Διαφήμιση

Γενική Συζήτηση για το Redmi 4X (Santoni)

    • RedMi 4X

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • @bag67 Εγώ πάντως με cosmote που η συσκευή μου δεν υποστηρίζει και B20, δεν έχω κανένα πρόβλημα με το σήμα,στην Αθήνα αλλά και στην επαρχία (όπου πήγα) πιάνω σχεδόν παντού 4G αλλιώς 3G και πολύ σπάνια αν είμαι λίγο πιο έξω H+ αν όχι 3G ;)

      Δεν είχα ποτέ πρόβλημα ούτε με official rom αλλά ούτε με ελληνική!!

      Πάντως φίλε μου θα σου πρότεινα να πάρεις την έκδοση που υποστηρίζει και B20 για να πιάνεις παντού 4G (εμένα προσωπικά δεν μ'ενδιαφέρει αλλά εξαρτάται πάντα η χρήση που κάνει κάποιος, πχ παρατήρησα χρήστες που παίζουν online παιχνίδια να παραπονιούνται και το πρόβλημα είναι ότι δεν υποστηρίζει η συσκευή τους 800άρα μπάντα ;) )
      Open-source is the future
    • Θα κοιτάξω να το βρω και με την 800αρα αν και δεν παίζω online παιχνίδια, αλλά μόνο clash royalle.
      Βασικά το θέλω για σερφάρισμα για εύρεση πληροφοριών κ.α, το 3G μου φτάνει γενικά.

      Ευχαριστώ πολύ 8@no για την απάντησή σου.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H bag67 έγραψε:

      Παίδες καλησπερίζω.
      Επειδή με ενδιαφέρει η αγορά του 4χ, θα ήθελα να ρωτήσω τους έχοντες το redMi 4χ (3gb 32gb),
      αν όλα είναι εντάξει στο θέμα ποιότητας σήματος δικτύου, σύνδεσης στο 3G και των υπολοίπων
      για την λειτουργία της συσκευής.

      Είμαι κάτοχος ενός redmi 3s land με τα γνωστά προβλήματα απώλειας σήματος δικτύου, 3G
      και τελευταία με κάποιες κλήσεις. Αυτός είναι ο λόγος που ρωτώ.

      Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απάντήσεις- συμβουλές-προτάσεις σας.
      Το έχω εδώ και ένα μήνα και δεν έχω κανένα θέμα με το δίκτυο τις cosmote ... redMi 4χ -3gb 32gb- global version
    • @bag67 Τίποτα φίλε μου.....άρα για τη χρήση που το θες δεν θ'αντιμετωπίσεις κανένα πρόβλημα,όποια έκδοση κι αν διαλέξεις ;)

      @mrgiannis Με official global δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα φίλε μου(αν δεν αντιμετωπίζεις κάποιο πρόβλημα φυσικά και δεν θες να πειραματιστείς),όταν έρθει η ώρα κάνεις update και τελείωσες ;)
      Open-source is the future
    • Διαφήμιση
    • "Ό,τι και να διαλέξεις" δεν πήγαινε σε σένα αλλά στον @bag67 ;)

      @mrgiannis Φίλε μου αν γίνεται δείξε μας μια φώτο από "Σχετικά με το τηλέφωνο" να δούμε αν είναι επίσημη η rom που έχεις και αν ναι δεν χρειάζεται να πειράξεις τίποτα :) (Γενικά αν χρειαστεί να κάνεις κάτι,μην φοβάσαι, εδώ είμαστε να σε βοηθήσουμε και αν τηρήσεις ακριβώς ότι σου πούμε δεν θ'αντιμετωπίσεις κανένα πρόβλημα ;) )

      Εδώ και ένας οδηγός για να σου λυθούν κάποιες απορίες ==>Περι κατανόησης των Xiaomi - Official rom και μη - TWRP - Bootloader κλπ
      Open-source is the future
    • Ο/H bag67 έγραψε:

      Παίδες καλησπερίζω.
      Επειδή με ενδιαφέρει η αγορά του 4χ, θα ήθελα να ρωτήσω τους έχοντες το redMi 4χ (3gb 32gb),
      αν όλα είναι εντάξει στο θέμα ποιότητας σήματος δικτύου, σύνδεσης στο 3G και των υπολοίπων
      για την λειτουργία της συσκευής.

      Άψογο είναι. Ένα από τα καλύτερα τηλέφωνα που είχα ποτέ ως σήμερα. Απλά μην βασίζεσαι σε αυτά που λένε ορισμένοι περί 3, 4 ή 5 ημερών αυτονομίας. Δεν έχει τόσο μεγάλη αυτονομία σε καμία περίπτωση, εφόσον το έχεις με ανοιχτές όλες τις λειτουργίες που χρειάζονται ώστε να το αξιοποιείς όπως πρέπει. max 2,5 μέρες με σχετικά μικρή χρήση τηλεφωνικών κλήσεων.
    • Έχουμε πει εξαρτάται τη χρήση (όχι μόνο το πόσο συχνά το χρησιμοποιείς αλλά και το τι εφαρμογές τρέχεις!!).
      Φυσικά όσο πιο πολλές ώρες είναι η οθόνη αναμμένη τόσο περισσότερο τρώγεται η μπαταρία.
      Στην αναμονή δεν τρώει σχεδόν καθόλου μπαταρία....τουλάχιστον με την aroma rom που φοράω τώρα!!!
      Τώρα αν κάποιος το χρησιμοποιεί πχ μόνο για κλήσεις και όχι συνέχεια και με 2G ίσως να κρατάει και 4 μέρες.
      Αν το χρησιμοποιείς πχ για να βλέπεις ταινίες, παίζεις παιχνίδια κτλ δηλαδή τις περισσότερες ώρες να είναι αναμμένη η οθόνη, βγάζει μια μέρα.
      Τώρα για μέτρια χρήση, δηλαδή κλήσεις, συνέχεια συνδεδεμένο σε WiFi/4G για μέτρια χρήση ίντερνετ (πχ σερφάρισμα,facebook,viber, email) και τις περισσότερες ώρες να είναι σβηστή η οθόνη...άντε και κανένα ελαφρύ παιχνιδάκι εμένα μου κρατάει άνετα 2 μέρες.
      Ααα και ξέχασα, εννοώ και με τις σωστές ρυθμίσεις διαχείρισης μνήμης και μπαταρίας...και να ενεργοποιούνται αυτόματα μόνο οι εφαρμογές που χρησιμοποιώ!!
      Η μπαταρία είναι αρκετά μεγάλη και σε σχέση με άλλα κινητά θα μείνεις full ικανοποιημένος!!
      Open-source is the future
    • Διαφήμιση
    • Ωραία όλα έχουν official global rom, οπότε δεν χρειάζεται να πειράξεις τίποτα ;)

      Τα santoni έχουν παλιότερη έκδοση....απλά κάνε ενημέρωση :)

      Το redmi 4A δεν χρειάζεται τίποτα, είναι οκ!!
      Open-source is the future