Διαφήμιση

Γενική Συζήτηση για το Redmi 4X (Santoni)

    • RedMi 4X

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H Thanasis1972 έγραψε:

      Καλά Χριστούγεννα αν βάλω 8.12.20 aroma θα έχω πρόβλημα στη google camera ναι η όχι ;
      Πήγαινε στο νήμα αυτής της εβδομαδιαίας ρομ και ρώτησε κατόχους με την ίδια συσκευή με εσένα.

      Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • καλημερα και χρόνια πολλά! Μόλις πήρα το xiaomi redmi 4x, θα ήθελα να μου πείτε σχετικα με την πρωτη φόρτιση αλλά κ με τις επόμενες. Τι ποσοστο πρεπει να φτάσει για να το φορτισω πρωτη φορά κ μέχρι να φτασει 100%? Χρειαζεται 3-4 πλήρεις φορτίσεις αποφορτισεις για το στρώσιμο της μπαταρίας; κ όταν λέμε πληρη αποφόρτιση να το αφήσω να κλείσει;
    • Καλημέρα, καλή χρονιά, δεν χρειάζεται καμία αποφόρτιση, του λειτουργείς κανονικά σαν το είχες μήνες.

      Καλό θα είναι όμως, όταν βγάζει ειδοποίηση χαμηλής μπαταρίας να το φορτίζεις :)
    • Διαφήμιση
    • Επίσης καλό θα είναι να αποφεύγονται οι άσκοπες αποφορτίσεις παρά μόνο όταν υπάρχει σοβαρός λόγος, καθώς μειώνουν τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας. Αν γίνει 2-3 φορές δεν χαλάει ο κόσμος, αρκεί να μην συμβαίνει κατ' εξακολούθηση.
    • Το είχα διαβάσει αυτό και πέρυσι που πήρα το δικό μου και μου έχει ξεφορτησει μόνο μια φορά και η μπαταρία είναι σαν καινούργια
    • Καλή χρονιά σε ολους. Πέρασα πριν 2 ημέρες την πρώτη miui 10 aroma stable που κατεβασα με τον updater (αφοτου τον αναβάθμισα με το zipακι που στειλατε). Ολα δείχνουν να λειτουργουν καλά εκτός απτο play store που κρασαρει οποτε δοκιμασω να κατεβασω κτ. Καμιά ιδέα?

      Σκέφτηκα να βρω το apk απτο web κ να ξαναπερασω το play store. Όμως δεν ειμαι σίγουρος γτ τα apk που βρίσκω ειναι απο suspect sites.
    • Διαφήμιση
    • Δοκιμασα clear data κ clear cache δυστυχώς δεν λύθηκε το θέμα. Ακόμα κρασάρει.

      Τελικά κατέβασα κ εγκατεστησα κ ενα play store .apk, τίποτα παλι. Ακόμα κρασάρει.

      Εκανα κ ενα uninstall ολων των αναβαθμισεων του play store μεσα απο το app manager, τπτ κ παλι. Πέρασα κ την .apk μετά απο αυτό το uninstall, τπτ κ παλι.

      Ξαναπερασα κ την ρομ που βρηκε ο uploader τα ιδια.

      Δοκιμασα κ την ιδια aroma rom που βρηκα στη λιστα που ειχε το email που μου στειλατε σαν vip member παλι τπτ.

      Τελικά δοκίμασα κ την απλη xtrv αντι της aroma τπτ κ παλι. Τωρα ξεμεινα κυριολεκτικά απο ιδεες.

