Διαφήμιση

Ερώτηση για Redmi Note 4!!!!

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ερώτηση για Redmi Note 4!!!!

      Καλησπέρα παιδιά και συγχαρητήρια για το forum!! Πολλές και χρήσιμες πληροφορίες!! Θα ήθελα να σας κάνω 2 ερωτήσεις. Πριν 5-6 μέρες πήρα το redmi note 4.Του έκανα ενα update και εκτοτε δεν μου έβγαλε κάτι άλλο. Σας στέλνω και ένα screeshot να δείτε την έκδοση και να μου πείτε αν μπορώ και πώς να κάνω και άλλο update, ή θα μου το βγάλει απο μόνο του κάποια στιγμή αργότερα. Επειδή έχω 1 χρόνο εγγύηση όμως, δεν θα ήθελα να το rootάρω πριν τη λήξη της εγγύησης. Επίσης, μου προτείνετε να κάνω εγγραφή στο MI λογαριασμό και αν ναι, τι θα μου προσφέρει;; Σας ευχαριστώ πολύ!!!
      Images
      • Screenshot_2017-04-26-13-40-05-800_com.android.settings.png

        158,99 kB, 1.080×1.920, viewed 172 times
    • Από ρομ είσαι μια χαρά..Το αφήνεις όπως έχει αν δεν βαριέσαι την εβδομαδιαια αναβάθμιση..
      Τον mi λογαριασμό τον χρησιμοποιούμε για backup φωτο-εφαρμογές-επαφές..
      Επίσης είναι μια ασφάλεια του κινητού σε περίπτωση κλοπής ....


    • Διαφήμιση
    • Οκ. Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση απάντηση!! Δεν βιάζομαι, οπότε θα περιμένω την επόμενη αναβάθμιση που θα μου βγάλει από μόνο του. Κάθε πότε περίπου βγάζει αναβαθμίσεις η xiaomi γνωρίζουμε;
    • Ο/H lsdpower78 έγραψε:

      Κάθε πότε περίπου βγάζει αναβαθμίσεις η xiaomi γνωρίζουμε
      Στην ρομ που εχεις καθε βδομαδα....
      Προσοχή με το Mi account... Αν κάνει μην ξεχάσεις ποτέ τον κωδικό σου.


    • Ok!!!Σας ευχαριστώ πολύ και πάλι, να είστε καλά!! :) :) :) :)






      Παιδιά, Να σας ρωτήσω κάτι ακόμη : υπάρχει κάποιος τρόπος με αυτή την rom που έχω να μπορώ να περάσω τις εφαρμογές στην sd για να μην φορτώνω την εσωτερική μνήμη;;
    • Διαφήμιση
    • Σχετική app απ το Playstore εννοείς? σαν την APP2SD η το Αppmgr III? ή υπάρχει άλλη app μέσα στο xiaomi? βασικά, εγκατέστησα το Appmgr III αλλά και πάλι μόλις πάω να μεταφέρω μια εφαρμογή στην sd, δεν μου βγάζει επιλογή...
    • Ο/H lsdpower78 έγραψε:

      Σχετική app απ το Playstore εννοείς? σαν την APP2SD η το Αppmgr III? ή υπάρχει άλλη app μέσα στο xiaomi? βασικά, εγκατέστησα το Appmgr III αλλά και πάλι μόλις πάω να μεταφέρω μια εφαρμογή στην sd, δεν μου βγάζει επιλογή...
      Δεν υποστηρίζουν όλες οι εφαρμογές μετακίνηση στην κάρτα SD. Καταρχήν σίγουρα δεν το υποστηρίζουν οι εφαρμογές συστήματος. Κατά δεύτερον δεν μπορούν πάντα να μετακινηθούν σε external storage εφαρμογές που διαθέτουν τα παρακάτω features:

      Services, Input Method Engines, Live Wallpapers, Live Folders, Alarm Services, Account Managers, Sync Adapters, Device Administrators.

      Κατά τρίτον αν μετακινήσεις μια εφαρμογή στην SD, χάνεις αυτομάτως τα όποια Widgets προσφέρει αυτή. Για να τα χρησιμοποιήσεις πρέπει η εφαρμογή να είναι απαραίτητα εγκατεστημένη στον εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο. Όπως έγραψα και σε άλλο thread πρόσφατα, είναι χαμένος πόλεμος (εδώ και χρόνια) η μετακίνηση στην SD. Οι εξωτερικές SD Cards ΔΕΝ κάνουν πλέον για native εγκατάσταση εφαρμογών (βασικά κάνουν αλλά με την πιθανότητα προβλημάτων) και όλο και λιγότερες εφαρμογές θα υποστηρίζουν αυτό το feature, μέχρι να μην μείνει καμία ή η Google να το απαγορέψει εντελώς (ήδη το έχει κάνει απίστευτα δύσκολο). Οι εξωτερικές SD Cards (πάντα σύμφωνα με την Google) θα χρησιμοποιούνται μελλοντικά αυστηρά ως media/backup storage. Δυστυχώς.
    • Ήσουν σαφέστατος φίλε μου!!Σ ευχαριστώ πολύ!! :thumbup: :thumbup:

      =============== Ιουν 2nd 2017, 12:10am ===============
      Παιδιά καλησπέρα. Μήπως ξέρει κανείς γιατί η Ram με τον Mediatek στο κινητό δουλεύει πάντα στα κόκκινα;; δηλαδή χωρίς να έχω εγκαταστήσει πολλές εφαρμογές, παρατηρώ με ένα App (cpu-z) που έχω εγκαταστήσει ότι available Ram μένει μόνο 600-800 mb από τα 3Gb Ram που έχει το κινητό μου.. Δηλαδή, αν βάλω και κάποιο παιχνίδι με υψηλές απαιτήσεις τι θα γίνει;; δεν θα μου μείνει καθόλου Ram? Anyway, εχω ακούσει ότι τελικά έπρεπε να προτιμήσω τον Snapdragon γιατί αν και λίγο πιο αργός αφήνει πάντα πολύ Ram available όσες εφαρμογές και να του φορτώσεις. Ισχύει αυτό; υπάρχει κάποιο πρόγραμμα ή μπορώ να κάνω κάτι για να μην μου τρώει τόση Ram ο mediatek?? Και αυτό γιατί, μεγάλη κατανάλωση Ram σημαίνει γρήγορη κατανάλωση μπαταρίας.. Ελπίζω στις μελλοντικές αναβαθμίσεις να διορθωθεί αυτό το πρόβλημα, εκτός αν ο mediatek είναι ρυθμισμένος να "ρουφάει" την Ram ανεξάρτητα από το τι θα βάλεις...
    • Διαφήμιση
    • Μην κοιτάς το πόσο μνήμη μένει ελεύθερη, αλλά εάν το κινητό δουλεύει σωστά και χωρίς κολλήματα :)