Διαφήμιση

Προβλημα με ξεκλειδωμα bootloader [SOLVED]

    • Διορθώθηκε

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Προβλημα με ξεκλειδωμα bootloader [SOLVED]

      Καλησπερα και παλι στο φορουμ, συνεχιζω σε δικο του thread το προβλημα που αντιμετωπιζω και ειχα αναφερει στη γενικη συζητηση.Να θυμησω οτι οταν προσπαθω να ξεκλειδωσω τη συσκευη μου το unlock tool μου εμφανιζει μνμ "Your device isn't supported".Απο οτι φαινεται το συγκεκριμενο προβλημα εχει να κανει με διπλο λογαριασμο.Κανοντας την ερευνα μου εχω βρει τα εξης :

      1)Λογαριασμος που χρησιμοποιω στο Redmi 4 prime τωρα

      ειτε κανω login με το mail ειτε με τον αριθμο τηλ. μπαινω στον ιδιο λογαριασμο.Στο κινητο στο mi account επισης φαινεται το ιδιο id.Στο i.mi στις συσκευες φαινεται μονο μια, το Redmi 4 prime

      2)Λογαριασμος που ειχα κανει στο παλιοτερο κινητο, Mi2S, αλλα δε χρησιμοποιουσα καθως σχεδον εξ' αρχης ειχα περασει cm11.



      Δεν υπαρχει αριθμος τηλ. συνδεδεμενο με το account απο οσο καταλαβαινω.Ουτε συσκευη.Ειχα το ιδιο νουμερο τηλ. και στην παλια συσκευη αλλα απο οσο βλεπω δεν ειναι με καποιο τροπο συνδεδεμενο με το προηγουμενο mi account.

      Τι φταιει στην περιπτωση μου?Υπαρχει προβλημα με το mi account μου η ειναι θεμα εγκρισης οπως ειπε καποιο παιδι?Και τι μπορω να κανω σε αυτη την περιπτωση?Εννοειται πως εχω λαβει unlock code και ολοι οι drivers ειναι εγκατεστημενοι σωστα.
    • Ο/H NasDriver έγραψε:

      Κάνε εκ νέου αίτηση με το account που χρησιμοποιείς τώρα στο Redmi 4
      Στο field input your name βαζω οτιδηποτε η πρεπει να ειναι το username απο το αγγλικο forum η κατι αλλο σχετικα με το mi account?
    • Διαφήμιση
    • Ολα καλα παιδια χθες βραδυ ηρθε η εγκριση και το ξεκλειδωσα.Η βλακεια που δε καταλαβα νωριτερα τι συμβαινει ηταν καθαρα δικη μου και το καταλαβα οταν ηρθε το χθεσινο μνμ εγκρισης, η προηγουμενη εγκριση που ειχε ερθει ηταν για τον αλλο λογαριασμο που δε χρησιμοποιουσα υποθετω, το mi account number ηταν διαφορετικο στο μνμ που ειχε ερθει αρχικα χωρις να θυμαμαι ακριβως το νουμερο.Πως εγινε αυτο?Ακομα δεν εχω βγαλει ακρη καθως δεν ηταν συνδεδεμενος με το τωρινο τηλ.
      Προς γνωση και ενημερωση των υπολοιπων λοιπον προσοχη με τα mi accounts σας, οταν κανετε τη διαδικασια βεβαιωθειτε οτι εισαστε αποσυνδεμενοι απο καποιο αλλο mi account.Πιο ασφαλες θα ηταν να γινει ενας καθαρισμος του browser απο cookies cache κτλπ η απο browser που δεν εχει χρησιμοποιηθει ξανα για login σε mi accounts.
      Ευχαριστω ολα τα παιδια για την υπομονη τους και τις προτασεις τους!