πρακτικές για πάρτι σου και άσε μας εμάς που γουστάρουμε τις καλύτερες...2000 και milenium ναούμε... ή μήπως αμφιβάλεις οτι τότεΣ ήταν καλύτερα;;;;;;; :lol:
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Krasdimi έγραψε:

      βασικα είπα να μη γράψω σχόλιο γιατί μπορεί να πατηξω κάνα αμολλημενο αρχιδ να ουμε και θα μακαιρωθουμε....αλλά είδα ότι τουλάχιστον το φιλαράκι μου @pavlidisc έπιασε πουλιά στον αέρα...
      Κιπ κουλ μαν...εντ λετ δεμ ντάι... (είδα οτι το μιλάς πολύ το Αγγλικό τώρα τελευταία οπότε με καταλαβαίνεις...) :rofl:

      Στο θέμα μας : Θέμα χρόνου να μην έχει καμία "ναυαρχίδα" hi-jack. Περιττή κατάληψη χώρου αλλά και old-fashion χαρακτηριστικό σε new-fashion κατάσταση. :)
      Αλλά να το πώ και χοντρά : Το ξήλωσε η Apple; Αιωνία του η μνήμη...ε μη με κάνετε και λέω πάλι τα ίδια!! 8)
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.
    • Ειρήνη υμίν και trust in bluetooth. (για να ρίξω και εγώ το εγγλέζικο μου).
      Δεν έιναι πια και τόοοοσο πιο ακριβά τα ακουστικά bluetooth για να έχουν νόημα οι διαμαρτυρίες.. τώρα όσοι έχωσαν πολλά για Beats και
      συναφείς απάτες, τι να πώ...υπάρχουν ακόμα πολλά κινητά με υποδοχή ακουστικών, διαλιέχτε και πάρτε! :D

      * Όταν τα πράγματα φαίνονται να είναι όπως δεν θα ήθελαν να φανούν ότι δεν είναι. *