      Είναι καποιο γνωστό bug?
    • Καλή Χρονιά! Θέλω ν αναφέρω σύντομα 2 προβληματα(κια) που αντιμετωπίζω εσχάτως με το 4Χ μου χωρίς να χαλάσω τα απόπάνω πιο σημαντικά..
      1) στο Gps όταν βάζω την διεύθυνση που θελω να πάω.. δεν υπάρχουν πλέον φωνητικές οδηγίες!
      δευτερευόντως, σημαντικό μέρος της οθόνης- διαδρομής το καλύπτει χαζοδιαφήμιση της "Beat" [taxi]

      2)όταν πάω να κάνω edit κάποια επαφή στο τηλέφωνο.. μου βγάζει σφάλμα [δεν τρέχει και τίποτα.. μα το αναφέρω, ίσως μάλιστα να το εμφάνιζε απ την αρχή]

      * το έχω "εργοστασιακό", κανένα πείραμα ή προσπάθεια αναβάθμισης. 10 μήνες, και κανα δυο τούμπες έχει φάει.. τζάμι όμως [όχι ραγισμένο:-]. και λειτουργικότατο, 32gb.
    • Ο/H discaris έγραψε:

      Καλή Χρονιά! Θέλω ν αναφέρω σύντομα 2 προβληματα(κια) που αντιμετωπίζω εσχάτως με το 4Χ μου χωρίς να χαλάσω τα απόπάνω πιο σημαντικά..
      1) στο Gps όταν βάζω την διεύθυνση που θελω να πάω.. δεν υπάρχουν πλέον φωνητικές οδηγίες!
      δευτερευόντως, σημαντικό μέρος της οθόνης- διαδρομής το καλύπτει χαζοδιαφήμιση της "Beat" [taxi]

      2)όταν πάω να κάνω edit κάποια επαφή στο τηλέφωνο.. μου βγάζει σφάλμα [δεν τρέχει και τίποτα.. μα το αναφέρω, ίσως μάλιστα να το εμφάνιζε απ την αρχή]

      * το έχω "εργοστασιακό", κανένα πείραμα ή προσπάθεια αναβάθμισης. 10 μήνες, και κανα δυο τούμπες έχει φάει.. τζάμι όμως [όχι ραγισμένο:-]. και λειτουργικότατο, 32gb.
      Δοκίμασες να κάνεις clear data + cache και στο Google maps;
      Για τα contacts δεν ξέρω τι παίζετε διότι έχω περάσει από Ιουλίου miui 10 global beta και είναι διαφορετικό από miui 9. Μπορείς να στείλεις screenshot τις πληροφορίες του κινητού σου να δούμε άμα έχει την κανονική global ;
    • Ο/H silverpalm έγραψε:

      Δοκιμασα clear data κ clear cache δυστυχώς δεν λύθηκε το θέμα. Ακόμα κρασάρει.

      Τελικά κατέβασα κ εγκατεστησα κ ενα play store .apk, τίποτα παλι. Ακόμα κρασάρει.

      Εκανα κ ενα uninstall ολων των αναβαθμισεων του play store μεσα απο το app manager, τπτ κ παλι. Πέρασα κ την .apk μετά απο αυτό το uninstall, τπτ κ παλι.

      Ξαναπερασα κ την ρομ που βρηκε ο uploader τα ιδια.

      Δοκιμασα κ την ιδια aroma rom που βρηκα στη λιστα που ειχε το email που μου στειλατε σαν vip member παλι τπτ.

      Τελικά δοκίμασα κ την απλη xtrv αντι της aroma τπτ κ παλι. Τωρα ξεμεινα κυριολεκτικά απο ιδεες.

      Είναι καποιο γνωστό bug?
      Προσπάθησε να κατεβάσεις και τα Google play services διότι αυτά ευθύνονται για την κάθε λειτουργία του play store . Άμα ξανακατεβασες το play store ακόμα και με APK και ακόμα δεν δούλευει τότε φταίνε μάλλον τα services.
    • Διαφήμιση
    • Καλή χρονιά! Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ με την τελευταία stable και το Google play. Δοκίμασα εγκατάσταση του Google service αλλά το πρόβλημα παραμένει. Έκανα και όλες τις προτάσεις για το error190 που βγάζει αλλά τπτ. Κάθε αλλη πρόταση δεκτή.