Διαφήμιση

Αλλαγή rom

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Αλλαγή rom

      Καλησπερα παιδια ,

      Πριν κανα εξαμηνο αγορασα ενα XIAOMI 4C . Τα μισα ειναι κινεζικα τα μισα αγγλικα και τα αλλα μισα αγγλικα . Επισης μου πεταει ακυρες διαφημισεις και γενικα κολλαει. Δεν ειμαι ευχαριστημενος απ την αγορα. Σκεφτηκα οτι αν του αλλαξω ROM θα φτιαξουν καπως τα πραγματα. Επιση νιωθω οτι γινεται λιγος χαμος και δεν μπορω να καταλαβω τι ακριβως χρειαζεται να κανω. Μπορει καποιος να μ δωσει τα βηματα που πρεπει να ακολουθησω;;

      Ευχαριστω εκ των προτερων!!
    • Καλημέρα φίλε μου

      Ναι όντως τα προβλήματα σου πιθανόν να έρχονται λογο ρομ

      Για αρχή ανέβασε μας ένα screenshot από το κινητό σου εδώ για να δούμε ποια ρομ φοράει (την βρίσκεις στα Settings-> About phone
      Βγάλε από εκεί ένα screenshot και ανέβασε το και μόλις το κάνεις θα σου πούμε τα επόμενα βήματα

      Επίσης καλό θα ήταν να κάνεις από τώρα και αίτηση για ξεκλείδωμα του bootloader
    • Διαφήμιση
    • Μονο η μπανάνα της λείπει.

      Κάνε αίτηση για ξεκλείδωμα και την ίδια ώρα δοκίμασε με miflash να περάσεις μία επίσημη ρομ με προτίμηση στις fastboot να το κάνουμε σωστά
    • Φυσικά

      Θα το έβαζα από εκείνη την ώρα απλά ήμουν από κινητό

      Πρώτα θα κάνεις αυτό τον οδηγό εδώ
      Θα ξεκλειδώσεις και θα περάσεις και επίσημη Ρομ (προτίμησε μία fastboot dev)

      Μόλις το κάνεις αυτό πάμε για αυτό εδώ τον οδηγό

      Όπου κολλήσεις ή έχεις απορίες ρώτησε ελεύθερα